Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof maakt zich geen zorgen over Trump en wacht plannen af

Schoof maakt zich geen zorgen over Trump en wacht plannen af

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof maakt zich geen zorgen over de verkiezing van Donald Trump als president van de Verenigde Staten. Tegenover de verzamelde pers bij het Catshuis stelde de premier zich afwachtend op. "Eerst kijken waar hij mee komt, en dan bepaal ik mijn houding als premier van Nederland."

De samenwerking met de eerdere regering-Trump was goed, zegt Schoof. "Ik ga ervan uit dat we die ervaring ook de komende periode kunnen voortzetten met president Trump. Ik hoop hem natuurlijk snel te ontmoeten, en ik hoop dat we in de samenwerking ook de grote problemen waar we in de wereld tegen aankijken gezamenlijk kunnen oppakken."

Trumps plannen voor importheffingen zouden niet goed zijn voor de Nederlandse handel, erkent Schoof. Maar hij zegt ook dat de verkiezingsuitslag voor Nederland "eigenlijk niet heel veel" betekent. Het belangrijkste zijn de trans-Atlantische relaties, en daarin gaat naar verwachting van de premier "niets veranderen".

Onduidelijkheid

Onduidelijkheid hoort bij een presidentswissel in de VS, zegt Schoof. "Koersen worden veranderd door politieke leiders. Dat is een fact of life. En daar zullen we dus mee moeten omgaan op het moment dat dat zo is. En daar maak ik me in dat opzicht niet meteen zorgen over."

De premier wil zich niet wagen aan duidingen van de Amerikaanse verkiezingsuitslag of zijn eigen gevoelens daarover. "De eerste reactie is mijn felicitatie geweest op X. En dat was denk ik de enige juiste."

Meer uit Politiek

Kamer stemt voor transparantie over privébezit koninklijk huis

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er een transparantieverplichting komt over het privébezit van het koninklijk huis. De Kamer wil ook dat uitkeringsgerechtigde leden van het koninklijk huis evenveel belasting gaan betalen als alle andere Nederlanders. Daarvoor moet de grondwet worden aangepast.

10 minuten geleden
Kamermeerderheid stemt voor initiatiefwet over embryokweek

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor de initiatiefwet van D66 en VVD gestemd die embryokweek voor onderzoek mogelijk maakt. De initiatiefnemers hopen dat dit leidt tot medische doorbraken, waardoor ivf-behandelingen worden verbeterd en erfelijke ziektes vroegtijdig kunnen worden opgespoord. ChristenUnie en SGP pleitten voorafgaand aan de stemming nog vurig tegen het voorstel.

43 minuten geleden
Kamer staat stil bij aanslag Sydney, Van Campen: 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft dinsdagmiddag kort stilgestaan bij de aanslag in de Australische stad Sydney. "Wij leven mee met allen die door deze laffe daad van antisemitisch geweld zijn geraakt", zei Kamervoorzitter Thom van Campen.

1 uur geleden
Kamerleden die over financiën gaan, schuiven aan bij formatie

DEN HAAG (ANP) - De financiële specialisten van D66, VVD en CDA zijn dinsdag aangeschoven bij het formatieoverleg. Dat gebeurde "om met elkaar te kijken naar de grote opgaven die er liggen als het gaat om het betalen van de rekening", zei D66-leider Rob Jetten. Welke onderwerpen op de agenda staan, wilde hij niet zeggen.

2 uur geleden
Schoof: start claimscommissie is duidelijke boodschap aan Rusland

DEN HAAG (ANP) - De oprichting van de commissie die de schadeclaims van Oekraïners gaat beoordelen is een "duidelijke boodschap" richting Rusland, zei demissionair premier Dick Schoof bij de conferentie hierover in Den Haag. "Dat nadat de vrede is bereikt, gerechtigheid zijn beloop moet krijgen."

4 uur geleden
Wilders herhaalt dat hij Oekraïne financieel niet wil steunen

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders heeft na de toespraak van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat de PVV geen financiële steun meer aan Oekraïne wil geven. Hij zei ook dat Oekraïne wat hem betreft nooit lid mag worden van de NAVO en de Europese Unie.

4 uur geleden
Partijen moeten 30 januari ook akkoord hebben over financiën

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en CDA moeten 30 januari ook een akkoord hebben over financiën. Dat heeft informateur Rianne Letschert gezegd nadat ze zondagavond en maandag gesprekken heeft begeleid tussen de drie partijen op landgoed De Zwaluwenberg.

22 uur geleden