Schoof tegen olympiërs: jullie hebben Nederland clubgevoel gegeven
DEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse olympiërs gelukt waar maar weinig politici in slagen: Nederlanders een "clubgevoel" geven. Dat zei premier Dick Schoof bij hun inhuldiging in Den Haag. Volgens Schoof was het hele land tijdens de Spelen "Team NL".
Schoof denkt dat je "best een beetje somber" kan worden van de verdeeldheid in het land, zeker ook in de politiek. Maar, "het wordt allemaal opzijgeschoven als de olympische vlam is aangestoken. Dan gaat het over ónze sporters."
De premier prijst de historische prestatie van de Nederlandse sporters: niet eerder deden zij het zo goed op de Zomerspelen. "Jullie hebben het allerhoogste bereikt: de top van de Olympus met een medaille om het te bewijzen."
Kritiek
Schoof was zelf ook aanwezig bij de Spelen, onder meer bij het historische goud van Sifan Hassan op de marathon, na twee bronzen medailles op de 5000 en 10.000 meter. "Ik ga dat echt nooit, nooit meer vergeten", zegt Schoof, zelf fervent marathonrenner.
Tegelijkertijd was er kritiek op Schoofs aanwezigheid bij de Spelen. Critici noemden dat hypocriet, aangezien bezuinigingen van zijn kabinet de sportsector 45 miljoen euro kunnen gaan kosten. Zelf weersprak hij de kritiek: "ik was daar om de sporters een hart onder de riem te steken", zei hij in het programma Humberto à Paris.
Meer uit Politiek
HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
1 dag geleden