Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof: zo nodig volgend jaar meer geld naar Oekraïne

Schoof: zo nodig volgend jaar meer geld naar Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is bereid volgend jaar extra geld uit te trekken voor Oekraïne als dat nodig blijkt. Het zou daar dan "echt zonder meer positief naar kijken", verzekert premier Dick Schoof.

Oppositiepartijen als D66 en GroenLinks-PvdA drongen in het debat over de aanstaande EU-top aan op duidelijkheid van Schoof over financiële steun aan Oekraïne in de komende jaren. De coalitie heeft afgesproken dat Nederland "Oekraïne politiek, militair, financieel en moreel actief en onverminderd blijft steunen zolang als dat nodig is". Dat stelt Oekraïne-gezinde oppositiepartijen nog niet gerust, omdat die steun van de grootste regeringspartij, de PVV, niet zo nodig hoeft. Uit de begroting bleek ook nog eens dat Oekraïne volgend jaar minder geld uit Nederland tegemoet kan zien dan in 2024. En voor daarna staan nog geen bedragen ingeboekt.

Schoof houdt vol dat hij geen bedragen wil noemen, omdat Oekraïne er over twee jaar misschien heel anders voorstaat. De steun in 2025 is alleen minder omdat er geld naar voren is gehaald en al dit jaar wordt besteed. De financiële hulp blijft "onverminderd", en "gelet op dat uitgangspunt" weet Schoof zeker "dat we het gewoon zullen doen" als Oekraïne om hulp vraagt. Daar "hoeft echt niemand zich zorgen over te maken".

Meer uit Binnenland

Splinter Chabot focust op hoop in 5 mei-lezing, ondanks verruwing

UTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.

2 uur geleden
WHO: virus heeft zich misschien verspreid aan boord van schip

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname". Het schip vaart volgens de WHO richting de Canarische Eilanden.

2 uur geleden
Alle demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.

4 uur geleden
Nederland geeft overtollige gevangenisbussen aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.

4 uur geleden
Minder dan 5 procent van Nederlanders heeft bevrijding meegemaakt

DEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.

6 uur geleden
WHO: mogelijk zeven gevallen hantavirus op cruiseschip

GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.

10 uur geleden
Burgemeesters waarschuwen voor 'echo's van onverdraagzaamheid'

DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.

13 uur geleden