Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

School Helmond geschokt door misbruikzaak

School Helmond geschokt door misbruikzaak

HELMOND (ANP) - Basisschool Mondomijn in Helmond is "geschokt" en heeft "met ongeloof kennisgenomen" van het nieuws dat een voormalige werknemer verdacht wordt van het misbruiken van ongeveer twintig kinderen jonger dan twaalf jaar. De 25-jarige man heeft de verdenkingen grotendeels bekend. "Het is een ingrijpende zaak die er hard inhakt", valt te lezen in een verklaring op de site.

Bestuursvoorzitter van het overkoepelende QliQ Primair Onderwijs Ingeborg Schrama laat weten dat de direct betrokken kinderen vanuit de politie ondersteuning en hulp krijgen. "Wij ondersteunen ouders die zorgen hebben rondom hun kinderen, om hen naar de juiste instanties te verwijzen die weten hoe om te gaan met zulke situaties." Op advies organiseert de school nog geen ouderbijeenkomst, omdat "er nog zoveel vragen zijn bij iedereen", aldus Schrama, "en het onderzoek nog loopt".

Ondertussen blijft de school open. "Collega's zijn ongelooflijk dapper en zorgen dat de dagen er voor de kinderen zo normaal mogelijk uitzien", spreekt Schrama haar waardering uit.

Privacy

In de verklaring op de website vraagt de school om de privacy van de slachtoffers en hun ouders "te respecteren en hen zoveel mogelijk rust te gunnen".

De verdachte werd in september aangehouden. Dinsdag deelden het Openbaar Ministerie en politie de verdenkingen, waaronder ook het maken en bezitten van kinderporno. Het misbruik zou tussen 2018 en 2024 hebben plaatsgevonden op school en bij enkele oppasadressen.

Meer uit Binnenland

Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

2 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

2 uur geleden
Universiteit Leiden geeft eeuwenoude platen terug aan India

DEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.

2 uur geleden
Storing bij CBS na brand in datacenter Almere verholpen

DEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.

4 uur geleden
Weeronline: zonnig en warm weer komt eind mei en begin juni terug

HOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.

5 uur geleden
Politie houdt drie mensen aan na anti-azc-protest in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.

7 uur geleden
Hennis-Plasschaert stopt als VN-gezant voor Libanon

NEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.

13 uur geleden