Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof en Starmer zoeken zijzaaltje NAVO-top op voor EK-wedstrijd

Schoof en Starmer zoeken zijzaaltje NAVO-top op voor EK-wedstrijd

WASHINGTON (ANP) - Premier Dick Schoof en zijn Britse collega Keir Starmer hopen de NAVO-top even te kunnen onderbreken om samen Nederland-Engeland te kunnen kijken. "Dat wordt natuurlijk buitengewoon gezellig", grijnst Schoof.

De halve finale van het EK van Oranje valt midden op de eerste echte dag van de top in Washington, en de leiders zijn haast permanent in overleg. Schoof gaat ervan uit "dat ik de eerste helft moet missen", maar hoopt "dat ik dan misschien nog af en toe een briefje krijg. Maar de tweede helft, als ik het goed heb gezien, kan ik die samen met de net verkozen premier van het VK samen gaan kijken". Hij hoopt op een televisiescherm in een bijzaaltje van het congrescentrum waar de top wordt gehouden.

Schoof heeft er "alle vertrouwen in dat Nederland wint en dat ik zondagavond bij de finale in Berlijn kan zijn". Maar ook Starmer zal daarop mikken. Hij is volgens de Britse NAVO-vertegenwoordiging een groot voetbalfan.

Meer uit Politiek

Jetten over stikstof: D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn als het om stikstof gaat, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij woensdag over dit onderwerp in gesprek ging als onderdeel van het formatieproces. CDA'er Bontenbal: "We gaan er gewoon zakelijk, inhoudelijk naar kijken vandaag."

52 minuten geleden
Nieuwe Kamervoorzitter Van Campen: ongelooflijk mooie eer

Den Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.

14 uur geleden
Jetten wilde 'een van de twee Tommen' als Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij dat VVD'er Thom van Campen de nieuwe Kamervoorzitter is. In een korte reactie zei de premierskandidaat dat zijn partij vooral hoopte dat "een van de twee Tommen zou winnen". Daarmee doelt hij op Van Campen en Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA).

15 uur geleden
Bosma teleurgesteld na nederlaag, maar blijft in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Vertrekkend voorzitter van de Tweede Kamer Martin Bosma noemt het een "enorme teleurstelling" dat hij de komende kabinetsperiode niet meer de Kamervoorzitter is. "Ik was graag doorgegaan", zei hij in een reactie tegen het ANP.

15 uur geleden
VVD'er Van Campen (35) verkozen tot nieuwe Tweede Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - VVD'er Thom van Campen (35) is dinsdag verkozen tot de nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij kreeg in de derde stemmingsronde 79 stemmen. Zijn concurrent en zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV, 61) bleef steken op 69.

16 uur geleden
Van der Lee (GL-PvdA) valt in tweede ronde af als Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) wordt geen voorzitter van de Tweede Kamer. Hij moest het in de tweede ronde afleggen tegen Thom van Campen (VVD) en Martin Bosma (PVV).

16 uur geleden
D66 en CDA spreken woensdag over stikstof, natuur en landbouw

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66 en CDA spreken woensdag met experts over stikstof, landbouw en natuur. Rob Jetten (D66), Henri Bontenbal (CDA), hun secondanten en informateur Sybrand Buma (CDA) praten eerst met twee landbouworganisaties en het Interprovinciaal Overleg (IPO), daarna met twee natuurorganisaties en als derde met specialisten van het Planbureau voor de Leefomgeving en de universiteiten van Utrecht en Wageningen. De dag wordt afgesloten met een gesprek met een afvaardiging van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

17 uur geleden