Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof: hier staat nog steeds de premier van alle Nederlanders

Schoof: hier staat nog steeds de premier van alle Nederlanders

DEN HAAG (ANP) - Dick Schoof blijft naar aanleiding van de onrust in Amsterdam vorige week spreken van een integratieprobleem, maar verzekert dat hij nog steeds de premier is van alle Nederlanders. "Nee, dit gaat niet over jou, dit gaat niet over jullie", richt hij zich tot Nederlanders met een migratieachtergrond die een "positieve bijdrage" leveren. "Jullie zijn geen onderdeel van het probleem, het gaat om een andere groep."

Tijdens het debat over het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters zei Schoof veel mensen hierover te hebben gesproken in de afgelopen dagen. "In die gesprekken is mij verweten dat ik grote groepen over één kam scheer, alsof mijn woorden aan hen gericht zijn." Dat is volgens de minister-president een "misverstand".

Zijn opmerkingen over een integratieprobleem richten zich op jongeren die zich "geen onderdeel van de maatschappij" voelen, verduidelijkte de premier. "Het is het onaangepaste deel dat zich heeft afgewend, die denken dat regels niet voor hen gelden, die geen enkel moreel kader hebben" en zich ook niet laten corrigeren.

Schoof weersprak dan ook dat hij zich generaliserend heeft uitgelaten. "Ik heb geen grote groepen gestigmatiseerd", zei hij op felle kritiek van de oppositie. Die partijen vinden dat hij te snel sprak van een integratieprobleem, terwijl er nog veel onduidelijk is over het geweld in Amsterdam. Volgens de premier is het inmiddels wel duidelijk dat het om jongeren met een migratieachtergrond gaat.

Meer uit Politiek

Campagneleider Hart voor Den Haag: 4 jaar lang campagne gevoerd

DEN HAAG (ANP) - Het succes van Hart voor Den Haag is volgens campagneleider Coen Bom te danken aan vier jaar lang aanwezig zijn in alle Haagse wijken. De partij van Richard de Mos steeg van 9 naar 16 zetels. Volgens Bom hielp het ook dat De Mos vier jaar geleden werd uitgesloten bij de coalitievorming.

11 uur geleden
Meer blanco stemmen in gemeente Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - In de gemeente Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven, is meer blanco gestemd dan bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Het gaat om 0,5 procent woensdag ten opzichte van 0,2 procent in 2022. Dat komt neer op 87 blanco stemmen dit jaar en 31 blanco stemmen vier jaar geleden.

12 uur geleden
Amsterdamse leider GroenLinks trots op verkiezingsresultaat

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse leider van GroenLinks, Zita Pels, is trots op het resultaat dat haar partij heeft behaald bij de gemeenteraadsverkiezingen. De partij werd de grootste met 2 zetels winst, waardoor GroenLinks in de hoofdstad op 10 zetels uitkomt.

12 uur geleden
Landelijke opkomst gemeenteraadsverkiezingen 53,7 procent

DEN HAAG (ANP) - Van alle kiesgerechtigden heeft woensdag 53,7 procent een stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dat blijkt uit gegevens van de ANP Verkiezingsdienst. Dat is hoger dan in 2022, toen 51 procent van de kiezers stemde.

13 uur geleden
GroenLinks grootste partij in Amsterdam na zetelwinst

AMSTERDAM (ANP) - GroenLinks boekt 2 zetels winst in de gemeenteraad van Amsterdam en wordt met een totaal van 10 zetels de grootste partij in de hoofdstad. Ook D66 krijgt er een zetel bij en wordt met 8 zetels de tweede partij, blijkt uit de voorlopige uitslagen die de Verkiezingsdienst van het ANP heeft binnengekregen.

13 uur geleden
Jetten: blokkade Orbán van EU-lening Oekraïne onacceptabel

BRUSSEL (ANP) - Het veto van Hongarije tegen de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne is onacceptabel, zei premier Rob Jetten voor het begin van de top met EU-regeringsleiders in Brussel. "Die steun voor Oekraïne moet er zo snel mogelijk komen."

14 uur geleden
Baudet over ophef: iemand heeft ooit schoenveters niet gestrikt

AMSTERDAM (ANP) - Thierry Baudet, oprichter van Forum voor Democratie, doet laconiek over de ophef die in de afgelopen weken is ontstaan over het verleden van enkele kandidaat-gemeenteraadsleden van zijn partij. Zij zouden banden hebben gehad met neonazistische groeperingen.

23 uur geleden