Schoof zwijgt over vermeende waarschuwingen voor geweld Amsterdam
BOEDAPEST (ANP) - Minister-president Dick Schoof wil nog niet ingaan op berichten dat Nederland door Israël zou zijn gewaarschuwd voor mogelijk antisemitisch geweld rond de voetbalwedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv. "Daar kan ik op dit moment echt helemaal niets over zeggen", zei hij na afloop van overleg met de Europese regeringsleiders in Boedapest.
De premier benadrukte overvallen te zijn door de gebeurtenissen in Amsterdam, waar na de wedstrijd supporters van Maccabi werden belaagd en mishandeld. "Dit waren ontwikkelingen die niet voorzien waren." Of er toch waarschuwingen waren die wellicht genegeerd of gemist zijn, moet hij naar eigen zeggen bespreken met de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) en de inlichtingendiensten.
PVV-voorman Geert Wilders vroeg eerder op de dag opheldering over berichten dat Nederland gewaarschuwd zou zijn. Als dat waar is, "dan hebben we een probleem", dreigde de leider van de grootste partij in de Tweede Kamer.
Schoof zei verder dat Wilders grote woorden gebruikt. De PVV-leider sprak in een tweet van een "pogrom" in Amsterdam en zei dat Nederland "het nieuwe Gaza" is geworden. De premier vindt "dat we dingen wel in proportie moeten zien" en dat vergelijkingen met Gaza niet gepast zijn.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlanders in politiek Den Haag daalde vorig jaar tot het laagste niveau sinds 2012. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van het onderzoek Sociale samenhang en welzijn dat sinds 2012 wordt afgenomen. Een vijfde van de 15-plussers had in 2025 vertrouwen in politici, terwijl een kwart vertrouwen had in de Tweede Kamer. Zo'n 7600 mensen vulden de enquête in.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
22 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.
22 uur geleden