Schoof blijft bij 'integratieprobleem' maar niet van hele groepen
DEN HAAG (ANP) - Het geweld tegen Israëliërs in Amsterdam vorige week is een uiting van een "integratieprobleem", herhaalde premier Dick Schoof dinsdag na een gesprek met Joodse organisaties. "Ik denk dat het goed is om het op deze manier te benoemen. We weten het en dan moet je daar niet omheen draaien." Tegelijkertijd wil hij jongeren "van welke achtergrond dan ook" niet "tegen het hoofd stoten".
"Er zijn heel veel mensen die gewoon als Nederlanders in Nederland leven. En hard werken, hard studeren, hard bezig zijn om onze samenleving vooruit te brengen", aldus Schoof. "Maar het benoemen van deze groep jongeren, dat is echt een bewuste keuze. Zonder dat we ons daarmee uitspreken tegen hele bevolkingsgroepen, want dat is geenszins de bedoeling en dat zou niet helpen."
De premier zei vrijdag met een "stevig" plan tegen antisemitisme te komen. De geweldplegers van vorige week wil Schoof "hard aanpakken", zei hij. "Dat is stap één. En stap twee is dat we ook met al die jongeren in gesprek zullen moeten gaan. Om te zorgen dat ze zich weer in de Nederlandse samenleving weten."
Antisemitisme is "niet alleen maar een integratieprobleem", voegde Schoof toe. "Antisemitisme kennen we ook in extreemrechtse en extreemlinkse kring. Dus ook dat is niet alleen maar het antwoord. Het is een veelzijdig probleem en daarom is het ook zo lastig om het aan te pakken. Maar hier hebben we echt te maken met een specifieke groep jongeren. En dat heeft echt ook iets te maken met een integratieprobleem."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
5 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
55 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
57 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
1 uur geledenDUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
2 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.
3 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.
4 uur geleden