Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof spreekt oppositieleider Belarus, uit zorgen over repressie

Schoof spreekt oppositieleider Belarus, uit zorgen over repressie

DEN HAAG (ANP) - De Belarussische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja heeft maandag premier Dick Schoof ontmoet. Op 26 januari zijn er verkiezingen in het thuisland van Tichanovskaja. "Ik heb mijn grote zorgen geuit over de repressie in aanloop naar de verkiezingen eind deze maand, die zonder serieuze tegenkandidaat plaatsvinden", schrijft Schoof achteraf op X.

"Nederland blijft zich onverminderd inzetten voor een democratisch Belarus en vrijlating van alle politieke gevangenen", aldus Schoof. Wat voor concrete acties dat met zich meebrengt, kan een woordvoerder van de premier niet direct zeggen. "Er is gezegd dat Nederland de situatie op EU-niveau blijft aansnijden, en onderdrukking sterk zal blijven veroordelen." Het gesprek duurde volgens de woordvoerder ongeveer twintig minuten en vond plaats op het ministerie van Algemene Zaken.

Tichanovskaja sprak maandag ook met minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp. Hij schrijft op X over een "inspirerend" gesprek en noemt vrije en eerlijke verkiezingen in het land "cruciaal". Waarnemers van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) zijn bij de verkiezingen eind deze maand niet welkom in Belarus.

Meer uit Binnenland

Gemeente Utrecht: oorzaak explosies komende dagen nog niet bekend

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.

56 minuten geleden
Drinkwaterkookadvies Amersfoort na bijna twee weken opgeheven

AMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.

1 uur geleden
Winterkou komt terug: in het noorden kans op schaatspret

HOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.

2 uur geleden
AVROTROS haalt Afghanistan-serie offline na arrestatie Taliban

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.

4 uur geleden
Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

8 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

12 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

15 uur geleden