Schoof kijkt terug op niet makkelijk eerste halfjaar
DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof kijkt terug op een eerste halfjaar dat niet makkelijk was, zei hij in een interview bij Goedemorgen Nederland. Hij kijkt terug op het vertrek van twee staatssecretarissen en meerdere moeilijke debatten. Maar hij wil niet zeggen wat hij zelf beter had kunnen doen. "Ik ga die reflectie gewoon eerst thuis doen."
Bij het vertrek van NSC-staatssecretaris Nora Achahbar (Toeslagen en Douane) was het kabinet zelfs bijna gevallen, memoreert Schoof. Hij vindt het goed dat het zover niet is gekomen, waardoor het kabinet door kan werken aan "grote opgaven" in bijvoorbeeld de woningmarkt.
De minister-president zei verder dat hij zich "buitengewoon zorgen" maakt over de polarisatie in de samenleving. Daar kan iedereen iets aan doen, volgens Schoof. Hij hoopt dat Nederlanders meer met elkaar in gesprek gaan om elkaar "ietsje beter" te begrijpen. "Ik hoop dat we samen sterk staan, want de wereld om ons heen is onrustig."
Voor het nieuwe jaar hoopt Schoof dat Rusland stopt met de "agressieoorlog tegen Oekraïne". Dat zou volgens de premier ook goed zijn voor Nederland, omdat de aandacht kan worden verlegd naar de vele binnenlandse problemen. Hij wenst iedereen een "veilige wereld" toe.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
16 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
17 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
19 uur geleden