Scholz wil dat immigranten sneller Duitser kunnen worden
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz wil dat immigranten sneller Duits staatsburger kunnen worden dan nu het geval is. Het is de bedoeling dat immigranten al na vijf jaar het staatsburgerschap kunnen krijgen, dat is nu nog na acht jaar.
In sommige gevallen moet dat volgens een wetsontwerp zelfs na drie jaar al mogelijk zijn, als iemand bijvoorbeeld bijzondere verdiensten heeft geleverd voor Duitsland. De drie regeringspartijen kwamen in het regeringsakkoord overeen dat de regels versoepeld zouden worden.
"Duitsland is eeuwenlang een land geweest waar mensen wegtrokken, maar sinds een aantal decennia is het voor veel mensen een land van hoop geworden. Het land heeft betere regels nodig voor de inburgering van al deze mooie mensen", aldus de bondskanselier. "Veel van deze mensen hebben bijgedragen aan de sterke Duitse economie."
"Veel mensen wonen hier al heel lang en hebben hier kinderen en kleinkinderen. Het zou goed zijn als zij het staatsburgerschap kunnen krijgen", zei Scholz in een videoboodschap.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft vrijdag bekendgemaakt dat het een Togolese olietanker in de Straat van Hormuz heeft aangevallen, aldus een verklaring van het Iraanse staatspersbureau IRNA.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Mogelijk hebben de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Venezolaanse collega Delcy Rodríguez volgende week een eerste informele ontmoeting. Dat schrijft Axios op basis van ingewijden.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
6 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.
7 uur geleden