Schoolbesturen Rotterdam willen met kleinere groepen beginnen
ROTTERDAM (ANP) - Schoolbesturen in Rotterdam willen graag de vrijheid krijgen om basisschoolleerlingen volgende week maar de helft van de tijd fysiek naar school te laten gaan. "We willen dolgraag weer open, maar het moet wel uitvoerbaar, veilig en verantwoord gaan", zegt bestuursvoorzitter Diane Middelkoop van de Rotterdamse scholenkoepel PCBO.
De scholen wijzen erop dat het risico op besmettingen met het coronavirus kleiner is als niet meteen hele groepen tegelijk naar school gaan. Ze hebben dit standpunt overgebracht aan de sectororganisatie PO-raad en hopen dat onderwijsminister Arie Slob hen hier de ruimte voor geeft.
"We hebben niet alleen de zorg voor kinderen, maar ook voor onze leerkrachten. Sommige leerkrachten zijn ziek of angstig, anderen verlenen mantelzorg en maken zich zorgen. En er is de dreiging van de Britse variant" schetst Middelkoop de situatie. "We hebben even de tijd nodig om ons goed voor te bereiden om veilig open te kunnen gaan."
De scholen vinden dat leerlingen tijdens de schooltijd die ze niet fysiek op school doorbrengen huiswerkopdrachten moeten maken. Voor onderwijs op afstand zien ze in die uren geen ruimte, aangezien de leerkrachten dan les moeten geven aan de andere helft van de klas. "Bovendien zijn wij verplicht de noodopvang te blijven verzorgen", aldus Middelkoop. Wat haar en de andere Rotterdamse schoolbestuurders betreft gaan de kinderen in de twee weken tot aan de voorjaarsvakantie de helft van de tijd fysiek naar school.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen is het "unieke Europese verhaal" van Volt "verwaterd", stelt medeoprichter en Europarlementariër Reinier van Lanschot bij het congres van de partij in Utrecht. De paneuropese partij zakte van twee zetels naar één en dat "dwingt tot zelfreflectie".
7 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het is zaterdagochtend rustig op de weg in het noorden, waar code oranje geldt voor gladheid door ijzel. "Mensen hoeven niet naar hun werk en veel sportwedstrijden zijn afgelast, dus ouders met kinderen hoeven niet de weg op. Dat scheelt enorm", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Desondanks zijn er hier en daar ongelukken gebeurd.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kiezers zouden bij de gemeenteraadsverkiezingen samen met een vrouw moeten gaan stemmen die dat nog niet doet, of een vrouw overtuigen naar de stembus te gaan. Die oproep doet Stem op een Vrouw om de genderkloof bij het opkomstpercentage te dichten. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2022 ging 57 procent van de mannen tegenover 44 procent van de vrouwen stemmen, is te zien op de site van ondezoeksbureau Ipsos.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds 2017 is er dertien keer een grootschalig kookadvies voor drinkwater afgegeven in Nederland. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Er is sprake van een grootschalig kookadvies wanneer meer dan 10.000 wateraansluitingen zijn getroffen.
3 uur geledenZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.
16 uur geleden