Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof feliciteert Trump, ziet uit naar samenwerking

Schoof feliciteert Trump, ziet uit naar samenwerking

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de pas ingezworen Amerikaanse president Donald Trump en zijn vicepresident J.D. Vance gefeliciteerd met hun inauguratie. Schoof benadrukt dat Nederland en de Verenigde Staten een sterke historische band hebben en al lange tijd bondgenoten zijn.

De premier ziet uit naar de samenwerking met Trump en noemt daarbij nadrukkelijk de NAVO. Trump heeft eerder gedreigd uit het militaire bondgenootschap te stappen als andere lidstaten niet meer geld investeren. Onlangs noemde hij 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) als minimumbijdrage. Nu ligt dat percentage nog op 2 procent.

Trump kreeg ook felicitaties van PVV-leider Geert Wilders, die zich een geestverwant van de Amerikaanse president beschouwt. VVD-leider Dilan Yeşilgöz wenst Trump veel succes met zijn termijn als president. Volgens haar laat de machtswisseling in de Verenigde Staten ook zien dat Europa "op eigen benen" moet gaan staan.

Meer uit Binnenland

Universiteit Leiden verplaatst lezing om protest in gebouw

LEIDEN (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten voeren woensdag actie in het Academiegebouw van de Universiteit Leiden. In het gebouw aan het Rapenburg zou politicoloog Hélène Landemore een lezing houden. Haar Cleveringa-oratie is verplaatst naar een ander gebouw een eindje verderop.

1 uur geleden
Van Weel: snel besluit nodig Russische tegoeden voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het eens over de koers die de EU moet volgen bij de vredesonderhandelingen over Oekraïne. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne tegen het ANP. De EU moet Oekraïne op alle mogelijke manieren blijven ondersteunen en Europa moet een rol blijven spelen bij de onderhandelingen over vrede, zei Van Weel. Ook moet snel een besluit worden genomen over de inzet van Russische bevroren tegoeden.

5 uur geleden
Impact cyberaanvallen steeds vaker merkbaar in dagelijks leven

DEN HAAG (ANP) - De impact van cyberaanvallen is steeds vaker te merken in het dagelijkse leven buiten de digitale wereld om, schrijft de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in het jaarlijkse Cybersecuritybeeld. De incidenten hebben nog niet geleid tot "maatschappelijke ontwrichting of significante impact op de nationale veiligheid", maar die potentie was er wel, volgens de NCTV.

7 uur geleden
Amsterdam wil af van fatbikes in drukke gebieden

AMSTERDAM (ANP) - Als het aan het stadsbestuur ligt, verdwijnen fatbikes in Amsterdam uit de drukke gebieden. Het college van B&W gaat bekijken of dat via een plaatselijke verordening kan worden geregeld. Amsterdam vindt dat het Rijk te lang doet over beleid tegen de overlast van fatbikes.

9 uur geleden
Burgemeesters: aanpak van vrouwengeweld begint met erover praten

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van geweld tegen vrouwen en meisjes begint door erover te praten. Dat concludeerden enkele Zuid-Hollandse burgemeesters op een bijeenkomst op het provinciehuis in Den Haag in het kader van de internationale campagne Orange the World, die aandacht vraagt voor vrouwengeweld.

9 uur geleden
Code geel van kracht in meerdere provincies wegens mist

DE BILT (ANP) - In meerdere provincies is woensdag code geel van kracht wegens mist, meldt het KNMI. Aanvankelijk ging het om de provincies Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel. Daar komen nu Noord-Holland en Flevoland bij.

10 uur geleden
Code geel om dichte mist uitgebreid met Overijssel

DE BILT (ANP) - Ook in Overijssel is code geel van kracht wegens mist, meldt het KNMI. De waarschuwing in de provincie geldt tot 11.00 uur.

11 uur geleden