Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof tegen kinderen: in democratie eerst spreken met parlement

Schoof tegen kinderen: in democratie eerst spreken met parlement

DEN HAAG (ANP) - Terwijl in politiek Den Haag maandenlang grote verontwaardiging was over een asielnoodwet waarmee het kabinet het parlement zou passeren, legde premier Dick Schoof vrijdag aan kinderen juist omstandig uit dat bij nieuwe wetten "in een democratie in een land als Nederland er eerst over wordt gesproken in het parlement". Hij wilde hiermee tijdens zijn wekelijkse persconferentie tegenover het Jeugdjournaal op eenvoudige manier de nieuwe asielmaatregelen en de onenigheid erover toelichten.

Schoof zei dat er geen ruzie was tussen de vier coalitiepartijen. Er was in een goede sfeer gesproken, zei hij. Hij legde uit dat als beide Kamers met de plannen instemmen, dat het dan een wet wordt. "En dan kan het dus worden uitgevoerd". Maar er wordt wel eerst met politici over gesproken, verzekerde Schoof. "Het is niet zo dat het kabinet nu heeft gesproken en dat het dan allemaal meteen gebeurt."

Het kabinet wil Syrische asielzoekers en ook statushouders terug gaan sturen als er delen van het Arabische land veilig zijn. In het land woedt al jarenlang een burgeroorlog, waar ook het regime zelf een belangrijke rol in speelt. Het Jeugdjournaal denkt dat dit beangstigend kan zijn voor Syrische kinderen die met hun ouders op de vlucht zijn geslagen en nu in asielzoekerscentra in Nederland zijn. Volgens Schoof zal de Nederlandse overheid "heel zorgvuldig wikken en wegen of de vergunning die hun ouders hebben, moeten worden ingetrokken".

Meer uit Binnenland

Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

1 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

1 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

2 uur geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

2 uur geleden
AIVD slaat vaker alarm over risicovolle personen en organisaties

ZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.

2 uur geleden
AIVD: Ongekend dreigingsbeeld, nationale veiligheid onder druk

ZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".

2 uur geleden
Verdachte in zedenzaak zorginstelling Loenen aangehouden

LOENEN (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor een zedendelict bij een zorginstelling in Loenen. Dat bevestigde het Openbaar Ministerie donderdag na berichtgeving van Omroep Gelderland. De man werd begin maart opgepakt.

3 uur geleden