Schoof en Starmer zoeken zijzaaltje NAVO-top op voor EK-wedstrijd
WASHINGTON (ANP) - Premier Dick Schoof en zijn Britse collega Keir Starmer hopen de NAVO-top even te kunnen onderbreken om samen Nederland-Engeland te kunnen kijken. "Dat wordt natuurlijk buitengewoon gezellig", grijnst Schoof.
De halve finale van het EK van Oranje valt midden op de eerste echte dag van de top in Washington, en de leiders zijn haast permanent in overleg. Schoof gaat ervan uit "dat ik de eerste helft moet missen", maar hoopt "dat ik dan misschien nog af en toe een briefje krijg. Maar de tweede helft, als ik het goed heb gezien, kan ik die samen met de net verkozen premier van het VK samen gaan kijken". Hij hoopt op een televisiescherm in een bijzaaltje van het congrescentrum waar de top wordt gehouden.
Schoof heeft er "alle vertrouwen in dat Nederland wint en dat ik zondagavond bij de finale in Berlijn kan zijn". Maar ook Starmer zal daarop mikken. Hij is volgens de Britse NAVO-vertegenwoordiging een groot voetbalfan.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.
1 dag geleden