Schoof tegen olympiërs: jullie hebben Nederland clubgevoel gegeven
DEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse olympiërs gelukt waar maar weinig politici in slagen: Nederlanders een "clubgevoel" geven. Dat zei premier Dick Schoof bij hun inhuldiging in Den Haag. Volgens Schoof was het hele land tijdens de Spelen "Team NL".
Schoof denkt dat je "best een beetje somber" kan worden van de verdeeldheid in het land, zeker ook in de politiek. Maar, "het wordt allemaal opzijgeschoven als de olympische vlam is aangestoken. Dan gaat het over ónze sporters."
De premier prijst de historische prestatie van de Nederlandse sporters: niet eerder deden zij het zo goed op de Zomerspelen. "Jullie hebben het allerhoogste bereikt: de top van de Olympus met een medaille om het te bewijzen."
Kritiek
Schoof was zelf ook aanwezig bij de Spelen, onder meer bij het historische goud van Sifan Hassan op de marathon, na twee bronzen medailles op de 5000 en 10.000 meter. "Ik ga dat echt nooit, nooit meer vergeten", zegt Schoof, zelf fervent marathonrenner.
Tegelijkertijd was er kritiek op Schoofs aanwezigheid bij de Spelen. Critici noemden dat hypocriet, aangezien bezuinigingen van zijn kabinet de sportsector 45 miljoen euro kunnen gaan kosten. Zelf weersprak hij de kritiek: "ik was daar om de sporters een hart onder de riem te steken", zei hij in het programma Humberto à Paris.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet betreurt het dat Russische en Belarussische sporters volgende maand onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Er gaat een regeringsdelegatie naar het sportevenement, maar die zal geen bijeenkomsten bijwonen waar de vlaggen of volksliederen van deze landen te zien of te horen zijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.
5 uur geleden