Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof wil zich niet hard maken voor persvrijheid in Hongarije

Schoof wil zich niet hard maken voor persvrijheid in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Premier Dick Schoof gaat de Hongaarse premier Viktor Orbán niet aanspreken op de belemmeringen waarmee internationale journalisten in Boedapest worden geconfronteerd. Ook de persvrijheid die Hongaarse journalisten dagelijks ontberen, gaat hij niet ter sprake brengen bij Orbán, die gastheer is van de vergadering van de Europese Politieke Gemeenschap (EPG). Dat is een intergouvernementeel forum voor politieke en strategische discussies over de toekomst van Europa, opgericht in 2022 na de Russische invasie van Oekraïne.

Dertien Nederlandse journalisten van diverse media, waaronder het ANP, hebben twee dagen geleden wel een accreditatie gekregen. Zij hoorden woensdagavond pas dat er maar twee journalisten per lidstaat bij de binnenkomst van de regeringsleiders aanwezig mochten zijn. Dat leidde tot grote onvrede. De Nederlandse journalisten hebben in goed overleg besloten dat de NOS namens de Nederlandse pers vragen zou stellen, die vooraf de vragen hebben besproken.

"We zijn hier vandaag voor de Europese Politieke Gemeenschap en we zijn hier vandaag voor de Europese Raad. Dan hebben we het vooral over onze gezamenlijke onderwerpen. Daar ben ik de komende dagen mee bezig", zei Schoof tegen een NOS-verslaggeefster Kysia Hekster die samen met een cameraman als enige Nederlandse journalist bij de aankomst van de regeringsleiders in Boedapest aanwezig mocht zijn. Na de EPG-bijeenkomst begint donderdagavond de informele Europese Raad.

Anders

"Ik denk dat we dat in Nederland anders zouden doen. Maar dat mag iedereen inrichten zoals ze willen", zei Schoof.

Later donderdag gaat Schoof de Nederlandse pers elders te woord staan.

Meer uit Politiek

Kamerleden ontstemd over woningbezit sociale huurders

DEN HAAG (ANP) - Een reeks partijen is er niet blij mee dat duizenden huurders van sociale huurwoningen ook een of meerdere woningen bezitten. Bijna 12.000 sociale huurders zijn ook eigenaar van een woning en sommigen zelfs van meer dan tien, meldde het Centraal Planbureau dinsdag. "Oneerlijk en onrechtvaardig", zei Hans Vijlbrief (D66) in een debat.

18 uur geleden
Van Weel: missie bij Groenland kan rust brengen in relatie met VS

DEN HAAG (ANP) - Nederland staat positief tegenover een eventuele bijdrage aan een NAVO-missie in het poolgebied rond Groenland. Volgens minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) kan Nederland "op die manier bijdragen aan een stukje ontspanning in de relatie die wij zo belangrijk vinden, namelijk die tussen de Verenigde Staten en de Europese NAVO-bondgenoten".

18 uur geleden
Vertrouwen Kamer moet ook na formatie nog groeien, denkt Jetten

DEN HAAG (ANP) - Ook nadat een nieuw kabinet op het bordes heeft gestaan, moeten D66, VVD en CDA verder werken aan vertrouwen van de rest van de Tweede Kamer. Dat zei D66-leider Rob Jetten dinsdag na een nieuwe ronde formatiegesprekken.

19 uur geleden
Van Weel ziet weinig mogelijkheden om betogers Iran te helpen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er meer wordt gedaan voor de mensen in Iran die massaal in opstand zijn gekomen tegen het bewind, maar demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) maakte in een debat duidelijk dat de mogelijkheden daartoe zeer beperkt zijn.

20 uur geleden
BBB zal bezuinigingen op zorg niet steunen, zegt Van der Plas

DEN HAAG (ANP) - Het toekomstige kabinet hoeft niet te rekenen op steun van BBB om bezuinigingen op de gezondheidszorg aan een meerderheid te helpen. "Wij willen geen bezuinigingen op de zorg", zei partijleider Caroline van der Plas voor aanvang van een gesprek met de partijen aan de formatietafel.

22 uur geleden
Voorlopig geen geld voor infrastructuur nieuwe woningbouwgebieden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt voorlopig geen geld uit voor nieuwe infrastructuur bij gebieden voor grootschalige woningbouw die het zelf heeft aangewezen. Dat staat in een brief aan de Tweede Kamer. Vier regio's vroegen in totaal 425 miljoen euro. Wel krijgen ze 99 miljoen euro uit een andere pot voor woningbouw.

22 uur geleden
De Vos heeft 'hard hoofd' in overeenstemming met beoogde coalitie

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie zal plannen van de coalitie steunen die op één lijn liggen met het partijprogramma, zei FVD-leider Lidewij de Vos voor haar gesprek met D66, VVD, CDA en informateur Rianne Letschert. Of dat voor veel plannen geldt? "Daar heb ik een hard hoofd in."

23 uur geleden