Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof niet bij 'lintjesdebat', stuurt Faber alleen naar Kamer

Schoof niet bij 'lintjesdebat', stuurt Faber alleen naar Kamer

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof is woensdag niet bij het Kamerdebat waarin asielminister Marjolein Faber (PVV) zich moet verantwoorden voor het weigeren van haar handtekening onder de voordracht voor een koninklijke onderscheiding van vrijwilligers die zich hebben ingezet voor vluchtelingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de premier.

De weigering van Faber, die het werk van deze vrijwilligers in strijd vond met haar eigen beleid, heeft tot grote woede geleid in de Tweede Kamer. Schoof en NSC-minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) besloten uiteindelijk de voordracht zelf te tekenen. Een groot deel van de oppositie wil juist daarom de premier wel bij het debat hebben, omdat de eenheid van zijn kabinet in het geding zou zijn.

Faber toonde dinsdag nog weinig berouw toen zij zich in het vragenuur moest verantwoorden. Zij zei dat zij de voordracht weigerde te tekenen, omdat zij nu eenmaal vindt dat er minder asielzoekers moeten komen. Ook bleef zij herhalen dat zij nog steeds achter die beslissing stond. Een aantal oppositiepartijen liet daarop al weten mogelijk met een motie van wantrouwen te komen.

Na overleg met Schoof en de coalitiepartijen kwam de bewindsvrouw dinsdagavond laat met een kort briefje, mede namens de premier, waarin zij zich alsnog achter de voordrachten schaarde. Daarin erkende zij ook dat zij in het vragenuur te veel de nadruk had gelegd op haar beweegredenen om ze niet zelf te ondertekenen. Ze zei dat te betreuren.

Meer uit Politiek

Minister Klever ontving 16.501 euro te veel bij ON!

HILVERSUM (ANP) - Minister Reinette Klever van Ontwikkelingssamenwerking heeft toen zij zakelijk directeur was bij Ongehoord Nederland meer vergoeding ontvangen dan de omroep volgens zijn eigen statuten toestaat. Dat meldt Ongehoord Nederland (ON!) woensdag in zijn jaarverslag 2024.

20 uur geleden
Minister moet verbreden snelwegen Utrecht beter onderbouwen

DEN HAAG (ANP) - De plannen van minister Barry Madlener (Infrastructuur) om snelwegen rond Utrecht te verbreden kunnen voorlopig niet worden uitgevoerd. Hij moet eerst onderzoeken of het stikstofrekenwerk wel in orde is, oordeelt de Raad van State.

1 dag geleden
Advies RvS aan Kamer: laat wijzigingsvoorstellen beter nakijken

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden moeten amendementen laten nakijken op de gevolgen en de uitvoerbaarheid, stelt de Raad van State in een advies. Nu worden de voorstellen voor een wetswijziging vaak snel gemaakt en ingediend tijdens debatten, wat volgens de raad ten koste kan gaan van de kwaliteit.

2 dagen geleden
Schoof na uitvaart: grootsheid van Franciscus schuilde in eenvoud

DEN HAAG (ANP) - "De grootsheid van paus Franciscus schuilde in zijn eenvoud en medemenselijkheid", schrijft minister-president Dick Schoof op X na de uitvaart van de paus. "Die levensinstelling was ook vandaag bij zijn uitvaart duidelijk te zien en te horen."

5 dagen geleden
Geen geld kabinet tegen duurdere NS-kaartjes in 2026

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt geen geld uit om de stijging van de prijskaartjes bij de NS volgend jaar te dempen. Dat heeft ov-staatssecretaris Chris Jansen gemeld aan de Tweede Kamer. Mogelijk worden ritten op rustige trajecten geschrapt.

5 dagen geleden
Wiersma trekt 2,2 miljard euro uit voor stikstofaanpak

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma trekt 2,2 miljard euro uit voor een startpakket aan stikstofmaatregelen. Het kabinet begint met een regionale aanpak rondom natuurgebieden de Veluwe en De Peel.

5 dagen geleden
Brekelmans ziet geen vredesdeal Oekraïne op heel korte termijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) verwacht niet snel een vredesdeal tussen Oekraïne en Rusland waar de VS op aandringen. "Ik voorzie niet op heel korte termijn een uitkomst", zei hij vrijdag. President Donald Trump dreigt zich terug te trekken uit de onderhandelingen als er niet snel een akkoord komt.

6 dagen geleden