Schoof praat vrijdag met PVV en NSC door over asielnoodwet
DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof gaat vrijdag weer om tafel met PVV-leider Geert Wilders en plaatsvervangend fractieleider Nicolien van Vroonhoven van NSC om het over het asielnoodrecht te hebben. Dat bevestigen verschillende ingewijden. Vooralsnog wordt het gesprek alleen tussen die twee partijen en de premier gevoerd. Als PVV en NSC tot een doorbraak komen, schuiven naar verwachting volgende week ook VVD en BBB aan.
De asielnoodwet wordt op vrijdag 25 oktober in de ministerraad besproken. Aanstaande vrijdag is er geen ministerraad, omdat Schoof in Brussel zit voor een Europese top. Maar vrijdag ontvangt hij na terugkomst in Den Haag op zijn ministerie Wilders en Van Vroonhoven. Betrokkenen houden veelal de kaken op elkaar als het gaat over de voortgang van het gesprek. Verschillende ingewijden zeggen wel dat het een goed teken is dat er überhaupt onderhandeld wordt. Dat Wilders zijn toon gematigd lijkt te hebben, stemt volgens sommigen ook hoopvol.
Opvallend is dat asielminister Marjolein Faber nog geen rol speelt in de onderhandelingen. Die gaan zowel over de vraag hoe de maatregelen (via het noodrecht of op een andere manier) moeten worden genomen als over de vraag hoe ver de asielingrepen mogen gaan. Als alternatief voor de noodwet noemt de oppositie vaak de spoedwet, maar volgens een betrokkene worden er nog meer opties besproken.
Hoewel alle ogen gericht zijn op PVV en NSC, benadrukken bronnen bij de andere twee coalitiepartijen dat het niet gezegd is dat VVD en BBB hoe dan ook akkoord gaan met een eventueel compromis.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariër Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
2 dagen geleden