Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz: we zullen alles doen om escalatie van oorlog te voorkomen

Scholz: we zullen alles doen om escalatie van oorlog te voorkomen

BERLIJN (ANP) - Duitsland zal Oekraïne blijven ondersteunen, zolang dat nodig is. Dat is de boodschap van de Duitse bondskanselier Olaf Scholz in een video, precies een jaar na de inval van Rusland in Oekraïne. "We zullen alles doen om te zorgen dat de oorlog niet escaleert tot een geschil tussen Rusland en de NAVO," aldus Scholz.

De bondskanselier prees de Oekraïners voor het verdedigen van hun vrijheid. Hij sprak ook zijn dank uit aan iedereen in Duitsland die de opvang van meer dan 1 miljoen Oekraïense vluchtelingen mogelijk heeft gemaakt.

Scholz benadrukte dat de westerse wapenleveringen aan Oekraïne de oorlog niet verlengen. "Het tegendeel is waar: hoe eerder de Russische president inziet dat hij zijn imperialistische doel niet zal bereiken, hoe groter de kans op een spoedig einde aan de oorlog. Poetin heeft het in de hand. Hij kan deze oorlog beëindigen."

De Franse president Emmanuel Macron deelde ook een boodschap om een jaar oorlog te markeren. "Mensen in Oekraïne, Frankrijk staat aan jullie zijde. Naar solidariteit, naar de overwinning, naar vrede", aldus Macron op Twitter.

Meer uit Buitenland

Iraanse leider Khamenei: geen genade voor Israëlische leiders

TEHERAN (ANP/AFP) - De machtigste man van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft gewaarschuwd dat Iran geen genade zal kennen voor Israëlische leiders. "We moeten een krachtig antwoord geven aan het terroristische zionistische regime (Israël) en we zullen geen genade geven aan de zionisten", aldus Khamenei.

22 minuten geleden
Vliegverkeer Bali ontregeld door vulkaanuitbarsting

DENPASAR (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een vulkaanuitbarsting in Indonesië hindert het vliegverkeer van en naar het onder toeristen populaire Bali. Tientallen vluchten worden geannuleerd, melden de autoriteiten.

1 uur geleden
EU en Australië gaan onderhandelen over partnerschap defensie

ALBERTA (ANP) - De EU en Australië gaan onderhandelen over een zogeheten partnerschap voor veiligheid en defensie. Dat hebben de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Raad António Costa en de Australische premier Anthony Albanese afgesproken op de G7-top in Canada.

1 uur geleden
Israël en Iran melden nieuwe bombardementen en raketaanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en Iran hebben opnieuw melding gemaakt van aanvallen op doelen op elkaars grondgebied. De Israëlische krijgsmacht meldt woensdagochtend vroeg in een bericht op X dat gevechtsvliegtuigen doelen bij Teheran hebben bestookt. De Iraanse Revolutionaire Garde stelt dat eigen aanvallen met geavanceerde hypersonische raketten de schuilkelders in Tel Aviv "herhaaldelijk lieten trillen".

2 uur geleden
Dodental na Russische aanval op Kyiv verder gestegen

KYIV (ANP/AFP) - Het dodental na een Russische aanval op Kyiv is na een dag opgelopen tot 21. Dat melden de hulpdiensten, die woensdag spreken over 134 gewonden.

2 uur geleden
NYT: Iran bereidt aanvallen op Amerikaanse doelen voor

WASHINGTON (ANP) - Iran heeft raketten en ander materieel in gereedheid gebracht om Amerikaanse bases in het Midden-Oosten aan te vallen, als de Verenigde Staten aan de zijde van Israël gaan vechten tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op gezag van Amerikaanse functionarissen met inzage in inlichtingenrapportages.

3 uur geleden
Rechter VS stelt transgenders in het gelijk over genderweergave

BOSTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft het de regering van president Donald Trump verboden om paspoorten te weigeren aan transgender en non-binaire personen die een andere genderidentiteit dan man of vrouw willen laten vermelden.

3 uur geleden