Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof wil bij elk plan weten of er genoeg personeel voor is

Schoof wil bij elk plan weten of er genoeg personeel voor is

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof is het "zeer" eens met de aanbeveling van de Raad van State om bij elk plan van het kabinet te bedenken of er voldoende personeel te vinden is om dat uit te voeren, zei hij in gesprek met het ANP. De minister-president had bij het opstellen van de miljoenennota regelmatig te maken met 'onderbesteding': door een gebrek aan personeel lukte het niet om geld uit te geven.

"We zien dat arbeidstekort echt vol op ons afkomen", aldus de premier. Advies- en consultancybureau McKinsey becijferde afgelopen zomer dat het tekort kan oplopen tot 1,4 miljoen mensen in 2030. "We zien in de zorg, we zien in het onderwijs, we zien met de politie dat het steeds meer begint te dringen."

Het tekort aan mensen raakt ook aan veel van de ambities van het nieuwe kabinet. Daarom wil Schoof met zijn kabinet een plan opstellen om hiermee om te gaan. Hij verwacht dat werken efficiënter kan door innovatie en het verminderen van de administratieve lasten.

Juist in deze tijden van personeelstekorten heeft het kabinet grote ambities om de migratie te beperken, zowel waar het gaat over asiel, als bijvoorbeeld over arbeids- en studiemigratie. Dat is niet per se in tegenspraak met elkaar, vindt de premier. Wat hem betreft, is het een kwestie van selectiever zijn. "Waar hebben we de arbeidsmigratie nodig voor het goed functioneren van onze economie en van onze samenleving?", vraagt hij zich hardop af.

Meer uit Politiek

Keijzer gaat in gesprek met COA-baas over hoge bezetting Ter Apel

DEN HAAG (ANP) - Minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) gaat in gesprek met COA-baas Milo Schoenmaker over het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat was afgelopen nacht voor de vierde keer in korte tijd boven de grens van 2000 uitgestegen, waardoor de boete die de asielopvangorganisatie moet betalen, is opgelopen naar 200.000 euro. "Ik vind echt dat we alles uit de kast moeten halen om te zorgen dat het én onder de 2000 blijft én dat we Ter Apel ontlasten van de overlastgevers."

31 minuten geleden
Eerdmans aangevallen om wens weer naar gas te boren in Groningen

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen hebben meerdere partijen Joost Eerdmans aangevallen vanwege de wens van JA21 om op termijn weer naar gas te boren in Groningen. SP-fractievoorzitter Jimmy Dijk noemde Eerdmans onbetrouwbaar, omdat de Groningers was beloofd dat er nooit meer naar gas geboord zou worden.

1 uur geleden
Eerdmans verwijt Van der Plas 'Haagse spelletjes' om pensioenen

DEN HAAG (ANP) - Partijleider Joost Eerdmans (JA21) is in harde aanvaring gekomen met BBB-leider Caroline van der Plas vanwege het nieuwe pensioenstelsel. Van der Plas verweet hem geen inspraak te willen regelen voor pensioengerechtigden die zich willen uitspreken tegen het nieuwe stelsel. Het voorstel van Kamerlid Agnes Joseph, die van NSC overstapte naar de BBB, wilde daar de wet voor aanpassen. Volgens Van der Plas was de stem van Eerdmans doorslaggevend.

2 uur geleden
Jetten verwijt JA21 in Europa op de nee-stand te staan

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten verwijt Joost Eerdmans van JA21 dat hij in Europa op de nee-stand staat. Hij zegt "nee tegen Europese samenwerking om ons veilig te houden", zei Jetten tijdens de tweede dag van de Algemene Politieke Beschouwingen. Eerdmans antwoordde dat hij wel degelijk voor meer samenwerking is, maar dat hij een Europees leger of gezamenlijke schulden niet ziet zitten.

2 uur geleden
Kleine partijen houden zonder veel discussie hun betoog

DEN HAAG (ANP) - Bij het vervolg van de Algemene Politieke Beschouwingen hielden de overgebleven kleine partijen die woensdag niet aan de beurt kwamen zonder veel discussie hun betoog. Pas na drie kwartier stond het eerste Tweede Kamerlid bij de interruptiemicrofoon. BBB-leider Caroline van der Plas vroeg Mirjam Bikker van de ChristenUnie of ze landbouwonderwerpen ook niet meer wil behandelen voor de verkiezingen. Andere partijen willen dat, tot onvrede van BBB.

3 uur geleden
Peiling: VVD, D66 en JA21 ongeveer op gelijke hoogte

HILVERSUM (ANP) - VVD, D66 en JA21 kruipen in zeteltal naar elkaar toe in een nieuwe peiling van Ipsos I&O. De drie liberale partijen staan ongeveer op gelijke hoogte, nu de VVD is gezakt naar 14 virtuele zetels (nu 24 in de Kamer). De sociaalliberale D66 stijgt naar 13 zetels (nu 9) en het conservatief-liberale JA21 volgt met 12 zetels. De partij van de huidige eenling Joost Eerdmans blijft flink in de lift met weer 3 zetels erbij sinds begin september.

15 uur geleden
Partijen vallen CDA aan om belastingverhogingen voor defensie

DEN HAAG (ANP) - Partijen vallen CDA-leider Henri Bontenbal aan omdat hij extra belastingen wil heffen bij burgers en bedrijven om de hogere defensie-uitgaven te betalen. Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA vreest voor een hogere btw op boodschappen en dat dit mensen met een kleine portemonnee zal raken. Bontenbal vindt het beter om voor de verkiezingen eerlijk te zijn hierover en de kiezer niet daarna te verrassen.

16 uur geleden