Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof op kritiek: 'briefje aan EU' professioneel en verantwoord

Schoof op kritiek: 'briefje aan EU' professioneel en verantwoord

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof is het niet eens met de harde kritiek uit de oppositie dat Nederland een flater slaat met het "briefje" dat het woensdag stuurde aan de Europese Commissie over een opt-out als het om migratieregels gaat. Er is in het kabinet expliciet over de brief en de timing van de brief gesproken, zei hij in debat met de Tweede Kamer. "Dat hebben we zorgvuldig gedaan, professioneel gedaan, en dat hebben we ook verantwoord gedaan." De missie van zijn kabinet is niet kansloos, stelde de premier.

Migratieminister Marjolein Faber schreef woensdag een brief aan de Europese Commissie met daarin de aankondiging "dat Nederland bij verdragswijziging zal pleiten dat de Europese asielregels niet meer op Nederland van toepassing zijn". De brief is volgens de oppositiepartijen verkeerd geadresseerd omdat de lidstaten hierover gaan én maakt de kans op zo'n verdragswijziging nog kleiner.

"Dit zijn niet briefjes die goed vallen in Europa", zei CDA-leider Henri Bontenbal. Het kabinet maakt niet duidelijk wat het verwacht. "Ik vind dat niet passen bij een kabinet zoals u dat voorstaat, namelijk een professioneel kabinet." Volgens D66-leider Rob Jetten slaat Nederland een flater en staat het 10-0 achter na de brief. "U heeft dus laten gebeuren dat Faber zich mag gedragen als een olifant in de Europese porseleinkast", haalde hij uit. "Orbán applaudisseert en u staat erbij te kijken", aldus Jetten over de aanmoedigende tweet van de Hongaarse premier.

'Niet kansloos'

Volgens GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans is de "tragiek van het briefje" dat het de wensen van het kabinet alleen maar verder weg brengt. "De kans dat nu überhaupt nog gesproken gaat worden over verdragswijziging is in één klap een stuk verminderd", aldus Timmermans.

De missie van het kabinet is helemaal "niet kansloos", wierp Schoof tegen. Dat de Europese Commissie benadrukt dat de regels ook voor Nederland blijven gelden, is volgens hem niet meer dan logisch. "Zolang er geen verdragswijziging is, houd je je aan de regels. Want we zijn een betrouwbare lidstaat van de Europese Unie."

Meer uit Politiek

CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt minister van Langdurige Zorg

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.

21 uur geleden
Heleen Herbert (Heijmans) wordt CDA-minister Economische Zaken

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.

21 uur geleden
CDA'er Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariër Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.

22 uur geleden
Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

1 dag geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

2 dagen geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

2 dagen geleden