Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof: noodrecht niet de enige optie voor strenger asielbeleid

Schoof: noodrecht niet de enige optie voor strenger asielbeleid

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de coalitiepartijen bespreken "diverse opties" voor het asielbeleid, waar het noodrecht dat is afgesproken in het coalitieakkoord er een van is. Dat zegt minister-president Dick Schoof. Hij hoopt volgende week een besluit te kunnen nemen in de ministerraad.

Toepassing van het noodrecht, waarbij maatregelen bij koninklijk besluit worden ingevoerd, ligt gevoelig omdat het parlement pas achteraf wordt geraadpleegd. Deze route ligt niet alleen vrijwel de voltallige oppositie, maar ook coalitiepartij NSC zwaar op de maag.

"We kennen allemaal de politieke setting waarin we zitten", zegt Schoof. Daarom is het volgens de premier "verstandig" dat hij met de fractievoorzitters van PVV, VVD, NSC en BBB de mogelijkheden doorneemt. Dat gebeurt "in wisselende samenstelling" zegt hij, en hij spreekt "de een wat meer dan de ander".

Schoof verdedigde de inzet van het noodrecht vorige week nog tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen in de Eerste Kamer, waar de coalitie geen meerderheid heeft. Hij toonde zich toen nog niet bereid ook andere routes te verkennen, zoals spoedwetgeving waarover het parlement wél vooraf mag meepraten.

Een meerderheid in de senaat vroeg het kabinet in een motie af te zien van noodwetgeving. Verantwoordelijk minister Marjolein Faber liet daarop weten die oproep mee te zullen nemen in de beraadslagingen in het kabinet.

Meer uit Politiek

Gemeenten noemen AI-stemhulp Keus een gevaarlijk experiment

DEN HAAG (ANP) - De met kunstmatige intelligentie gemaakte stemhulp Keus is offline gehaald na kritiek. Dat is een goede zaak, reageert de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). "Dit is een gevaarlijk experiment als het om verkiezingen gaat: je beïnvloedt de kiezers en het democratisch proces."

1 uur geleden
BoerBurgerBeweging moet terug naar de kern, zeggen Friese BBB'ers

LEEUWARDEN (ANP) - Alle BBB-fracties in Friesland vinden dat de partij "terug naar de kern" moet. De fracties in de Provinciale Staten en het waterschap (Wetterskip Fryslân) hebben samen met de BBB'ers in de acht Friese gemeenten waar de partij meedoet aan de raadsverkiezingen een statement gepubliceerd over de ontstane "onrust" over de koers van de BoerBurgerBeweging. Oud-vicepremier Mona Keijzer verliet de BBB omdat niet zij, maar Henk Vermeer boegbeeld Caroline van der Plas opvolgt als partijleider in de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Asielminister op eerste werkdag met spoed naar debat Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) moet op zijn eerste werkdag met spoed naar de Eerste Kamer voor een debat. Dat komt omdat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in de problemen zou komen als een wet over het opslaan van biometrische gegevens, zoals vingerafdrukken van asielzoekers, niet wordt verlengd vóór 1 maart. Eerste Kamerleden zijn niet te spreken over de gang van zaken.

2 uur geleden
Vermeer: Keijzer sprak met Markuszower, vertrouwen is geknakt

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen in Mona Keijzer is "geknakt", zei BBB'er Henk Vermeer dinsdagochtend over zijn voormalige partijgenoot die zich een dag eerder had afgesplitst. Keijzer sprak tegenover De Telegraaf van een "grote vertrouwensbreuk" omdat niet zij, maar Vermeer is aangewezen als opvolger van de terugtredende partijleider Caroline van der Plas. Volgens Vermeer had Keijzer zonder toestemming van BBB "meerdere" gesprekken met PVV-afsplitser Gidi Markuszower.

5 uur geleden
Jetten: aanpak armoede door nieuw kabinet moet beter

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.

17 uur geleden
Berendsen belt met Amerikaanse minister Rubio

DEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft maandag kort na zijn aantreden gesproken met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio. Dat meldde een woordvoerder van de Amerikaanse bewindsman.

18 uur geleden
Jetten belt meteen na aantreden met Zelensky

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft al enkele uren na zijn aantreden gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Jetten verzekerde Zelensky dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen.

19 uur geleden