Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof: noodrecht niet de enige optie voor strenger asielbeleid

Schoof: noodrecht niet de enige optie voor strenger asielbeleid

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de coalitiepartijen bespreken "diverse opties" voor het asielbeleid, waar het noodrecht dat is afgesproken in het coalitieakkoord er een van is. Dat zegt minister-president Dick Schoof. Hij hoopt volgende week een besluit te kunnen nemen in de ministerraad.

Toepassing van het noodrecht, waarbij maatregelen bij koninklijk besluit worden ingevoerd, ligt gevoelig omdat het parlement pas achteraf wordt geraadpleegd. Deze route ligt niet alleen vrijwel de voltallige oppositie, maar ook coalitiepartij NSC zwaar op de maag.

"We kennen allemaal de politieke setting waarin we zitten", zegt Schoof. Daarom is het volgens de premier "verstandig" dat hij met de fractievoorzitters van PVV, VVD, NSC en BBB de mogelijkheden doorneemt. Dat gebeurt "in wisselende samenstelling" zegt hij, en hij spreekt "de een wat meer dan de ander".

Schoof verdedigde de inzet van het noodrecht vorige week nog tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen in de Eerste Kamer, waar de coalitie geen meerderheid heeft. Hij toonde zich toen nog niet bereid ook andere routes te verkennen, zoals spoedwetgeving waarover het parlement wél vooraf mag meepraten.

Een meerderheid in de senaat vroeg het kabinet in een motie af te zien van noodwetgeving. Verantwoordelijk minister Marjolein Faber liet daarop weten die oproep mee te zullen nemen in de beraadslagingen in het kabinet.

Meer uit Politiek

Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

7 uur geleden
Inwoners Gorinchem op woensdag 29 april opnieuw naar stembus

GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.

1 dag geleden
Nederland had contact met VS na dreigen met vertrek uit NAVO

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.

1 dag geleden
Minister blij dat gestolen Roemeense kunstschatten terecht zijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.

1 dag geleden
Van den Brink: handelen rond UNRWA niet voor herhaling vatbaar

DEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).

1 dag geleden
Kabinet verlengt missie Evertsen in Middellandse Zee met maand

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
Oud-BBB'er Van Gasteren gaat zelfstandig door in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.

1 dag geleden