Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof wil dat coalitie 'totaalpakket' begroting onderhandelt

Schoof wil dat coalitie 'totaalpakket' begroting onderhandelt

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof wil dat coalitie en oppositie in één keer over een "totaalpakket" met eventuele aanpassingen aan de deelbegrotingen onderhandelen. "Je kan niet elke week weer een nieuwe discussie hebben", zei hij in gesprek met de NOS.

Momenteel onderhandelen coalitie- en enkele oppositiefracties over onderwijsbezuinigingen die het kabinet wil doorvoeren. D66, CDA, ChristenUnie, SGP en JA21 proberen daar ongeveer 1,3 miljard euro vanaf te halen. Eerder was er al verzet en discussie met de oppositie over de beoogde btw-verhogingen. Schoof zegt dat de coalitie al de "hand heeft uitgestoken" richting oppositiepartijen door hen tegemoet te komen over gratis schoolmaaltijden en de giftenaftrek.

De coalitie heeft oppositiepartijen nodig om haar plannen door de Eerste Kamer te loodsen. De onderhandelingen zijn dan ook "een heel normaal politiek democratisch proces", vindt Schoof. Toch hoopt hij dat het gesprek over de begroting "de komende dagen in één afronding gaat plaatsvinden", zegt de premier. "We moeten als kabinet verder, die begrotingen moeten gewoon worden vastgesteld."

"Dat gaan we zeker niet doen", reageerde PVV-leider Geert Wilders kort na de uitspraken van de premier op X. "Op onderdelen kan het soms nodig zijn maar that's it. We hebben als PVV al genoeg water bij de wijn gedaan."

Meer uit Binnenland

Vrouwen verbergen hormonale klachten vaak op het werk

DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.

2 uur geleden
Nederlandse boot vertrokken om aan te sluiten bij vloot naar Gaza

MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.

8 uur geleden
Doden in Alkmaar niet door toedoen derden om het leven gekomen

ALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.

8 uur geleden
OM eist werkstraffen en geldboete tegen klimaatactivisten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.

9 uur geleden
Lading cocaïne gevonden bij controle in haven Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.

10 uur geleden
Woningen Heerlen ontruimd om vondst mogelijk explosief

HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.

10 uur geleden
Drie doden aangetroffen in woning Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.

12 uur geleden