Schoof sprak Roemeense minister over kunstroof uit Drents Museum
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof heeft voorafgaand aan de Auschwitz-herdenking kort gesproken met de Roemeense cultuurminister Natalia Intotero over de roof van enkele kostbare kunstschatten uit haar land uit het Drents Museum, afgelopen weekeinde. Dat heeft een woordvoerder van de premier laten weten.
Schoof heeft tijdens het gesprek herhaald dat Nederland het "verschrikkelijk" vindt dat de kunststukken gestolen zijn, en dat er alles aan wordt gedaan om ze terug te vinden en de daders te pakken. De premier en de Roemeense minister zijn het erover eens dat het belangrijk is om samen op te trekken. De opsporingsdiensten van beide landen werken nauw samen, aldus Schoof.
Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) sprak eerder op de dag zijn Roemeense ambtgenoot Emil Hurezeanu over de diefstal van enkele zeer waardevolle objecten die het museum in Assen in bruikleen had van musea in het Oost-Europese land. Ook hij benadrukte de goede samenwerking bij de opsporing.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
59 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
11 uur geleden