
Schoof noemt akkoord Israël en Hamas doorbraak en bedankt Trump
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof noemt de aankondiging van het akkoord tussen Israël en Hamas over de eerste fase in een vredesplan "een langverwachte doorbraak". Op X roept hij op het akkoord "zo snel mogelijk" uit te voeren "zodat alle gijzelaars worden vrijgelaten en humanitaire hulp voor Gaza massaal toeneemt". De demissionaire premier bedankt de Amerikaanse president Donald Trump voor zijn vredesplan en spreekt ook zijn dank uit voor de inzet van Egypte, Qatar en Turkije.
"Dit zou een einde kunnen betekenen aan het lijden van zo velen: de gijzelaars en hun familie en de bevolking van Gaza", licht de premier toe. Hij schrijft dat het akkoord een stap moet zijn "richting een duurzame en rechtvaardige vrede".
Trump meldde in de nacht van woensdag op donderdag dat Israël en Hamas overeenstemming hebben bereikt. Hamas zou de nog levende Israëlische gijzelaars vrijlaten en Israël zou zijn leger terugtrekken achter een afgesproken lijn.
Staakt-het-vuren
Persbureau Reuters meldt dat de afspraken om 11.00 uur Nederlandse tijd worden getekend volgens een bron rond de onderhandelingen. Dan zou ook direct een staakt-het-vuren ingaan in Gaza. De details van het plan zijn nog niet bekend.
Andere Nederlandse politieke kopstukken als Geert Wilders, Frans Timmermans, Dilan Yeşilgöz en Henri Bontenbal hebben ook positief gereageerd op het akkoord.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Volgens Laurens Dassen is er nog veel onduidelijk over het akkoord tussen Israël en Hamas. Maar als het akkoord betekent dat "de genocide tot een einde gebracht kan worden, hulp weer toegelaten wordt en de gijzelaars vrijgelaten worden, dan zou dat prachtig nieuws zijn", reageert de lijsttrekker van Volt op Bluesky.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De demissionaire ministers in het kabinet Schoof worden het niet eens over de verdere uitwerking van het verhogen van de grens vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Het gaat om de invoering van de zogenoemde rekenkundige ondergrens, waarmee projecten met een kleine stikstofuitstoot makkelijker een vergunning kunnen krijgen.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans is "blij met de deal" waarover Israël en Hamas een akkoord hebben bereikt, die de eerste fase is in een vredesplan. "Het is hoog tijd dat gijzelaars naar huis kunnen en dat de Gazaanse bevolking toegang krijgt tot noodhulp."
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas vindt het akkoord tussen Israël en Hamas "het beste nieuws dat we hebben gehad in twee jaar", zegt ze tegen het ANP. De BBB-leider hoopt dat "er snel vrede is zonder Hamas". Ze vindt dat de organisatie "volledig ontwapend" moet worden en "geen enkele rol" meer mag hebben.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Partijleider Stephan van Baarle van DENK vindt dat de druk op Israël moet worden opgevoerd ondanks de overeenstemming tussen dat land en Hamas over de eerste fase van een vredesakkoord. "Wij willen nog steeds dat er sancties worden ingesteld tegen Israël en de regering van Netanyahu, want Israël mag niet wegkomen met de misdaden die ze plegen en gepleegd hebben", zei hij in het NOS Radio 1 Journaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het akkoord over de eerste fase van een vredesdeal tussen Hamas en Israël is "een stap vooruit", vindt partijleider Chris Stoffer van de SGP. De orthodox-christelijke partij steunt Israël.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het akkoord tussen Israël en Hamas voor de eerste fase van een vredesplan is "hoopgevend nieuws", schrijft NSC-leider Eddy van Hijum op X. "Na veel pijn en verlies eindelijk beweging richting vrede, vrijlating van de gijzelaars en ongehinderde humanitaire hulp."
2 uur geleden