Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof verzekert Oekraïense president van Nederlandse steun

Schoof verzekert Oekraïense president van Nederlandse steun

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne kan blijven rekenen op de steun van Nederland. Daar heeft premier Dick Schoof president Volodymyr Zelensky in een telefoongesprek van verzekerd. Nederland steunt de regering in Kyiv dit jaar met 3 miljard euro.

De hulp voor Oekraïne staat "als een paal boven water", liet Schoof in een bericht op X weten. "We blijven het land politiek, militair en financieel steunen tegen de Russische agressie, voor zolang als nodig is en voor zoveel als nodig is", voegt hij eraan toe.

"De relatie tussen onze landen is nooit sterker geweest. We hebben een ontmoeting ingepland om onze partnerschap verder te ontwikkelen", twitterde Zelensky na het gesprek. Volgende week is er een top van de NAVO in Washington. Daar zal Schoof waarschijnlijk ook met Zelensky spreken.

Training

Zelensky zegt er ook vanuit te gaan dat Nederland meer gaat doen om Oekraïense piloten te trainen. In Roemenië worden Oekraïeners getraind om te vliegen met F-16 jachtvliegtuigen. Nederland heeft daar ook F-16's voor geleverd, maar die blijven eigendom van Nederland.

Nederland is een van de koplopers als het gaat om steun aan Oekraïne. Vrijwel direct na het begin van de oorlog meer dan twee jaar geleden besloot het kabinet militaire support te gaan geven aan Oekraïne. Er is al voor meer dan 3 miljard aan militaire hulp aan Oekraïne gegeven.

PVV

De grootste partij van de nieuwe coalitie, de PVV, keerde zich lang tegen elke vorm van hulp aan Oekraïne. Eerder dit jaar maakte PVV-leider Geert Wilders op dit gebied een draai om zo een kabinet mogelijk te maken. Dat was voor de andere coalitiepartijen een harde voorwaarde.

Ook minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) sprak met zijn de Oekraïense collega Dmytro Koeleba. Veldkamp benadrukte eveneens in het telefoongesprek dat er aan de Nederlandse hulp niets zal veranderen. Ook bespraken ze de "sterke bilaterale relatie" tussen de landen.

Meer uit Politiek

Advies Aboutaleb: hervat onderhandelingen Hart voor Den Haag, D66

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.

7 uur geleden
Minister Heerma noemt vernielingen Loosdrecht 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - De vernielingen aan het gemeentehuis in Loosdrecht zijn "onacceptabel", vindt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). "Publieke gebouwen zijn van ons allemaal, en daar blijf je van af. Burgemeesters, wethouders en raadsleden moeten hun werk veilig en zonder intimidatie kunnen doen."

11 uur geleden
Lokale partijen maken bezwaar tegen naam Progressief Nederland

DEN HAAG (ANP) - Een groep lokale partijen maakt formeel bezwaar tegen Progressief Nederland (PRO), de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. ProVeenendaal heeft samen met acht andere partijen een beroepschrift ingediend bij de Raad van State tegen de goedkeuring van de naamsverandering door de Kiesraad. Ze vinden de naam van de landelijke fusiepartij verwarrend.

12 uur geleden
VVD en JA21 door met taakstrafverbod geweld tegen hulpverleners

DEN HAAG (ANP) - VVD en JA21 gaan door met hun wetsvoorstel om taakstraffen bij geweld tegen hulpverleners te verbieden, bevestigt JA21-leider Joost Eerdmans na berichtgeving door De Telegraaf. Ondanks stevige kritiek van de Raad van State passen de twee partijen het voorstel inhoudelijk niet aan.

14 uur geleden
Karremans heeft geen begrip voor actie XR op A12

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.

3 dagen geleden
Jetten: Spanje is en blijft volwaardig lid van NAVO

NICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.

4 dagen geleden
Kabinet ziet geen opties voor exportstop vechthonden naar Israël

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.

4 dagen geleden