Schoof wil geen discussie met coalitiepartijen over regeerprogram
DEN HAAG (ANP) - De vier coalitiepartijen worden niet meer geconsulteerd over het regeerprogramma, zei premier Dick Schoof vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Hij wil "geen discussie meer over de tekst" met de leiders van regeringspartijen PVV, VVD, NSC en BBB.
Het regeerprogram is in de ministerraad vastgesteld. Het kabinet heeft een besluit genomen en "dat is het allerbelangrijkste", vindt de partijloze Schoof. "De besluiten voor nu staan." Dat vaststellen van de tekst duurde wel vele uren, vooral over asiel was volgens ingewijden veel discussie.
Volgens de minister-president is er "geen onvertogen woord" gevallen tijdens de vergadering van het kabinet in het Catshuis. Dat het "soms best moeilijke gesprekken" waren, komt door de samenstelling van het kabinet waarvan de standpunten soms nogal ver uit elkaar liggen.
Asielcrisiswet
Het kabinet komt nog steeds met het strengste asielregime ooit, bevestigde de premier. Na Prinsjesdag wil het kabinet komen met een asielcrisiswet. Bij het vaststellen van het regeerprogramma was er geen discussie over de juridische haalbaarheid, dat komt pas volgens Schoof als de wetsvoorstellen op tafel liggen.
Op dinsdag was na overleg tussen de premier en verschillende ministers in zogenoemde onderraden al duidelijk dat er nog "een paar punten lagen waar we goed over moesten spreken", aldus Schoof. "Daar hebben we de afgelopen dagen in geïnvesteerd en vandaag afgerond."
Het regeerprogramma wordt volgende week vrijdag gepresenteerd. Het is een verdere uitwerking van het hoofdlijnenakkoord dat de coalitiepartijen in mei overeenkwamen. Schoof "sluit niet uit" dat de fractieleiders van deze vier coalitiepartijen het regeerprogramma eerder dan die vrijdag te zien krijgen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
22 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
1 dag geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
1 dag geleden