Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof wil bij elk plan weten of er genoeg personeel voor is

Schoof wil bij elk plan weten of er genoeg personeel voor is

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof is het "zeer" eens met de aanbeveling van de Raad van State om bij elk plan van het kabinet te bedenken of er voldoende personeel te vinden is om dat uit te voeren, zei hij in gesprek met het ANP. De minister-president had bij het opstellen van de miljoenennota regelmatig te maken met 'onderbesteding': door een gebrek aan personeel lukte het niet om geld uit te geven.

"We zien dat arbeidstekort echt vol op ons afkomen", aldus de premier. Advies- en consultancybureau McKinsey becijferde afgelopen zomer dat het tekort kan oplopen tot 1,4 miljoen mensen in 2030. "We zien in de zorg, we zien in het onderwijs, we zien met de politie dat het steeds meer begint te dringen."

Het tekort aan mensen raakt ook aan veel van de ambities van het nieuwe kabinet. Daarom wil Schoof met zijn kabinet een plan opstellen om hiermee om te gaan. Hij verwacht dat werken efficiënter kan door innovatie en het verminderen van de administratieve lasten.

Juist in deze tijden van personeelstekorten heeft het kabinet grote ambities om de migratie te beperken, zowel waar het gaat over asiel, als bijvoorbeeld over arbeids- en studiemigratie. Dat is niet per se in tegenspraak met elkaar, vindt de premier. Wat hem betreft, is het een kwestie van selectiever zijn. "Waar hebben we de arbeidsmigratie nodig voor het goed functioneren van onze economie en van onze samenleving?", vraagt hij zich hardop af.

Meer uit Politiek

Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

11 uur geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

12 uur geleden
Partijloze staatssecretaris Palmen vroeg om rugdekking in kabinet

DEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".

12 uur geleden
Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs namens D66

DEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.

14 uur geleden
VVD draagt bekende namen aan voor kabinetsposten

DEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.

15 uur geleden
Yeşilgöz wordt minister van Defensie en vicepremier

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz verlaat de Kamerfractie van haar partij om minister van Defensie en vicepremier te worden in het nieuwe kabinet, meldt zij tegen de verzamelde pers in de Tweede Kamer. De huidige demissionaire defensieminister Ruben Brekelmans is in beeld als fractieleider. Maar het is volgens Yeşilgöz aan de fractie zelf om daarover te besluiten.

15 uur geleden
Van der Plas 'rotgeschrokken' omdat D66 landbouwminister levert

DEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas wordt er allerminst vrolijk van dat D66 de nieuwe minister van Landbouw levert. "Boeren zijn zich rotgeschrokken. En ik met hen", schrijft de BBB-leider op X. "De partij die veestapel wilde halveren en de grootste boerenprotesten in de historie ontketende."

16 uur geleden