Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof blijft bij 'integratieprobleem' maar niet van hele groepen

Schoof blijft bij 'integratieprobleem' maar niet van hele groepen

DEN HAAG (ANP) - Het geweld tegen Israëliërs in Amsterdam vorige week is een uiting van een "integratieprobleem", herhaalde premier Dick Schoof dinsdag na een gesprek met Joodse organisaties. "Ik denk dat het goed is om het op deze manier te benoemen. We weten het en dan moet je daar niet omheen draaien." Tegelijkertijd wil hij jongeren "van welke achtergrond dan ook" niet "tegen het hoofd stoten".

"Er zijn heel veel mensen die gewoon als Nederlanders in Nederland leven. En hard werken, hard studeren, hard bezig zijn om onze samenleving vooruit te brengen", aldus Schoof. "Maar het benoemen van deze groep jongeren, dat is echt een bewuste keuze. Zonder dat we ons daarmee uitspreken tegen hele bevolkingsgroepen, want dat is geenszins de bedoeling en dat zou niet helpen."

De premier zei vrijdag met een "stevig" plan tegen antisemitisme te komen. De geweldplegers van vorige week wil Schoof "hard aanpakken", zei hij. "Dat is stap één. En stap twee is dat we ook met al die jongeren in gesprek zullen moeten gaan. Om te zorgen dat ze zich weer in de Nederlandse samenleving weten."

Antisemitisme is "niet alleen maar een integratieprobleem", voegde Schoof toe. "Antisemitisme kennen we ook in extreemrechtse en extreemlinkse kring. Dus ook dat is niet alleen maar het antwoord. Het is een veelzijdig probleem en daarom is het ook zo lastig om het aan te pakken. Maar hier hebben we echt te maken met een specifieke groep jongeren. En dat heeft echt ook iets te maken met een integratieprobleem."

Meer uit Binnenland

Negen aanhoudingen bij demonstratie Universiteit Leiden

LEIDEN (ANP) - Negen demonstranten zijn woensdagavond aangehouden bij de Universiteit Leiden vanwege lokaalvredebreuk, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Pro-Palestijnse betogers begonnen daar eerder op de dag een actie in en buiten het Academiegebouw. Toen de demonstranten het pand niet verlieten nadat dat was verzocht, ging de politie rond 20.30 uur over tot aanhoudingen.

1 uur geleden
Ruim 1500 mensen brengen laatste groet aan René Karst

HOOGEVEEN (ANP) - Ruim 1500 fans en andere belangstellenden hebben woensdagmiddag in Theater De Tamboer in Hoogeveen afscheid genomen van de overleden volkszanger René Karst. Dat laat theaterdirecteur Pieter-Bas Rebers weten aan het ANP. Hij zegt onder de indruk te zijn van de hoge opkomst. Voor het podium, waar de kist van de zanger staat, is een groot eerbetoon ontstaan met honderden bloemen en kaartjes.

4 uur geleden
Ook Limburg hoorde niets rond oproep aan VS over Margraten

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg heeft geen reactie gehad op haar oproep om informatiepanelen over zwarte soldaten terug te plaatsen op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten. Gouverneur Emile Roemer deed dat verzoek onlangs aan de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, nadat duidelijk was geworden dat de borden waren verwijderd uit het bezoekerscentrum. De American Battle Monuments Commission (ABMC), de beheerder van de begraafplaats, liet later weten dat die niet langer in de "herdenkingsmissie" passen en dat er vaker gerouleerd wordt.

4 uur geleden
Universiteit Leiden verplaatst lezing om protest in gebouw

LEIDEN (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten voeren woensdag actie in het Academiegebouw van de Universiteit Leiden. In het gebouw aan het Rapenburg zou politicoloog Hélène Landemore een lezing houden. Haar Cleveringa-oratie is verplaatst naar een ander gebouw een eindje verderop.

6 uur geleden
Van Weel: snel besluit nodig Russische tegoeden voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het eens over de koers die de EU moet volgen bij de vredesonderhandelingen over Oekraïne. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne tegen het ANP. De EU moet Oekraïne op alle mogelijke manieren blijven ondersteunen en Europa moet een rol blijven spelen bij de onderhandelingen over vrede, zei Van Weel. Ook moet snel een besluit worden genomen over de inzet van Russische bevroren tegoeden.

10 uur geleden
Impact cyberaanvallen steeds vaker merkbaar in dagelijks leven

DEN HAAG (ANP) - De impact van cyberaanvallen is steeds vaker te merken in het dagelijkse leven buiten de digitale wereld om, schrijft de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in het jaarlijkse Cybersecuritybeeld. De incidenten hebben nog niet geleid tot "maatschappelijke ontwrichting of significante impact op de nationale veiligheid", maar die potentie was er wel, volgens de NCTV.

12 uur geleden
Amsterdam wil af van fatbikes in drukke gebieden

AMSTERDAM (ANP) - Als het aan het stadsbestuur ligt, verdwijnen fatbikes in Amsterdam uit de drukke gebieden. Het college van B&W gaat bekijken of dat via een plaatselijke verordening kan worden geregeld. Amsterdam vindt dat het Rijk te lang doet over beleid tegen de overlast van fatbikes.

13 uur geleden