School Helmond geschokt door misbruikzaak
HELMOND (ANP) - Basisschool Mondomijn in Helmond is "geschokt" en heeft "met ongeloof kennisgenomen" van het nieuws dat een voormalige werknemer verdacht wordt van het misbruiken van ongeveer twintig kinderen jonger dan twaalf jaar. De 25-jarige man heeft de verdenkingen grotendeels bekend. "Het is een ingrijpende zaak die er hard inhakt", valt te lezen in een verklaring op de site.
Bestuursvoorzitter van het overkoepelende QliQ Primair Onderwijs Ingeborg Schrama laat weten dat de direct betrokken kinderen vanuit de politie ondersteuning en hulp krijgen. "Wij ondersteunen ouders die zorgen hebben rondom hun kinderen, om hen naar de juiste instanties te verwijzen die weten hoe om te gaan met zulke situaties." Op advies organiseert de school nog geen ouderbijeenkomst, omdat "er nog zoveel vragen zijn bij iedereen", aldus Schrama, "en het onderzoek nog loopt".
Ondertussen blijft de school open. "Collega's zijn ongelooflijk dapper en zorgen dat de dagen er voor de kinderen zo normaal mogelijk uitzien", spreekt Schrama haar waardering uit.
Privacy
In de verklaring op de website vraagt de school om de privacy van de slachtoffers en hun ouders "te respecteren en hen zoveel mogelijk rust te gunnen".
De verdachte werd in september aangehouden. Dinsdag deelden het Openbaar Ministerie en politie de verdenkingen, waaronder ook het maken en bezitten van kinderporno. Het misbruik zou tussen 2018 en 2024 hebben plaatsgevonden op school en bij enkele oppasadressen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting rond 10.00 uur aan in de haven van Rotterdam. Dat zei havenmeester René de Vries vanaf een persboot. Vanaf daar duurt het nog ongeveer twintig minuten naar de afmeerplek.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ondernemersorganisaties VNO-NCW Brabant Zeeland en VNO-NCW Midden (Flevoland, Gelderland, Overijssel en Utrecht) roepen het kabinet op netcongestie als een nationale crisis te behandelen. In een brief aan staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) staan voorstellen voor de aanpak van de overbelasting van het stroomnet. Ook de gemeente Eindhoven en regionale ondernemingsverenigingen hebben hun handtekening onder de oproep gezet.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van 74 van de 100 verdachten van wie de politie beelden heeft getoond in een actie tegen oplichting is de identiteit bekend. Inmiddels zijn 38 verdachten verhoord, bij de rest is een verhoor gepland of is het onderzoek nog gaande, laat de politie weten.
4 uur geledenVICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.
12 uur geleden