Schonere schepen maken Maersk tien jaar eerder CO2-neutraal
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - A.P. Møller-Maersk, een van de grootste scheepvaartconcerns ter wereld, is waarschijnlijk tien jaar eerder CO2-neutraal dan tot nu toe aangenomen. De Deense containervervoerder heeft zijn doelstelling hiervoor vervroegd van 2050 naar 2040.
Dat is volgens Maersk mogelijk aangezien er groene alternatieven zijn die olieproducten kunnen vervangen als brandstof voor schepen. Topman Søren Skou noemt bijvoorbeeld methanol of ammoniak. Daarop zouden schepen ook kunnen varen. De overstap zou er wel voor zorgen dat de transportkosten naar schatting met 10 tot 12 procent verder toenemen.
Maersk bestelde eerder deze week nog vier door methanol aangedreven containerschepen, naast de acht die al geboekt zijn voor levering in 2025. Nu verbruikt het concern jaarlijks nog ongeveer 12 miljoen ton olie als brandstof. Maar in 2030 moet de uitstoot per vervoerde container al met de helft zijn teruggebracht. En bij de haventerminals wil Maersk de uitstoot dan al met 70 procent verlaagd hebben.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
20 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
21 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
22 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
23 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
1 dag geleden