Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof blijft bij 'integratieprobleem' maar niet van hele groepen

Schoof blijft bij 'integratieprobleem' maar niet van hele groepen

DEN HAAG (ANP) - Het geweld tegen Israëliërs in Amsterdam vorige week is een uiting van een "integratieprobleem", herhaalde premier Dick Schoof dinsdag na een gesprek met Joodse organisaties. "Ik denk dat het goed is om het op deze manier te benoemen. We weten het en dan moet je daar niet omheen draaien." Tegelijkertijd wil hij jongeren "van welke achtergrond dan ook" niet "tegen het hoofd stoten".

"Er zijn heel veel mensen die gewoon als Nederlanders in Nederland leven. En hard werken, hard studeren, hard bezig zijn om onze samenleving vooruit te brengen", aldus Schoof. "Maar het benoemen van deze groep jongeren, dat is echt een bewuste keuze. Zonder dat we ons daarmee uitspreken tegen hele bevolkingsgroepen, want dat is geenszins de bedoeling en dat zou niet helpen."

De premier zei vrijdag met een "stevig" plan tegen antisemitisme te komen. De geweldplegers van vorige week wil Schoof "hard aanpakken", zei hij. "Dat is stap één. En stap twee is dat we ook met al die jongeren in gesprek zullen moeten gaan. Om te zorgen dat ze zich weer in de Nederlandse samenleving weten."

Antisemitisme is "niet alleen maar een integratieprobleem", voegde Schoof toe. "Antisemitisme kennen we ook in extreemrechtse en extreemlinkse kring. Dus ook dat is niet alleen maar het antwoord. Het is een veelzijdig probleem en daarom is het ook zo lastig om het aan te pakken. Maar hier hebben we echt te maken met een specifieke groep jongeren. En dat heeft echt ook iets te maken met een integratieprobleem."

Meer uit Binnenland

Schoof: dit is geen crisistop, angel is eruit

BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."

9 uur geleden
Twintig inwoners Utrecht nog niet terug naar huis door explosie

UTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.

9 uur geleden
Brekelmans vindt mogelijke inzet handelsbazooka 'niet verstandig'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.

9 uur geleden
Het ultieme geheim van Dan Brown is best verkochte boek van 2025

AMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra

10 uur geleden
Eerste bewoners seniorenflat Vlissingen kunnen terug na explosie

VLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.

11 uur geleden
Code oranje in noorden om gladheid in nacht en ochtend

DE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.

12 uur geleden
Omroep: Afghaanse vrouw uit documentaire Hila Noorzai vrijgelaten

HILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.

12 uur geleden