Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz: vredesvoorstel van Poetin was niet serieus

Scholz: vredesvoorstel van Poetin was niet serieus

ROME (ANP/RTR) - Het jongste vredesvoorstel van de Russische president Vladimir Poetin over Oekraïne was niet "serieus" en is daarom niet besproken door de leiders van de G7-landen, zegt de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. Hij deed zijn uitspraken in Italië, waar de G7-top plaatsvindt, vlak voor zijn vertrek naar de vredestop voor Oekraïne in Zwitserland.

Poetin zei vrijdag dat de oorlog stopt als Oekraïne afziet van zijn NAVO-ambities, stopt met vechten en de vier deels bezette regio's overdraagt aan Rusland. De regering in Kyiv verwierp dit "absurde" voorstel meteen. "Iedereen weet dat dit voorstel niet serieus bedoeld was, maar te maken had met de vredesconferentie in Zwitserland", aldus Scholz tegen de Duitse televisiezender ZDF.

De conferentie dit weekend wordt gehouden bij Luzern. Rusland is de grote afwezige. Meer dan negentig andere landen wonen de tweedaagse bijeenkomst bij. Een deel wordt vertegenwoordigd door regeringsleiders en staatshoofden, maar er zijn ook staten die ministers of andere vertegenwoordigers hebben gestuurd.

Meer uit Buitenland

Dodental door winterstorm VS loopt verder op

NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.

1 uur geleden
Bessent: Canadese premier krabbelt terug na uitspraken in Davos

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.

1 uur geleden
Frans parlement neemt verbod sociale media voor kinderen aan

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.

5 uur geleden
Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

5 uur geleden
Bol loopt eerste 800 meter op indoorwedstrijd in Metz

METZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.

5 uur geleden
Rechter beraadt zich over stopzetten ICE-operatie Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.

10 uur geleden
Trump verzoenend naar gouverneur Minnesota na tweede burgerdode

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.

10 uur geleden