Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof: 'volstrekt logisch' dat noodwet in regeerprogramma staat

Schoof: 'volstrekt logisch' dat noodwet in regeerprogramma staat

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof vindt het "volstrekt logisch" dat het gebruik van noodwetgeving om asielzoekers te weren in het regeerprogramma staat. Dat middel is immers ook in het hoofdlijnenakkoord vastgelegd, en daar is het programma van zijn kabinet op gebaseerd, redeneert hij. "Het was merkwaardig geweest als het er niet in had gestaan."

Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) noemt de noodwetgeving "staatsrechtelijk vandalisme", maar volgens Schoof kan daar geen sprake van zijn, omdat het kabinet nog geen besluit heeft genomen. Een debat over de noodwet en de "dragende motivering" die daarvoor nodig is, heeft "heel begrijpelijk nog niet plaatsgevonden".

Schoof heeft zelf "de wens uitgesproken" om de noodwetgeving in het regeerprogramma te krijgen, blijkt uit stukken die hij donderdagavond op aandringen van de oppositie heeft gepubliceerd. Bij die beslissing om noodwetgeving op te nemen in het regeerprogramma is niet gesproken over de individuele adviezen van ambtenaren aan ministers, zei hij.

Ook was Schoof naar eigen zeggen tot vandaag niet op de hoogte van de adviezen. Pas als een onderwerp richting de ministerraad gaat, komt de premier "in actie", zei hij. Hij benadrukte dat het kabinet nog niet heeft gesproken over de invoering van de asielcrisiswet en de daarbij behorende "dragende motivering". Bij dat gesprek worden dan alle stukken betrokken, dus ook de adviezen van de ambtenaren, aldus de premier.

Meer uit Politiek

Bontenbal wil in formatie 'niet alleen over links of rechts'

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal wil "niet alleen over links of alleen over rechts" onderhandelen over een nieuw kabinet. Dat zei hij in Nieuwsuur, waar hij desgevraagd vlot VVD, GroenLinks-PvdA, D66 en JA21 noemde als gewenste samenwerkingspartners in een middenkabinet. "En daar moet u het mee doen", zei hij.

4 uur geleden
VVD-leider Yeşilgöz denkt dat zij CDA naar rechts kan 'kantelen'

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz denkt dat haar partij, mits sterk genoeg na de Tweede Kamerverkiezingen, het CDA "naar rechts kan trekken". Dat zei zij in het SBS6-programma Nieuws van de Dag. Het CDA staat er in de peilingen een stuk beter voor dan de liberalen.

7 uur geleden
Schoof dit jaar wel aanwezig bij klimaattop

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is dit jaar wel aanwezig bij de VN-klimaattop in het Braziliaanse Belém, bevestigt de Rijksvoorlichtingsdienst. Vorig jaar zou hij naar de top in Azerbeidzjan gaan, maar hij zegde af vanwege de rellen in Amsterdam rond de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv.

9 uur geleden
Universiteit Utrecht verplaatst debat naar campus om veiligheid

UTRECHT (ANP) - De Universiteit Utrecht heeft om veiligheidsredenen besloten het verkiezingsdebat van woensdagavond niet in de binnenstad, maar op de campus Utrecht Science Park te houden. Dat gebeurde toen duidelijk werd dat FVD-voorman Thierry Baudet ook komt. Met die verplaatsing "waren we al bezig toen we een anonieme mail kregen van iemand waarin ons werd gesommeerd Baudet niet toe te laten", vertelt een woordvoerder. "Toen wisten we dat we extra alert moeten zijn."

10 uur geleden
Experts missen aanpak infectieziekten in verkiezingsprogramma's

AMERSFOORT (ANP) - De meeste partijen besteden in hun verkiezingsprogramma's te weinig aandacht aan het groeiende gevaar van infectieziekten. Tot dat oordeel komt Samenwerking Infectieziekten, een collectief van medisch microbiologen, internist-infectiologen, gezondheidsfondsen en patiënten. Om hier aandacht voor te vragen, hebben ze een eigen 'stemhulp' opgesteld.

10 uur geleden
Weinig aandacht voor gegevensdeling in verkiezingsprogramma's

EN HAAG (ANP) - In de verkiezingsprogramma's van politieke partijen is weinig aandacht voor gegevensdeling, stelt het Netwerk van Publieke Dienstverleners (NPD). Dit terwijl het delen van gegevens nodig is om het helpen van burgers eenvoudiger te maken. "Zodat burgers en bedrijven krijgen waar ze recht op hebben", aldus het NPD.

11 uur geleden
Kabinet houdt vast aan 2032 voor beperkte tabaksverkoop

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nog steeds dat nicotineproducten pas in 2032 alleen nog maar in tabaksspeciaalzaken verkocht mogen worden. De Tweede Kamer had opgeroepen om die deadline te vervroegen naar 2028, maar daar wil demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid, VVD) niet aan. Volgens een advies van de landsadvocaat kleven er juridische risico's aan het vervroegen van de maatregel, schrijft Tielen in een brief aan de Kamer.

14 uur geleden