Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof tegen Zelensky tijdens bezoek: u kunt rekenen op steun

Schoof tegen Zelensky tijdens bezoek: u kunt rekenen op steun

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky verzekerd van "blijvende steun en betrokkenheid" in de oorlog tegen Rusland. Dat deed Schoof tijdens zijn eerste bezoek aan het land als premier, meldt hij op X.

De premier bezocht de stad Zaporizja, die vlak bij de frontlinie ligt. Daar ontmoette hij Zelensky en ging onder meer langs bij een ondergrondse school, waar de eerste schooldag was. Ook sprak hij met veteranen en het "belang van mentale ondersteuning".

"Het is ongelooflijk indringend om in een stad enkele tientallen kilometers van het front, te zien hoe Oekraïners onder de meest zware omstandigheden hun leven voortzetten en hun land overeind houden", aldus Schoof. Hij vindt dat Nederland Oekraïne "op alle mogelijke manieren" moet helpen om zich staande te houden tegen Rusland. Eerder maandag maakte het kabinet al bekend nog eens ongeveer 200 miljoen euro uit te trekken voor de energie-infrastructuur van het land.

PVV

Steun voor Oekraïne lijkt minder vanzelfsprekend nu de PVV in de coalitie zit. De partij van Geert Wilders wil die steun tegen het licht houden, als blijkt dat Oekraïne betrokken was bij de sabotage van de Nord Stream-pijpleiding. The Wall Street Journal berichtte eerder dat Oekraïne daar achter zat.

"Mensen in Oekraïne hebben recht op een vrij en veilig leven", benadrukt Schoof. "En het stoppen van de Russische aanval op Oekraïne is in het belang van de veiligheid van Nederland en Europa. Die overtuiging verbindt ons allen."

6 miljard

Nederland is sinds de inval van Rusland twee jaar geleden een van de voortrekkers van de internationale steun voor Oekraïne. Dit jaar en volgend jaar is er in totaal 6 miljard euro voor voornamelijk militaire hulp gereserveerd. Er is al voor meer dan 3,1 miljard aan militaire steun aan Kyiv gegeven.

Een paar dagen na het aantreden van het kabinet-Schoof reisden minister Ruben Brekelmans (Defensie) en Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) al naar Oekraïne om de leiders van het land te verzekeren van de aanhoudende steun van het nieuwe kabinet.

Meer uit Politiek

Klaver vindt dat PRO in EU moet kiezen voor sociaaldemocraten

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland moet zich in de Europese Unie aansluiten bij de sociaaldemocratische politieke familie, vindt partijleider Jesse Klaver. Daarmee onderschrijft hij het advies dat een commissie vrijdag uitbracht. "Het doet recht aan zowel de inhoud als onze ambitie om zoveel mogelijk invloed te hebben in Europa", motiveert de linkse politicus op het sociale medium Bluesky.

1 dag geleden
Commissie PRO adviseert aansluiting bij sociaaldemocraten in EU

BRUSSEL (ANP) - Een adviescommissie van Progressief Nederland (PRO) heeft de nieuwe partij aangeraden om zich binnen de Europese Unie aan te sluiten bij de sociaaldemocratische politieke familie. De Partij van de Arbeid behoorde al tot de sociaaldemocratische fractie in het Europees Parlement, maar GroenLinks zat bij de Groenen. Sinds de fusie is onduidelijk bij welke groep PRO gaat horen.

1 dag geleden
Jetten wil steun voor totale begroting, dus geen 'cherrypicking'

DEN HAAG (ANP) - Het is de bedoeling dat de totale miljoenennota brede steun krijgt in de Tweede Kamer, zei Rob Jetten vrijdag in zijn wekelijkse persconferentie. Hij wil dus geen "cherrypicking", waarbij partijen de ene begroting wel steunen en de andere niet. "Veel dingen hangen met elkaar samen, en dan kom je elkaar ook snel in de weg te zitten."

1 dag geleden
Van Weel wil landelijke lijn tegen trekkers op snelweg

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel wil dat er één landelijke lijn komt hoe lokaal gezag moet omgaan met trekkers op de snelweg. Dat zei hij voorafgaand aan de ministerraad. Nu mogen de burgemeester, politie en het Openbaar Ministerie lokaal bepalen of en hoe zij hiertegen optreden, maar Van Weel erkent dat dit niet altijd werkt als het gaat om boeren die met trekkers op de snelweg rijden.

1 dag geleden
Heinen denkt dat oppositiepartijen bij elkaar te brengen zijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën verwacht dat oppositiepartijen wel bij elkaar te brengen zijn om een brede deal voor het budget van 2027 te maken. Dat zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.

1 dag geleden
Ongeduldig PRO ziet kabinet niet bewegen in onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - "Ik word wel ongeduldig", zei Luc Stultiens van PRO donderdagmiddag na weer een gesprek met minister Eelco Heinen (Financiën) over de begroting met Prinsjesdag. De financieel woordvoerder van de linkse fusiepartij hoort "vooral heel weinig" tijdens de gesprekken met de VVD-bewindsman. "Op een gegeven moment moet je ook als kabinet zelf beslissen: wij gaan met links of rechts en we gaan bereid zijn om te schuiven. Dat is nog niet gebleken."

2 dagen geleden
Stoffer vindt dat kabinet laat met begrotingsgesprekken begint

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

3 dagen geleden