Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz: winst Macron ook krachtige boodschap voor Europa

Scholz: winst Macron ook krachtige boodschap voor Europa

BERLIJN (ANP) - De overwinning van Emmanuel Macron in de Franse presidentsverkiezingen is ook een krachtige boodschap aan Europa, zegt de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. De leider van dat andere EU-zwaargewicht, dat samen met Frankrijk de toon aangeeft in de Europese Unie, "verheugt zich dat we onze goede samenwerking voortzetten!".

Duitsland en Frankrijk vormen samen de zogeheten Frans-Duitse as, waarom het EU-beleid vaak draait. Door de onzekerheid over het aanblijven van de pro-Europese Macron en de mogelijke overwinning van de rechts-populistische Marine Le Pen, die de EU grondig op de schop wilde nemen, hielden Brussel en Berlijn de adem in. "Je kiezers hebben vandaag ook een krachtige boodschap aan Europa gestuurd", twitterde Scholz nadat de winst van Macron zich had afgetekend.

Scholz' minister van Europese Zaken viel "een pak van het hart" door Macrons overwinning. "Een goede uitslag voor Europa", twitterde Anna Lührmann.

Een paar dagen voor de beslissende ronde van de Franse presidentsverkiezingen sprak Scholz in een opinieartikel in de Franse krant Le Figaro zijn steun uit voor Macron. Hij deed dat samen met de Spaanse premier Pedro Sánchez en hun Portugese collega António Costa.

Ook die feliciteerden Macron zondagavond, net als tientallen andere Europese regeringsleiders. Sánchez legt de uitslag uit als een keuze "voor een Frankrijk dat zich inzet voor een vrije, sterke en eerlijke EU." Volgens hem wint de democratie en wint Europa. Volgens Costa hebben de Fransen "opnieuw blijk gegeven van hun gehechtheid aan het Europese project".

Meer uit Buitenland

Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

2 uur geleden
Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

6 uur geleden
Trump nodigt presidenten uit voor toezicht Gaza

ANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.

9 uur geleden
Vier doden en zeker 18 gewonden bij ernstig ongeval in Paramaribo

PARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.

9 uur geleden
Zittende president Museveni wint verkiezingen Oeganda

KAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.

10 uur geleden
Oud-ECB-president Mario Draghi ontvangt prestigieuze Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".

10 uur geleden
Betoging voor stadhuis Kopenhagen tegen aanspraak VS op Groenland

KOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.

11 uur geleden