Schoof: zo nodig volgend jaar meer geld naar Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is bereid volgend jaar extra geld uit te trekken voor Oekraïne als dat nodig blijkt. Het zou daar dan "echt zonder meer positief naar kijken", verzekert premier Dick Schoof.
Oppositiepartijen als D66 en GroenLinks-PvdA drongen in het debat over de aanstaande EU-top aan op duidelijkheid van Schoof over financiële steun aan Oekraïne in de komende jaren. De coalitie heeft afgesproken dat Nederland "Oekraïne politiek, militair, financieel en moreel actief en onverminderd blijft steunen zolang als dat nodig is". Dat stelt Oekraïne-gezinde oppositiepartijen nog niet gerust, omdat die steun van de grootste regeringspartij, de PVV, niet zo nodig hoeft. Uit de begroting bleek ook nog eens dat Oekraïne volgend jaar minder geld uit Nederland tegemoet kan zien dan in 2024. En voor daarna staan nog geen bedragen ingeboekt.
Schoof houdt vol dat hij geen bedragen wil noemen, omdat Oekraïne er over twee jaar misschien heel anders voorstaat. De steun in 2025 is alleen minder omdat er geld naar voren is gehaald en al dit jaar wordt besteed. De financiële hulp blijft "onverminderd", en "gelet op dat uitgangspunt" weet Schoof zeker "dat we het gewoon zullen doen" als Oekraïne om hulp vraagt. Daar "hoeft echt niemand zich zorgen over te maken".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
9 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.
22 uur geleden