Schoof sprak Roemeense minister over kunstroof uit Drents Museum
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof heeft voorafgaand aan de Auschwitz-herdenking kort gesproken met de Roemeense cultuurminister Natalia Intotero over de roof van enkele kostbare kunstschatten uit haar land uit het Drents Museum, afgelopen weekeinde. Dat heeft een woordvoerder van de premier laten weten.
Schoof heeft tijdens het gesprek herhaald dat Nederland het "verschrikkelijk" vindt dat de kunststukken gestolen zijn, en dat er alles aan wordt gedaan om ze terug te vinden en de daders te pakken. De premier en de Roemeense minister zijn het erover eens dat het belangrijk is om samen op te trekken. De opsporingsdiensten van beide landen werken nauw samen, aldus Schoof.
Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) sprak eerder op de dag zijn Roemeense ambtgenoot Emil Hurezeanu over de diefstal van enkele zeer waardevolle objecten die het museum in Assen in bruikleen had van musea in het Oost-Europese land. Ook hij benadrukte de goede samenwerking bij de opsporing.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.
11 minuten geledenVENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.
3 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
11 uur geleden