Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof: Faber heeft met spreidingswet niet juiste proces gevolgd

Schoof: Faber heeft met spreidingswet niet juiste proces gevolgd

DEN HAAG (ANP) - De spreidingswet is nog niet in de ministerraad op de agenda gezet omdat minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie, PVV) niet het "ordentelijke proces" had gevolgd, zei premier Dick Schoof vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Het heeft niet te maken met de inhoud van het voorstel, zei hij.

Voor aanvang van de ministerraad klaagde Faber over het feit dat haar voorstel nog niet is geagendeerd. "Ik heb weken geleden mijn stukken aangeleverd en het is nog steeds niet geagendeerd", zei ze. "Ik begrijp er helemaal niets van." Later twitterde PVV-leider Geert Wilders dat zijn partij alleen maar wordt "tegengewerkt" op asielgebied.

De partijloze Schoof sprak dat tegen. "Ik heb niemand tegengewerkt." Hij verwacht dat de spreidingswet "heel spoedig" op de agenda van de wekelijkse vergadering van het kabinet komt. Hij zei met minister Faber te hebben gesproken over haar klacht, maar wilde verder niets over het onderhoud kwijt.

Lekken

Schoof "baalt ervan" dat er keer op keer wordt gelekt vanuit het kabinet en de kringen daaromheen. Vrijdag stond een ruzie tussen ministers Mona Keijzer (Volkshuisvesting) en Faber in meerdere kranten. Eerder deze week lekten plannen uit voor een nieuw kiesstelsel van minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken, NSC).

De premier had eerder zijn ministers aangesproken op het lekken vanuit "de boezem van het kabinet", en deed dat vrijdag opnieuw. "Men zegt weleens: je moet eraan wennen dat alles in Den Haag uitlekt. Maar ik blijf mij ertegen verzetten." Volgens Schoof zorgt het gelek voor onrust, en staat het daarmee besluitvorming door het kabinet in de weg.

Meer uit Politiek

Heinen mist deel van Algemene Beschouwingen om overleg in Dublin

DEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen mist volgende week het laatste deel van de Algemene Politieke Beschouwingen (APB) omdat hij naar Dublin gaat voor overleg met collega's uit andere landen. Dat meldt de bewindsman dinsdagavond in een brief aan de Tweede Kamer.

5 uur geleden
College Terneuzen doet nieuwe poging om azc door raad te krijgen

TERNEUZEN (ANP) - Het college van Terneuzen doet een nieuwe poging om een asielzoekerscentrum door de gemeenteraad te krijgen. Dat meldt de gemeente. Een eerdere vergunningsaanvraag werd eind vorig jaar afgewezen, wat tot het vertrek van de toenmalige burgemeester leidde.

6 uur geleden
Kamer wil luchtvaartsector toch weren uit omwonendenraad Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van de luchtvaartsector mogen toch niet in een adviesraad van omwonenden van Schiphol, vindt de Tweede Kamer. In een debat blijkt dat een meerderheid een ChristenUnie-amendement steunt dat die keuze vastlegt.

6 uur geleden
Friesland en Groningen tegen nieuw gaswinningsplan Wieringapolder

GRONINGEN (ANP) - Friese en Groningse overheden willen niet dat minister Heleen Herbert van Economische Zaken en Klimaat (CDA) instemt met een voorgesteld gaswinningsplan voor het gasveld in de Wieringapolder. In het plan zou belangrijke informatie over de gevolgen van de gaswinning voor onder meer bodemdaling, waterbeheer, natuur en infrastructuur ontbreken. Ook de impact van gaswinning op inwoners moet volgens de overheden meegewogen worden in de besluitvorming.

7 uur geleden
Kamer steunt besluit minister om licentie ON! in te trekken

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid steunt het besluit van mediaminister Rianne Letschert (D66) om de omroeplicentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Partijen vinden de keuze van Letschert onvermijdelijk, gezien de misstanden bij de omroep.

9 uur geleden
Oekraïne krijgt F-16-munitie en nog eens 250 miljoen voor drones

DEN HAAG (ANP) - Nederland steekt nog eens 250 miljoen euro in drones voor Oekraïne. Ook koopt Nederland extra munitie voor Oekraïnes F-16's, heeft defensieminister Dilan Yeşilgöz toegezegd bij een nieuwe inzamelbijeenkomst van Oekraïne-bondgenoten.

9 uur geleden
Kamerleden willen meer actie om leesvaardigheid te verbeteren

DEN HAAG (ANP) - Dat de leesvaardigheid van scholieren voor de zoveelste keer is verslechterd volgens het meest recente internationale PISA-onderzoek, vraagt om meer actie. Daarover waren Kamerleden het dinsdagmiddag wel eens tijdens het vragenuur. Maar ze hebben uiteenlopende suggesties over wat staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) precies moet doen om de trend te keren.

11 uur geleden