Schoof tegen olympiërs: jullie hebben Nederland clubgevoel gegeven
DEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse olympiërs gelukt waar maar weinig politici in slagen: Nederlanders een "clubgevoel" geven. Dat zei premier Dick Schoof bij hun inhuldiging in Den Haag. Volgens Schoof was het hele land tijdens de Spelen "Team NL".
Schoof denkt dat je "best een beetje somber" kan worden van de verdeeldheid in het land, zeker ook in de politiek. Maar, "het wordt allemaal opzijgeschoven als de olympische vlam is aangestoken. Dan gaat het over ónze sporters."
De premier prijst de historische prestatie van de Nederlandse sporters: niet eerder deden zij het zo goed op de Zomerspelen. "Jullie hebben het allerhoogste bereikt: de top van de Olympus met een medaille om het te bewijzen."
Kritiek
Schoof was zelf ook aanwezig bij de Spelen, onder meer bij het historische goud van Sifan Hassan op de marathon, na twee bronzen medailles op de 5000 en 10.000 meter. "Ik ga dat echt nooit, nooit meer vergeten", zegt Schoof, zelf fervent marathonrenner.
Tegelijkertijd was er kritiek op Schoofs aanwezigheid bij de Spelen. Critici noemden dat hypocriet, aangezien bezuinigingen van zijn kabinet de sportsector 45 miljoen euro kunnen gaan kosten. Zelf weersprak hij de kritiek: "ik was daar om de sporters een hart onder de riem te steken", zei hij in het programma Humberto à Paris.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Socialemediabedrijven TikTok, Meta en Google konden de zorgen van Tweede Kamerleden niet wegnemen tijdens een gesprek over transparantie, mogelijke beïnvloeding en maatregelen die de platforms daartegen nemen. Kamerleden waren meermaals niet tevreden met de antwoorden die ze kregen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat er is gebeurd met de 2 miljard euro aan extra steun voor Oekraïne die door het vorige kabinet is toegezegd. Niet alleen de oppositie, maar ook regeringspartijen willen dat weten, bleek woensdag tijdens de behandeling van de begroting van Defensie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende dagen "meerdere repatriëringsvluchten" mogelijk maken voor Nederlandse reizigers die door de oorlog in Iran gestrand zijn in het Midden-Oosten. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Hij trekt daarbij samen op met luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties. De nadruk komt te liggen op de landen waar de meeste Nederlanders vast zijn komen te zitten, aldus de bewindsman.
17 uur geleden