Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schonere schepen maken Maersk tien jaar eerder CO2-neutraal

Schonere schepen maken Maersk tien jaar eerder CO2-neutraal

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - A.P. Møller-Maersk, een van de grootste scheepvaartconcerns ter wereld, is waarschijnlijk tien jaar eerder CO2-neutraal dan tot nu toe aangenomen. De Deense containervervoerder heeft zijn doelstelling hiervoor vervroegd van 2050 naar 2040.

Dat is volgens Maersk mogelijk aangezien er groene alternatieven zijn die olieproducten kunnen vervangen als brandstof voor schepen. Topman Søren Skou noemt bijvoorbeeld methanol of ammoniak. Daarop zouden schepen ook kunnen varen. De overstap zou er wel voor zorgen dat de transportkosten naar schatting met 10 tot 12 procent verder toenemen.

Maersk bestelde eerder deze week nog vier door methanol aangedreven containerschepen, naast de acht die al geboekt zijn voor levering in 2025. Nu verbruikt het concern jaarlijks nog ongeveer 12 miljoen ton olie als brandstof. Maar in 2030 moet de uitstoot per vervoerde container al met de helft zijn teruggebracht. En bij de haventerminals wil Maersk de uitstoot dan al met 70 procent verlaagd hebben.

Meer uit Financieel

VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie toch wel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

42 minuten geleden
Chiptoeleverancier ASMI stijgt fors in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.

44 minuten geleden
RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

1 uur geleden
Europese luchthavenkoepel blij met brandstofplannen van Brussel

BRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.

2 uur geleden
Wall Street opent met winst door verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.

2 uur geleden
Grootste stijging brandstofprijzen in VK sinds invasie Oekraïne

LONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.

2 uur geleden
Boeing levert meer verkeersvliegtuigen af

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.

4 uur geleden