Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof: teleurstellend dat overleg Istanbul tot niets heeft geleid

Schoof: teleurstellend dat overleg Istanbul tot niets heeft geleid

TIRANA (ANP) - Minister-president Dick Schoof vindt het "buitengewoon teleurstellend" dat het overleg tussen Oekraïne en Rusland is geëindigd zonder dat er stappen zijn gezet. "Ik heb niet de indruk dat daar heel veel gebeurd is", zei hij in de marge van een top van de Europese Politieke Gemeenschap vrijdag in de Albanese hoofdstad Tirana.

Het was volgens Schoof "echt een moment" voor de Russische regering geweest om te laten zien dat ze het streven naar vrede en een staakt-het-vuren serieus neemt. Het is nu belangrijk dat de druk op Moskou verder wordt opgevoerd met meer sancties, zei de premier.

Schoof hoopt dat de Amerikaanse president Donald Trump "meer druk op Poetin gaat zetten om echt aan die onderhandelingstafel te komen".

Afspraak

De afspraak tussen Rusland en Oekraïne om elk duizend krijgsgevangenen vrij te laten "is een klein stapje" en laat volgens Schoof zien dat het goed was dat de bijeenkomst tussen de twee landen heeft plaatsgevonden. Die gevangenenruil is "natuurlijk niet genoeg", voegde hij toe.

"Er moet gewoon een staakt-het-vuren komen, dus in die zin had vandaag meer kunnen gebeuren", zei de premier. "En dat kan alleen als ze elkaar echt spreken en echt bereid zijn, ook Rusland, om die beweging te maken."

Meer uit Binnenland

Zelensky sprak met Schoof over onderhandelingen Istanbul

TIRANA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met Dick Schoof gesproken over de onderhandelingen met Rusland in Istanbul, schrijft Zelensky op X. Hij benadrukte dat het belangrijk is om gezamenlijk de druk op Rusland op te voeren om een staakt-het-vuren te bereiken.

1 uur geleden
Brand op schip in Amsterdamse haven is uit

AMSTERDAM (ANP) - De brand op een schip in het Westelijk Havengebied in Amsterdam is uit, meldt de brandweer. Sinds donderdagmiddag was er brand op het schip dat geladen was met schrootmateriaal.

1 uur geleden
Eerste schatting bouwkosten twee kerncentrales: 20 tot 30 miljard

DEN HAAG (ANP) - De bouw van twee nieuwe kerncentrales kost naar schatting 20 tot 30 miljard euro, veel meer dan het kabinet daar nu voor beschikbaar heeft. Dat schrijft klimaat- en energieminister Sophie Hermans in een brief aan de Tweede Kamer. Het is voor het eerst dat het kabinet een raming geeft van de kosten die bij de bouw komen kijken.

4 uur geleden
Gelderland mag bijtende wolf Hoge Veluwe afschieten van rechter

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland mag van de rechter de wolf afschieten die vorige maand een hardloopster beet in Nationaal Park De Hoge Veluwe. De Faunabescherming, Animal Rights en Fauna4Life hadden een zaak aangespannen om dat te verhinderen, maar de rechtbank in Arnhem wees hun verzoek af.

5 uur geleden
Wet huurbevriezing naar Raad van State, compensatie nog ongewis

DEN HAAG (ANP) - Het wetsvoorstel dat regelt dat woningcorporaties de huren niet zoals gebruikelijk per 1 juli mogen verhogen, wordt voor advies naar de Raad van State gestuurd. Dat heeft minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting, BBB) gezegd na afloop van de wekelijkse ministerraad. Over eventuele compensatie is nog geen besluit genomen.

6 uur geleden
Celstraf voor mishandelen advocaat in gevangenis

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een 30-jarige man veroordeeld tot een gevangenisstraf van een maand voor mishandeling van zijn advocaat. Adrián P. stompte begin dit jaar zijn advocaat Fred van Rossem in het huis van bewaring van de PI in Vught. Van Rossem wist uiteindelijk op de alarmknop te drukken.

8 uur geleden
Arrestaties om verkoop injectiepennen en geneesmiddelen

DEN HAAG (ANP) - Vier mensen zijn dinsdag opgepakt in een onderzoek naar de verkoop van injectiepennen en illegale (genees)middelen. De vier worden verdacht van de productie en verkoop hiervan via internet. In vijf woningen zijn doorzoekingen geweest. Grote hoeveelheden verpakkingsmateriaal en illegale medicijnen zijn in beslag genomen, waaronder anabolen en afslankmiddelen, meldt de FIOD.

8 uur geleden