Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof verdedigt undercoveractie bij moskeeën in zijn NCTV-tijd

Schoof verdedigt undercoveractie bij moskeeën in zijn NCTV-tijd

DEN HAAG (ANP) - Dick Schoof is de Tweede Kamer in de verdediging geschoten op kritische vragen over undercoveracties bij moskeeën toen hij de baas was bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). Dat gebeurde in de jaren 2013, 2014 en 2015 en toen waren "in Europa grote aanslagen" en was ook in Nederland een hoge terroristische dreiging, zei de nieuwe premier in het debat over de regeringsverklaring.

Schoof onderstreepte dat hij altijd binnen de wet is gebleven. "In die context heb ik op het scherp van de snede in het belang van de veiligheid van Nederland, maar altijd binnen de wet, [...] gezocht naar manieren" om te zoeken naar potentiële terroristen in de samenleving".

De minister-president benadrukte dat de opzet niet was "om bevolkingsgroepen te traceren of uit te sluiten". Schoof vond het "een beetje ongemakkelijk" dat hiernaar wordt gevraagd door DENK-leider Stephan van Baarle. Want hier is eerder al politieke verantwoording over afgelegd door een eerdere minister van justitie.

Niet tevreden

Van Baarle is niet tevreden met de "algemeenheden en procedurele uitingen" in het antwoord van Schoof. "Dit is gewoon een minister-president die in het verleden onder het mom van het beschermen van de veiligheid een aanpak introduceerde om spionnen te sturen naar moskeeën", zei de politicus.

De undercoveracties kwamen in 2021 aan het licht toen NRC hier over schreef. De NCTV heeft bij gemeenten een adviesbureau onder de aandacht gebracht dat in het geheim onderzoek deed bij islamitische gemeenschappen.

Meer uit Politiek

Passen voor herstemming Gorinchem eerder dan verwacht verstuurd

GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.

6 uur geleden
Berendsen belt met Pakistan over 'schenden bestand' in Libanon

DEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.

7 uur geleden
Kabinet trekt enkele tonnen uit voor Joodse studenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.

7 uur geleden
Yeşilgöz: bezoek Jetten aan Trump ongemakkelijk maar waardevol

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.

8 uur geleden
Oud-PvdA-Kamerlid Rob Oudkerk wil nieuwe partij oprichten

HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".

13 uur geleden
Jetten spreekt maandag oud-minister en senatoren in Washington

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.

14 uur geleden
Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

1 dag geleden