Schoof tegen kinderen: in democratie eerst spreken met parlement
DEN HAAG (ANP) - Terwijl in politiek Den Haag maandenlang grote verontwaardiging was over een asielnoodwet waarmee het kabinet het parlement zou passeren, legde premier Dick Schoof vrijdag aan kinderen juist omstandig uit dat bij nieuwe wetten "in een democratie in een land als Nederland er eerst over wordt gesproken in het parlement". Hij wilde hiermee tijdens zijn wekelijkse persconferentie tegenover het Jeugdjournaal op eenvoudige manier de nieuwe asielmaatregelen en de onenigheid erover toelichten.
Schoof zei dat er geen ruzie was tussen de vier coalitiepartijen. Er was in een goede sfeer gesproken, zei hij. Hij legde uit dat als beide Kamers met de plannen instemmen, dat het dan een wet wordt. "En dan kan het dus worden uitgevoerd". Maar er wordt wel eerst met politici over gesproken, verzekerde Schoof. "Het is niet zo dat het kabinet nu heeft gesproken en dat het dan allemaal meteen gebeurt."
Het kabinet wil Syrische asielzoekers en ook statushouders terug gaan sturen als er delen van het Arabische land veilig zijn. In het land woedt al jarenlang een burgeroorlog, waar ook het regime zelf een belangrijke rol in speelt. Het Jeugdjournaal denkt dat dit beangstigend kan zijn voor Syrische kinderen die met hun ouders op de vlucht zijn geslagen en nu in asielzoekerscentra in Nederland zijn. Volgens Schoof zal de Nederlandse overheid "heel zorgvuldig wikken en wegen of de vergunning die hun ouders hebben, moeten worden ingetrokken".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Wat Nederlandse militairen hebben gedaan in Afghanistan, na 9/11, "verdient erkenning, geen ontkenning. Geen bagatellisering. Geen herschrijving van de werkelijkheid achteraf". Dat schrijft Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim op Facebook als reactie op uitspraken van Donald Trump. De Amerikaanse president zei eerder deze week dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiƫle problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.
11 uur geledenWAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - De waarschuwing voor gladheid door ijzel voor het noordoosten van het land is verlengd. Oorspronkelijk liep code oranje tot 11.00 uur, maar in Overijssel duurt deze nu tot 12.00 uur, in Drenthe tot 13.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.
12 uur geleden