Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof: geen mensen terug naar Syrië met negatief ambtsbericht

Schoof: geen mensen terug naar Syrië met negatief ambtsbericht

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal Syriërs niet terugsturen als uit onderzoek blijkt dat delen van het Arabische land niet veilig zijn. Dat zei premier Dick Schoof na de ministerraad. De coalitie wil Syrische asielzoekers terugsturen als delen van het land waar al jaren een burgeroorlog woedt, veilig blijken te zijn.

Om het besluit te nemen moet het ministerie van Buitenlandse Zaken een ambtsbericht opstellen. Dat is normaliter een langdurig proces, maar een versneld ambtsbericht moet nog dit jaar worden uitgebracht. Dat document wordt onafhankelijk samengesteld en zal duidelijk maken of delen van het land veilig zijn.

"Nou, laat helder zijn dat als het ambtsbericht geen aanleiding geeft om een gebied veilig te verklaren, je niet een gebied politiek veilig kan verklaren", zei Schoof op zijn wekelijkse persconferentie.

Als het versnelde ambtsbericht negatief voor het kabinet uitvalt, betekent het niet dat de maatregel van tafel is, aldus de minister-president. Zodra delen van Syrië later alsnog veilig worden verklaard, wil het kabinet het beleid doorzetten. Het kabinet heeft de indruk "dat sommige gebieden van Syrië wel degelijk veilig zijn".

Volgens hem kijken momenteel meer EU-landen of Syrië deels veilig is om asielzoekers terug te sturen. Het Europees Hof van Justitie oordeelde deze maand dat mensen niet kunnen worden teruggestuurd als slechts delen van het herkomstland veilig zijn. Het kabinet kijkt anders naar deze uitspraak, zei de premier. Hij gaat ervan uit dat de uitspraak geen beletsel vormt.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

3 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

3 uur geleden
Grootste gevaar lijkt geweken bij brand militair terrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.

3 uur geleden
Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

11 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

13 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

15 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

16 uur geleden