Scholz zeer kritisch op vergroten belang UniCredit in Commerzbank
NEW YORK (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft scherpe kritiek geuit op het handelen van de Italiaanse bank UniCredit, die zijn belang in het Duitse Commerzbank heeft vergroot. Tijdens een bezoek aan New York zei Scholz maandag dat de regering het "niet gepast" vindt "om zonder enige samenwerking, overleg of afstemming te proberen op een agressieve manier bedrijven over te nemen".
UniCredit had eerder al ongeveer 9 procent van de aandelen van de tweede bank van Duitsland en heeft meer stukken bijgekocht op de gewone markt. De Italiaanse bank heeft bovendien toestemming van de autoriteiten gevraagd om het belang verder uit te bouwen naar 29,9 procent, zo werd maandag bekendgemaakt. Met het uitgebreide belang wordt UniCredit de grootste aandeelhouder van Commerzbank. De Duitse overheid bezit namelijk 12 procent.
"Onvriendelijke aanvallen en vijandige overnames zijn geen goede zaak voor banken", aldus Scholz. Volgens hem heeft de Duitse regering een duidelijk standpunt ingenomen en "zeer duidelijk gemaakt dat we dit niet als passend gedrag zien in Europa en in Duitsland".
Berlijn zei vrijdag nog voorlopig geen aandelen Commerzbank meer te zullen verkopen. Door het belang in Commerzbank werden speculaties aangewakkerd dat de Italianen voor een volledige overname kunnen gaan.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
6 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
10 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
12 uur geleden