Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof tegen kinderen: in democratie eerst spreken met parlement

Schoof tegen kinderen: in democratie eerst spreken met parlement

DEN HAAG (ANP) - Terwijl in politiek Den Haag maandenlang grote verontwaardiging was over een asielnoodwet waarmee het kabinet het parlement zou passeren, legde premier Dick Schoof vrijdag aan kinderen juist omstandig uit dat bij nieuwe wetten "in een democratie in een land als Nederland er eerst over wordt gesproken in het parlement". Hij wilde hiermee tijdens zijn wekelijkse persconferentie tegenover het Jeugdjournaal op eenvoudige manier de nieuwe asielmaatregelen en de onenigheid erover toelichten.

Schoof zei dat er geen ruzie was tussen de vier coalitiepartijen. Er was in een goede sfeer gesproken, zei hij. Hij legde uit dat als beide Kamers met de plannen instemmen, dat het dan een wet wordt. "En dan kan het dus worden uitgevoerd". Maar er wordt wel eerst met politici over gesproken, verzekerde Schoof. "Het is niet zo dat het kabinet nu heeft gesproken en dat het dan allemaal meteen gebeurt."

Het kabinet wil Syrische asielzoekers en ook statushouders terug gaan sturen als er delen van het Arabische land veilig zijn. In het land woedt al jarenlang een burgeroorlog, waar ook het regime zelf een belangrijke rol in speelt. Het Jeugdjournaal denkt dat dit beangstigend kan zijn voor Syrische kinderen die met hun ouders op de vlucht zijn geslagen en nu in asielzoekerscentra in Nederland zijn. Volgens Schoof zal de Nederlandse overheid "heel zorgvuldig wikken en wegen of de vergunning die hun ouders hebben, moeten worden ingetrokken".

Meer uit Binnenland

Monument op de Dam weer schoon na bekladding

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.

44 minuten geleden
Brabant roept Defensie op met spoed droogteprotocollen te herzien

DEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."

45 minuten geleden
Overleden Nederlanders op cruise waren echtpaar uit Haulerwijk

DEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.

52 minuten geleden
Code geel afgegeven voor buien tijdens dodenherdenking

DE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.

54 minuten geleden
Een van de zieke bemanningsleden cruiseschip is Nederlander

PRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.

1 uur geleden
Luchtalarm op meerdere plekken afgegaan ondanks 4 mei

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland heeft maandag om 12.00 uur 4 mei het luchtalarm geklonken. Onder andere in de regio Rijnmond was dat het geval, hoorde een ANP-verslaggever. Volgens de Rijksoverheid mag het alarm op 4 mei nooit getest worden.

1 uur geleden
Kaapverdië bereidt eventuele medische evacuatie cruiseschip voor

PRAIA (ANP/RTR) - De gezondheidsautoriteiten van Kaapverdië treffen voorbereidingen voor een eventuele medische evacuatie van passagiers van het cruiseschip MV Hondius. Dat schip ligt voor de kust van Kaapverdië, maar mag niet aanmeren in de haven van Praia vanwege mogelijke hantavirusbesmettingen, bevestigt de overheidsinstantie die verantwoordelijk is voor de volksgezondheid.

1 uur geleden