Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

School Helmond geschokt door misbruikzaak

School Helmond geschokt door misbruikzaak

HELMOND (ANP) - Basisschool Mondomijn in Helmond is "geschokt" en heeft "met ongeloof kennisgenomen" van het nieuws dat een voormalige werknemer verdacht wordt van het misbruiken van ongeveer twintig kinderen jonger dan twaalf jaar. De 25-jarige man heeft de verdenkingen grotendeels bekend. "Het is een ingrijpende zaak die er hard inhakt", valt te lezen in een verklaring op de site.

Bestuursvoorzitter van het overkoepelende QliQ Primair Onderwijs Ingeborg Schrama laat weten dat de direct betrokken kinderen vanuit de politie ondersteuning en hulp krijgen. "Wij ondersteunen ouders die zorgen hebben rondom hun kinderen, om hen naar de juiste instanties te verwijzen die weten hoe om te gaan met zulke situaties." Op advies organiseert de school nog geen ouderbijeenkomst, omdat "er nog zoveel vragen zijn bij iedereen", aldus Schrama, "en het onderzoek nog loopt".

Ondertussen blijft de school open. "Collega's zijn ongelooflijk dapper en zorgen dat de dagen er voor de kinderen zo normaal mogelijk uitzien", spreekt Schrama haar waardering uit.

Privacy

In de verklaring op de website vraagt de school om de privacy van de slachtoffers en hun ouders "te respecteren en hen zoveel mogelijk rust te gunnen".

De verdachte werd in september aangehouden. Dinsdag deelden het Openbaar Ministerie en politie de verdenkingen, waaronder ook het maken en bezitten van kinderporno. Het misbruik zou tussen 2018 en 2024 hebben plaatsgevonden op school en bij enkele oppasadressen.

Meer uit Binnenland

Minderjarige opgepakt om terreurplan uit nihilistisch extremisme

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft recent een minderjarige verdachte aangehouden voor het plannen van een terroristisch misdrijf vanuit zogenoemd nihilistisch gewelddadig extremisme. Een woordvoerster van de politie bevestigt berichtgeving van Nieuwsuur hierover. Waar en wanneer de verdachte is aangehouden, wil de politie niet zeggen, omdat volgens de woordvoerster het onderzoek nog loopt.

3 uur geleden
Geen treinverkeer tussen Rotterdam en zuiden tot zaterdagmiddag

ROTTERDAM (ANP) - Treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van Nederland ligt nog langer stil dan gedacht. Dat meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder duurt het nog ten minste tot aankomende zaterdagmiddag voordat de stroomstoring na een brand in een kabelgoot verholpen is.

6 uur geleden
Utrecht verbiedt weer klimaatdemonstratie op Ring A12

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verbiedt wederom een demonstratie van XR-klimaatactivisten op de Ring A12. Dat is te lezen in een bericht op de gemeentewebsite. Burgemeester Sharon Dijksma laat weten dat mensen die de snelweg toch op gaan vervolgd kunnen worden. De demonstratie staat gepland voor 4 juli.

6 uur geleden
Weeronline: officiële hittegolf voorbij

DE BILT (ANP) - Na een reeks dagen van extreme hitte en meerdere warmterecords is de officiële hittegolf dinsdag ten einde gekomen. Dat laat Weeronline weten. In De Bilt werden dinsdag temperaturen gemeten tussen de 21 en 22 graden en daarmee is het geen zomerse dag meer.

7 uur geleden
USAR-team in Venezuela 'volop ingezet'

CARACAS (ANP) - Het Nederlandse USAR-team in Venezuela is maandag "volop ingezet, onder zware omstandigheden", laat de organisatie dinsdag weten. Zo hebben zij het Venezolaanse Rode Kruis ondersteund bij de stabilisatie van een jongen die kort daarvoor was gered. De jongen is overgebracht naar een ziekenhuis in Caracas.

8 uur geleden
Kamer denkt aan Ridderzaal die open is voor publiek

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil kijken naar de mogelijkheden om de Ridderzaal toegankelijk te maken voor het publiek. Dat staat in een motie van ChristenUnie en D66 die dinsdag is aangenomen.

8 uur geleden
NCTV ziet toenemende kans op aanslagen door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De kans op een aanslag door de Iranoorlog is toegenomen, meldt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in zijn nieuwste halfjaarlijkse dreigingsbeeld. Die dreiging komt volgens de terrorismebestrijder van veiligheidsdiensten van dat land en groepen, organisaties en individuen die gelieerd zijn aan Iran of ermee sympathiseren.

9 uur geleden