Schoof wil dat coalitie 'totaalpakket' begroting onderhandelt
DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof wil dat coalitie en oppositie in één keer over een "totaalpakket" met eventuele aanpassingen aan de deelbegrotingen onderhandelen. "Je kan niet elke week weer een nieuwe discussie hebben", zei hij in gesprek met de NOS.
Momenteel onderhandelen coalitie- en enkele oppositiefracties over onderwijsbezuinigingen die het kabinet wil doorvoeren. D66, CDA, ChristenUnie, SGP en JA21 proberen daar ongeveer 1,3 miljard euro vanaf te halen. Eerder was er al verzet en discussie met de oppositie over de beoogde btw-verhogingen. Schoof zegt dat de coalitie al de "hand heeft uitgestoken" richting oppositiepartijen door hen tegemoet te komen over gratis schoolmaaltijden en de giftenaftrek.
De coalitie heeft oppositiepartijen nodig om haar plannen door de Eerste Kamer te loodsen. De onderhandelingen zijn dan ook "een heel normaal politiek democratisch proces", vindt Schoof. Toch hoopt hij dat het gesprek over de begroting "de komende dagen in één afronding gaat plaatsvinden", zegt de premier. "We moeten als kabinet verder, die begrotingen moeten gewoon worden vastgesteld."
"Dat gaan we zeker niet doen", reageerde PVV-leider Geert Wilders kort na de uitspraken van de premier op X. "Op onderdelen kan het soms nodig zijn maar that's it. We hebben als PVV al genoeg water bij de wijn gedaan."
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
5 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
12 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
13 uur geleden