Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz zeer kritisch op vergroten belang UniCredit in Commerzbank

Scholz zeer kritisch op vergroten belang UniCredit in Commerzbank

NEW YORK (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft scherpe kritiek geuit op het handelen van de Italiaanse bank UniCredit, die zijn belang in het Duitse Commerzbank heeft vergroot. Tijdens een bezoek aan New York zei Scholz maandag dat de regering het "niet gepast" vindt "om zonder enige samenwerking, overleg of afstemming te proberen op een agressieve manier bedrijven over te nemen".

UniCredit had eerder al ongeveer 9 procent van de aandelen van de tweede bank van Duitsland en heeft meer stukken bijgekocht op de gewone markt. De Italiaanse bank heeft bovendien toestemming van de autoriteiten gevraagd om het belang verder uit te bouwen naar 29,9 procent, zo werd maandag bekendgemaakt. Met het uitgebreide belang wordt UniCredit de grootste aandeelhouder van Commerzbank. De Duitse overheid bezit namelijk 12 procent.

"Onvriendelijke aanvallen en vijandige overnames zijn geen goede zaak voor banken", aldus Scholz. Volgens hem heeft de Duitse regering een duidelijk standpunt ingenomen en "zeer duidelijk gemaakt dat we dit niet als passend gedrag zien in Europa en in Duitsland".

Berlijn zei vrijdag nog voorlopig geen aandelen Commerzbank meer te zullen verkopen. Door het belang in Commerzbank werden speculaties aangewakkerd dat de Italianen voor een volledige overname kunnen gaan.

Meer uit Financieel

CNV wil dat kabinet maatregelen WIA-uitkering schrapt

UTRECHT (ANP) - Mensen die in de toekomst arbeidsongeschikt raken en een WIA-uitkering krijgen, gaan er fors op achteruit door het kabinet-Jetten. Dat blijkt uit een analyse van het CNV. De vakbond roept het nieuwe kabinet op om de maatregelen die hiervoor zorgen te schrappen. Een WIA-uitkering (Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen) biedt inkomensondersteuning bij langdurige arbeidsongeschiktheid.

15 minuten geleden
DNB: beleggingen huishoudens ruim 204 miljard euro waard

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.

2 uur geleden
Wall Street sluit hoger na notulen Federal Reserve

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.

7 uur geleden
Zo'n 100 vluchten op Schiphol preventief geschrapt om winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.

8 uur geleden
Zuckerberg: spijt van trage opsporing minderjarigen op Instagram

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.

9 uur geleden
ECB-bestuurslid Schnabel wil niet vervroegd aftreden

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.

9 uur geleden
Recordjaar beursuitbater Euronext door sterke handelsinkomsten

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.

10 uur geleden