Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof wil dat coalitie 'totaalpakket' begroting onderhandelt

Schoof wil dat coalitie 'totaalpakket' begroting onderhandelt

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof wil dat coalitie en oppositie in één keer over een "totaalpakket" met eventuele aanpassingen aan de deelbegrotingen onderhandelen. "Je kan niet elke week weer een nieuwe discussie hebben", zei hij in gesprek met de NOS.

Momenteel onderhandelen coalitie- en enkele oppositiefracties over onderwijsbezuinigingen die het kabinet wil doorvoeren. D66, CDA, ChristenUnie, SGP en JA21 proberen daar ongeveer 1,3 miljard euro vanaf te halen. Eerder was er al verzet en discussie met de oppositie over de beoogde btw-verhogingen. Schoof zegt dat de coalitie al de "hand heeft uitgestoken" richting oppositiepartijen door hen tegemoet te komen over gratis schoolmaaltijden en de giftenaftrek.

De coalitie heeft oppositiepartijen nodig om haar plannen door de Eerste Kamer te loodsen. De onderhandelingen zijn dan ook "een heel normaal politiek democratisch proces", vindt Schoof. Toch hoopt hij dat het gesprek over de begroting "de komende dagen in één afronding gaat plaatsvinden", zegt de premier. "We moeten als kabinet verder, die begrotingen moeten gewoon worden vastgesteld."

"Dat gaan we zeker niet doen", reageerde PVV-leider Geert Wilders kort na de uitspraken van de premier op X. "Op onderdelen kan het soms nodig zijn maar that's it. We hebben als PVV al genoeg water bij de wijn gedaan."

Meer uit Binnenland

Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

2 uur geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

2 uur geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

2 uur geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

3 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

3 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

3 uur geleden
Hulpdiensten na evacuatievlucht cruiseschip aangekomen bij LUMC

LEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.

4 uur geleden