Schoof blijft spreken van 'misverstand' over 'integratieprobleem'
DEN HAAG (ANP) - Dat grote groepen Nederlanders zich aangesproken voelen door de woorden van Dick Schoof over een "integratieprobleem" berust op een "misverstand", herhaalde de premier tijdens zijn wekelijkse persconferentie. Deze "stevige woorden" naar aanleiding van de onrust in Amsterdam twee weken geleden waren gericht "op een kleine groep, het deel dat zich heeft afgewend, jongeren die denken dat de regels niet voor hen gelden en die zich niet laten corrigeren".
De minister-president heeft geen spijt van zijn woorden. "Nee, ik heb precies gereageerd zoals ik heb willen reageren. Maar ik begrijp dat het misverstand ontstaan is. Ik neem dan ook geen enkel woord wat ik heb gesproken terug."
Vorige week heeft de minister-president "letterlijk ook dezelfde woorden uitgesproken" over het misverstand dat hij ziet. De afgelopen weken heeft hij met veel mensen gesproken en daaruit concludeerde hij "dat dit misverstand ontstaan is en daarom herhaal ik het".
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.
12 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
15 uur geleden