School in Zaandam dicht na ontvangen dreigmail met vuurwapens
ZAANDAM (ANP) - Het vmbo Pascal Zuid in Zaandam is dinsdag dicht voor leerlingen vanwege een dreigmail met foto's van vuurwapens die de school maandagavond ontving, bevestigen de politie en de school na berichtgeving van Hart van Nederland. Volgens een woordvoerster van de school werd in de mail met grof taalgebruik gezegd dat de afzender de leerlingen en de docenten iets aan wilde doen.
"We zijn allemaal enorm geschrokken", laat de school weten. "Daarom houden we de deuren een dag gesloten om iedereen de ruimte te geven om bij te komen van dit nieuws."
Volgens de politie heeft de school op eigen initiatief besloten de deuren dinsdag dicht te houden. De school gaat woensdag weer open. De lessen worden nu zo veel mogelijk opgevangen met digitaal onderwijs.
De politie onderzoekt wie er verantwoordelijk is voor het versturen van de dreigmail. Dit is volgens een woordvoerder van de politie sowieso een strafbaar feit, ook als de bedreiging niet wordt uitgevoerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.
43 minuten geledenARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".
48 minuten geledenARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israƫl (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam weigert mee te werken aan een bezoek van de omstreden Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West. De komst van de artiest "heeft een ongewenste impact op andere bezoekers en levert ook zorgen op over de integriteit van deze herinneringsplek", verklaart de organisatie achter het museum, Joods Cultureel Kwartier (JCK).
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem is een protest tegen de komst van rapper Ye. De Amerikaanse artiest treedt zaterdagavond op in het stadion. In een speciaal ingericht demonstratievak ter hoogte van ingang Noord worden banners getoond met onder meer waarschuwingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.
3 uur geleden