Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof: geen mensen terug naar Syrië met negatief ambtsbericht

Schoof: geen mensen terug naar Syrië met negatief ambtsbericht

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal Syriërs niet terugsturen als uit onderzoek blijkt dat delen van het Arabische land niet veilig zijn. Dat zei premier Dick Schoof na de ministerraad. De coalitie wil Syrische asielzoekers terugsturen als delen van het land waar al jaren een burgeroorlog woedt, veilig blijken te zijn.

Om het besluit te nemen moet het ministerie van Buitenlandse Zaken een ambtsbericht opstellen. Dat is normaliter een langdurig proces, maar een versneld ambtsbericht moet nog dit jaar worden uitgebracht. Dat document wordt onafhankelijk samengesteld en zal duidelijk maken of delen van het land veilig zijn.

"Nou, laat helder zijn dat als het ambtsbericht geen aanleiding geeft om een gebied veilig te verklaren, je niet een gebied politiek veilig kan verklaren", zei Schoof op zijn wekelijkse persconferentie.

Als het versnelde ambtsbericht negatief voor het kabinet uitvalt, betekent het niet dat de maatregel van tafel is, aldus de minister-president. Zodra delen van Syrië later alsnog veilig worden verklaard, wil het kabinet het beleid doorzetten. Het kabinet heeft de indruk "dat sommige gebieden van Syrië wel degelijk veilig zijn".

Volgens hem kijken momenteel meer EU-landen of Syrië deels veilig is om asielzoekers terug te sturen. Het Europees Hof van Justitie oordeelde deze maand dat mensen niet kunnen worden teruggestuurd als slechts delen van het herkomstland veilig zijn. Het kabinet kijkt anders naar deze uitspraak, zei de premier. Hij gaat ervan uit dat de uitspraak geen beletsel vormt.

Meer uit Binnenland

22 arrestaties bij protest tegen Israëlische zanger Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.

1 uur geleden
Demonstratie tegen Israëlische zanger bij Concertgebouw voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.

4 uur geleden
Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

6 uur geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

7 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

7 uur geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

10 uur geleden
NCTV: ook in Nederland alertheid geboden na aanslag in Sydney

AMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.

10 uur geleden