Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof: geen mensen terug naar Syrië met negatief ambtsbericht

Schoof: geen mensen terug naar Syrië met negatief ambtsbericht

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal Syriërs niet terugsturen als uit onderzoek blijkt dat delen van het Arabische land niet veilig zijn. Dat zei premier Dick Schoof na de ministerraad. De coalitie wil Syrische asielzoekers terugsturen als delen van het land waar al jaren een burgeroorlog woedt, veilig blijken te zijn.

Om het besluit te nemen moet het ministerie van Buitenlandse Zaken een ambtsbericht opstellen. Dat is normaliter een langdurig proces, maar een versneld ambtsbericht moet nog dit jaar worden uitgebracht. Dat document wordt onafhankelijk samengesteld en zal duidelijk maken of delen van het land veilig zijn.

"Nou, laat helder zijn dat als het ambtsbericht geen aanleiding geeft om een gebied veilig te verklaren, je niet een gebied politiek veilig kan verklaren", zei Schoof op zijn wekelijkse persconferentie.

Als het versnelde ambtsbericht negatief voor het kabinet uitvalt, betekent het niet dat de maatregel van tafel is, aldus de minister-president. Zodra delen van Syrië later alsnog veilig worden verklaard, wil het kabinet het beleid doorzetten. Het kabinet heeft de indruk "dat sommige gebieden van Syrië wel degelijk veilig zijn".

Volgens hem kijken momenteel meer EU-landen of Syrië deels veilig is om asielzoekers terug te sturen. Het Europees Hof van Justitie oordeelde deze maand dat mensen niet kunnen worden teruggestuurd als slechts delen van het herkomstland veilig zijn. Het kabinet kijkt anders naar deze uitspraak, zei de premier. Hij gaat ervan uit dat de uitspraak geen beletsel vormt.

Meer uit Binnenland

Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

25 minuten geleden
Vernielingen bij gemeentehuis en theater in IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

27 minuten geleden
Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

10 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

13 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

16 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

17 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

19 uur geleden