Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof kijkt terug op niet makkelijk eerste halfjaar

Schoof kijkt terug op niet makkelijk eerste halfjaar

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof kijkt terug op een eerste halfjaar dat niet makkelijk was, zei hij in een interview bij Goedemorgen Nederland. Hij kijkt terug op het vertrek van twee staatssecretarissen en meerdere moeilijke debatten. Maar hij wil niet zeggen wat hij zelf beter had kunnen doen. "Ik ga die reflectie gewoon eerst thuis doen."

Bij het vertrek van NSC-staatssecretaris Nora Achahbar (Toeslagen en Douane) was het kabinet zelfs bijna gevallen, memoreert Schoof. Hij vindt het goed dat het zover niet is gekomen, waardoor het kabinet door kan werken aan "grote opgaven" in bijvoorbeeld de woningmarkt.

De minister-president zei verder dat hij zich "buitengewoon zorgen" maakt over de polarisatie in de samenleving. Daar kan iedereen iets aan doen, volgens Schoof. Hij hoopt dat Nederlanders meer met elkaar in gesprek gaan om elkaar "ietsje beter" te begrijpen. "Ik hoop dat we samen sterk staan, want de wereld om ons heen is onrustig."

Voor het nieuwe jaar hoopt Schoof dat Rusland stopt met de "agressieoorlog tegen Oekraïne". Dat zou volgens de premier ook goed zijn voor Nederland, omdat de aandacht kan worden verlegd naar de vele binnenlandse problemen. Hij wenst iedereen een "veilige wereld" toe.

Meer uit Binnenland

Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.

5 minuten geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

1 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

4 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

4 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

4 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

5 uur geleden
CJO stapt naar rechter om optredens rapper Ye tegen te houden

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.

5 uur geleden