Scholz wil dat immigranten sneller Duitser kunnen worden
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz wil dat immigranten sneller Duits staatsburger kunnen worden dan nu het geval is. Het is de bedoeling dat immigranten al na vijf jaar het staatsburgerschap kunnen krijgen, dat is nu nog na acht jaar.
In sommige gevallen moet dat volgens een wetsontwerp zelfs na drie jaar al mogelijk zijn, als iemand bijvoorbeeld bijzondere verdiensten heeft geleverd voor Duitsland. De drie regeringspartijen kwamen in het regeringsakkoord overeen dat de regels versoepeld zouden worden.
"Duitsland is eeuwenlang een land geweest waar mensen wegtrokken, maar sinds een aantal decennia is het voor veel mensen een land van hoop geworden. Het land heeft betere regels nodig voor de inburgering van al deze mooie mensen", aldus de bondskanselier. "Veel van deze mensen hebben bijgedragen aan de sterke Duitse economie."
"Veel mensen wonen hier al heel lang en hebben hier kinderen en kleinkinderen. Het zou goed zijn als zij het staatsburgerschap kunnen krijgen", zei Scholz in een videoboodschap.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Langdurige Russische aanvallen hebben op meerdere plekken in Oekraïne geleid tot doden, gewonden en vermisten. "Onze steden en gemeenschappen zijn sinds gisteravond vrijwel voortdurend aangevallen", meldde president Volodymyr Zelensky zaterdag aan het begin van de middag op X. Op dat moment zouden er nog steeds Russische aanvalsdrones in de lucht vliegen.
1 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben de VS gevraagd om niet in te grijpen in het opgelaaide conflict met Saudi-Arabië, zegt de Amerikaanse president Donald Trump. De Jemenitische beweging wist vrijdag controle te krijgen over de belangrijke zeestraat Bab al-Mandeb.
2 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou graag zien dat Ierland en Noord-Ierland één land worden. "Ik wil geen problemen veroorzaken, maar ik zal je zeggen: ik zou het geweldig vinden als het verenigd wordt." Trump is in Ierland voor onder meer een golftoernooi op zijn eigen golfbaan.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping is in New Delhi aangekomen voor een top van BRICS, melden Indiase en Chinese media. Hij heeft ook een ontmoeting met de gastheer, de Indiase premier Narendra Modi.
5 uur geledenROUEN (ANP/AFP) - De politie denkt dat de ontsporing van een trein tussen de Noord-Franse steden Rouen en Caen vrijdag het gevolg was van sabotage, meldt een anonieme politiebron aan persbureau AFP. De trein had 186 passagiers aan boord en 44 mensen raakten gewond. Een van hen is er slecht aan toe.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wijt de verkiezingswinst van de radicaalrechtse AfD in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt aan "systeemfouten" van het Westen. Volgens hem zijn ook andere politieke ontwikkelingen in Europa daarvan het gevolg.
8 uur geleden