Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof leidt zelf stikstofgroep, wil alle maatregelen bespreken

Schoof leidt zelf stikstofgroep, wil alle maatregelen bespreken

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof gaat zelf de ministeriële werkgroep leiden die een oplossing moet vinden in de steeds diepere stikstofcrisis. Die ministeriële commissie zal bestaan uit de bewindslieden die het meest met stikstof te maken hebben, zoals ministers Femke Wiersma (Landbouw), Mona Keijzer (Ruimtelijke Ordening) en Barry Madlener (Infrastructuur).

Het kernteam wordt opgericht na een vergaande uitspraak van de Raad van State. Die oordeelde dat schuiven met stikstofruimte binnen een vergunning nog maar in zeer uitzonderlijke gevallen mag. Door dit zogeheten 'interne salderen' was het nog enigszins mogelijk om bijvoorbeeld te bouwen, maar ook dat lijkt lastiger te worden. Het kabinet maakt zich grote zorgen, en vreest een nog erger 'stikstofslot'.

Op zijn wekelijkse persconferentie zegt Schoof dat het kabinet "alles op alles" moet zetten om erger te voorkomen. Van tevoren wil hij dan ook geen maatregelen uitsluiten, zoals het gedwongen inkrimpen van de veestapel. Hier zal de ministeriële commissie eerst over moeten spreken, voordat de maatregel definitief van tafel gaat. BBB-leider Caroline van der Plas dreigde eerder al de politiek te verlaten, mocht het aankomen op gedwongen krimp.

Weken of maanden

De premier benadrukt vooral dat het probleem breder is dan alleen landbouw. Het kabinet zal ook kijken naar bijvoorbeeld de industrie of (vlieg)verkeer.

Wanneer het kabinet met verdere maatregelen komt, kon de premier nog niet zeggen. Volgende week doet de rechter uitspraak in een zaak aangespannen door Greenpeace, die eist dat het kabinet "de stikstofuitstoot drastisch en snel naar beneden brengt". Toch verwacht Schoof niet volgende week al met extra maatregelen te komen: dat zal eerder een kwestie van weken of maanden zijn.

Meer uit Politiek

Kabinet komt niet terug op besluit Ye geen inreisverbod te geven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn besluit om rapper Ye niet de toegang tot het land te weigeren. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten in reactie op het besluit van het Centraal Joods Overleg (CJO) om hierover naar de rechter te stappen. De organisatie eist een inreisverbod voor de artiest die ook bekend is als Kanye West.

4 uur geleden
Raad van State: maak regels rond vuurwerkverbod strenger

DEN HAAG (ANP) - Regels rond het vuurwerkverbod dat de aankomende jaarwisseling van kracht moet zijn, moeten worden aangescherpt, adviseert de Raad van State. In een kritisch advies zet de hoge wetgevingsadviseur vraagtekens bij de keuze van het kabinet om uitzonderingen op het verbod laagdrempelig te maken. Die keuze staat "op gespannen voet" met het doel van de wet, een veilig oud en nieuw.

8 uur geleden
Vijlbrief gaat met oppositie praten over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.

1 dag geleden
Stoffer pleit voor verdeling asielzoekers op cultuur en religie

NIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.

2 dagen geleden
Volgende week enquêteverhoren met Arib en Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.

3 dagen geleden
Jetten schrok ook van kosten voor privéjets ministers

DEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.

3 dagen geleden
Kabinet vindt plan Netanyahu voor Gaza uitermate zorgelijk

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.

3 dagen geleden