Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof: zo nodig volgend jaar meer geld naar Oekraïne

Schoof: zo nodig volgend jaar meer geld naar Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is bereid volgend jaar extra geld uit te trekken voor Oekraïne als dat nodig blijkt. Het zou daar dan "echt zonder meer positief naar kijken", verzekert premier Dick Schoof.

Oppositiepartijen als D66 en GroenLinks-PvdA drongen in het debat over de aanstaande EU-top aan op duidelijkheid van Schoof over financiële steun aan Oekraïne in de komende jaren. De coalitie heeft afgesproken dat Nederland "Oekraïne politiek, militair, financieel en moreel actief en onverminderd blijft steunen zolang als dat nodig is". Dat stelt Oekraïne-gezinde oppositiepartijen nog niet gerust, omdat die steun van de grootste regeringspartij, de PVV, niet zo nodig hoeft. Uit de begroting bleek ook nog eens dat Oekraïne volgend jaar minder geld uit Nederland tegemoet kan zien dan in 2024. En voor daarna staan nog geen bedragen ingeboekt.

Schoof houdt vol dat hij geen bedragen wil noemen, omdat Oekraïne er over twee jaar misschien heel anders voorstaat. De steun in 2025 is alleen minder omdat er geld naar voren is gehaald en al dit jaar wordt besteed. De financiële hulp blijft "onverminderd", en "gelet op dat uitgangspunt" weet Schoof zeker "dat we het gewoon zullen doen" als Oekraïne om hulp vraagt. Daar "hoeft echt niemand zich zorgen over te maken".

Meer uit Binnenland

Kamer maakt geld vrij voor defibrillators in arme wijken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.

4 uur geleden
Amsterdammer opgepakt als hoofdverdachte Duitse aanslagenreeks

AMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.

4 uur geleden
Palmen ontkent dat toeslagenouders stukken bewust niet kregen

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."

5 uur geleden
Schutter fatale schietpartij Zwijndrecht spant kort geding aan

DEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.

5 uur geleden
Provincie Groningen houdt kabinet aan sluiting Groningen-gasveld

GRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.

5 uur geleden
Politie Amsterdam rolt grote site op voor handel in gestolen data

AMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.

5 uur geleden
Berendsen ontbiedt ambassadeur Iran om drone- en raketaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.

6 uur geleden