Schoof spreekt oppositieleider Belarus, uit zorgen over repressie
DEN HAAG (ANP) - De Belarussische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja heeft maandag premier Dick Schoof ontmoet. Op 26 januari zijn er verkiezingen in het thuisland van Tichanovskaja. "Ik heb mijn grote zorgen geuit over de repressie in aanloop naar de verkiezingen eind deze maand, die zonder serieuze tegenkandidaat plaatsvinden", schrijft Schoof achteraf op X.
"Nederland blijft zich onverminderd inzetten voor een democratisch Belarus en vrijlating van alle politieke gevangenen", aldus Schoof. Wat voor concrete acties dat met zich meebrengt, kan een woordvoerder van de premier niet direct zeggen. "Er is gezegd dat Nederland de situatie op EU-niveau blijft aansnijden, en onderdrukking sterk zal blijven veroordelen." Het gesprek duurde volgens de woordvoerder ongeveer twintig minuten en vond plaats op het ministerie van Algemene Zaken.
Tichanovskaja sprak maandag ook met minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp. Hij schrijft op X over een "inspirerend" gesprek en noemt vrije en eerlijke verkiezingen in het land "cruciaal". Waarnemers van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) zijn bij de verkiezingen eind deze maand niet welkom in Belarus.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.
1 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De volledige raad van toezicht van Milieudefensie is opgestapt. De toezichthouders van de milieuorganisatie wisten al sinds 2015 dat oud-directeur Donald Pols vroeger actief was bij een extreemrechtse Zuid-Afrikaanse studentenbeweging, maar deden daar niets mee. Dat leidde tot "veel onrust" en "een gebrek aan vertrouwen", laten de leden van de raad donderdag weten. Ze willen met hun vertrek de rust helpen herstellen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Nederland heeft zich aangesloten bij het verzoek van Zweden om Russische toeristen te weren uit de EU. Dat "verzoek is terecht", zei minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) donderdag in Luxemburg.
3 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Er is een cultuurverandering nodig waarbij vrouwen als gelijkwaardig worden gezien aan mannen en waarin dit in alles wordt uitgedragen. Dat zegt Michelle Rasch, data-analist onlinecriminaliteit en geweld tegen vrouwen, naar aanleiding van het seksueel misbruik van gedrogeerde vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan. Donderdag werd bekend dat daar na een groot onderzoek van de politie meerdere aanhoudingen voor zijn verricht.
3 uur geleden