Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoolbesturen Rotterdam willen met kleinere groepen beginnen

Schoolbesturen Rotterdam willen met kleinere groepen beginnen

ROTTERDAM (ANP) - Schoolbesturen in Rotterdam willen graag de vrijheid krijgen om basisschoolleerlingen volgende week maar de helft van de tijd fysiek naar school te laten gaan. "We willen dolgraag weer open, maar het moet wel uitvoerbaar, veilig en verantwoord gaan", zegt bestuursvoorzitter Diane Middelkoop van de Rotterdamse scholenkoepel PCBO.

De scholen wijzen erop dat het risico op besmettingen met het coronavirus kleiner is als niet meteen hele groepen tegelijk naar school gaan. Ze hebben dit standpunt overgebracht aan de sectororganisatie PO-raad en hopen dat onderwijsminister Arie Slob hen hier de ruimte voor geeft.

"We hebben niet alleen de zorg voor kinderen, maar ook voor onze leerkrachten. Sommige leerkrachten zijn ziek of angstig, anderen verlenen mantelzorg en maken zich zorgen. En er is de dreiging van de Britse variant" schetst Middelkoop de situatie. "We hebben even de tijd nodig om ons goed voor te bereiden om veilig open te kunnen gaan."

De scholen vinden dat leerlingen tijdens de schooltijd die ze niet fysiek op school doorbrengen huiswerkopdrachten moeten maken. Voor onderwijs op afstand zien ze in die uren geen ruimte, aangezien de leerkrachten dan les moeten geven aan de andere helft van de klas. "Bovendien zijn wij verplicht de noodopvang te blijven verzorgen", aldus Middelkoop. Wat haar en de andere Rotterdamse schoolbestuurders betreft gaan de kinderen in de twee weken tot aan de voorjaarsvakantie de helft van de tijd fysiek naar school.

Meer uit Binnenland

GGD wil in pilot wurgletsel bij vrouwen herkennen en aanpakken

AMSTERDAM (ANP) - In grote delen van Noord-Holland en in Rotterdam begint deze maand een proef om wurgletsel bij vrouwen eerder te herkennen en aan te pakken. Het is de bedoeling dat bijvoorbeeld huisartsen en agenten de signalen van wurgpogingen in een vroeger stadium herkennen en slachtoffers doorverwijzen naar gespecialiseerde artsen. Die kunnen letsel uitgebreider en gerichter onderzoeken en vastleggen dan voorheen.

11 minuten geleden
Nederlandse politie speurde op verzoek Belgen mee naar drones

'S-HERTOGENBOSCH (ANP) - De Brabantse politie is door haar Belgische collega's gevraagd uit te kijken naar de onbekende drones die afgelopen dagen onder meer over een vliegbasis niet ver van Nederland vlogen. Maar ze zijn in Nederland niet gezien, laat de politie Oost-Brabant weten.

1 uur geleden
Marengo-hoofdverdachte Taghi blijft zonder advocaat

AMSTERDAM (ANP) - Het is opnieuw niet gelukt om nieuwe advocaten te vinden voor Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi, meldt het gerechtshof Amsterdam. Gesprekken met twee potentiële kandidaten zijn op niets uitgelopen. Donderdag is een extra zitting gepland om de verdedigingssituatie van Taghi te bespreken, in de rechtbank van de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Taghi moet daarbij aanwezig zijn.

2 uur geleden
Advocaten: zaak kopstuk mensensmokkelbende Eritrea is ongeldig

ZWOLLE (ANP) - De advocaten van de Eritreeër Amanuel W., verdacht van het leiden van een gewelddadige mensensmokkelbende, vinden dat de strafzaak tegen de man van tafel moet, omdat de vervolging niet geldig is. Maandag is in de rechtbank in Zwolle de inhoudelijke behandeling van de zaak begonnen. De rechtbank heeft negen dagen voor het megaproces uitgetrokken.

3 uur geleden
Asielzoeker met lage kans op vergunning mag niet meer werken

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers met een lage kans op een verblijfsvergunning mogen niet meer werken, heeft minister Mariëlle Paul van Sociale Zaken en Werkgelegenheid besloten. Asielzoekers die waarschijnlijk wel mogen blijven, mogen juist sneller aan het werk, na drie maanden in plaats van zes maanden nadat de procedure is gaan lopen.

4 uur geleden
Acteur en presentator Joost Prinsen (83) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Acteur en presentator Joost Prinsen is overleden. Dat heeft zijn familie bevestigd na berichtgeving van NRC. Prinsen overleed maandag in Amsterdam aan de gevolgen van kanker en een herseninfarct.

4 uur geleden
Man met 91.000 euro en heroïne aangehouden na steekproefcontrole

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft in Rotterdam een man aangehouden die 3 kilo heroïne en 91.000 euro op zak had. De man werd donderdagavond bij toeval gecontroleerd bij de metrohalte Marconiplein, waar de politie bezig was met preventief fouilleren. De politie maakte de aanhouding van de 46-jarige Rotterdammer maandag bekend.

4 uur geleden