Schoof kijkt terug op niet makkelijk eerste halfjaar
DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof kijkt terug op een eerste halfjaar dat niet makkelijk was, zei hij in een interview bij Goedemorgen Nederland. Hij kijkt terug op het vertrek van twee staatssecretarissen en meerdere moeilijke debatten. Maar hij wil niet zeggen wat hij zelf beter had kunnen doen. "Ik ga die reflectie gewoon eerst thuis doen."
Bij het vertrek van NSC-staatssecretaris Nora Achahbar (Toeslagen en Douane) was het kabinet zelfs bijna gevallen, memoreert Schoof. Hij vindt het goed dat het zover niet is gekomen, waardoor het kabinet door kan werken aan "grote opgaven" in bijvoorbeeld de woningmarkt.
De minister-president zei verder dat hij zich "buitengewoon zorgen" maakt over de polarisatie in de samenleving. Daar kan iedereen iets aan doen, volgens Schoof. Hij hoopt dat Nederlanders meer met elkaar in gesprek gaan om elkaar "ietsje beter" te begrijpen. "Ik hoop dat we samen sterk staan, want de wereld om ons heen is onrustig."
Voor het nieuwe jaar hoopt Schoof dat Rusland stopt met de "agressieoorlog tegen Oekraïne". Dat zou volgens de premier ook goed zijn voor Nederland, omdat de aandacht kan worden verlegd naar de vele binnenlandse problemen. Hij wenst iedereen een "veilige wereld" toe.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep dertien jaar cel geëist tegen Richard R. (52), alias Rico de Chileen, voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank veroordeelde R. in 2021 na een eis van veertien jaar tot elf jaar cel, omdat niet alle beschuldigingen werden bewezen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) ziet niets in een algemeen verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Zo'n verbod perkt het demonstratierecht in en zet het onder druk, stelt de advocatenorde.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - BAM gaat de bevindingen en aanbevelingen bestuderen die de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) donderdag naar buiten bracht over het brughijsongeval in Lochem. Dat laat het bouwbedrijf weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Fonds Slachtofferhulp en expertisecentrum Offlimits eisen dat socialmediaplatform X maatregelen neemt om zijn chatbot Grok aan banden te leggen. Grok is in de afgelopen maanden gebruikt om met kunstmatige intelligentie naaktbeelden te creëren van nietsvermoedende mensen, onder wie kinderen. De organisaties spannen daarom een kort geding aan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De partijen die betrokken waren bij de bouw van een brug over het Twentekanaal bij Lochem hebben de risico's van dit bouwproject van tevoren onvoldoende in kaart gebracht. Tot die conclusie komt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een rapport over het fatale ongeluk in februari 2024 tijdens werkzaamheden aan de brug. Een brugdeel viel tijdens het hijsen uit de kranen en kwam op een montageplatform terecht, waarop op dat moment vier bouwlieden stonden. Twee van hen overleden, de andere twee raakten gewond.
3 uur geledenMOERDIJK (ANP) - Het Bewonerscollectief Moerdijk is een juridisch beschermingsfonds begonnen om zich collectief te kunnen verdedigen, nu hun dorp mogelijk plaats moet maken voor uitbreiding van haven en industrie. Het collectief, een eind vorig jaar opgerichte stichting om de bewoners te vertegenwoordigen, wil geld inzamelen. Daarvan kunnen de kosten worden betaald van juristen, onafhankelijke contra-expertises en planschade- en onteigeningsdeskundigen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
13 uur geleden