Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof: Faber zal zich maximaal moeten inzetten voor asielwetten

Schoof: Faber zal zich maximaal moeten inzetten voor asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber zal zich volgens premier Dick Schoof "maximaal moeten inzetten" om de twee wetten die asielzoekers moeten weren door de Tweede en Eerste Kamer te loodsen. Ze zal "met alle energie" meerderheden moeten zoeken, heeft de premier gezegd na de ministerraad.

Een groot deel van de oppositie steunde woensdag een motie van wantrouwen tegen Faber. Sommige van die partijen, zoals het CDA of de ChristenUnie, heeft de PVV-minister mogelijk in de Eerste Kamer nodig om haar wetten aan een meerderheid te helpen. "Er is een politieke werkelijkheid die vereist dat we zorgen dat we een goede verstandhouding hebben in de Eerste Kamer", zei Schoof.

Eerder op vrijdag liet Faber nog niet blijken dat ze toenadering tot de oppositie zoekt. "Weet u, ik ben nog steeds positief, want de wetsvoorstellen die er liggen zijn goed, en die wetsvoorstellen zijn goed voor Nederland."

'Probleem'

Op de suggestie dat dat niets zegt over steun van de oppositie, antwoordde Faber: "Dat denk ik juist wel, want ik leg daar goede wetsvoorstellen neer. Die wetsvoorstellen zijn goed voor Nederland, en ik ga ervan uit dat ze allemaal voor het belang van Nederland zitten."

Schoof: "Als deze asielwetten niet worden aangenomen, hebben we in Nederland wat mij betreft een probleem." De premier wil het optreden van de asielminister "niet recenseren".

Meer uit Politiek

Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

18 uur geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

22 uur geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

1 dag geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

1 dag geleden
Partijloze staatssecretaris Palmen vroeg om rugdekking in kabinet

DEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".

1 dag geleden
Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs namens D66

DEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.

1 dag geleden
VVD draagt bekende namen aan voor kabinetsposten

DEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.

1 dag geleden