Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz: vredesvoorstel van Poetin was niet serieus

Scholz: vredesvoorstel van Poetin was niet serieus

ROME (ANP/RTR) - Het jongste vredesvoorstel van de Russische president Vladimir Poetin over Oekraïne was niet "serieus" en is daarom niet besproken door de leiders van de G7-landen, zegt de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. Hij deed zijn uitspraken in Italië, waar de G7-top plaatsvindt, vlak voor zijn vertrek naar de vredestop voor Oekraïne in Zwitserland.

Poetin zei vrijdag dat de oorlog stopt als Oekraïne afziet van zijn NAVO-ambities, stopt met vechten en de vier deels bezette regio's overdraagt aan Rusland. De regering in Kyiv verwierp dit "absurde" voorstel meteen. "Iedereen weet dat dit voorstel niet serieus bedoeld was, maar te maken had met de vredesconferentie in Zwitserland", aldus Scholz tegen de Duitse televisiezender ZDF.

De conferentie dit weekend wordt gehouden bij Luzern. Rusland is de grote afwezige. Meer dan negentig andere landen wonen de tweedaagse bijeenkomst bij. Een deel wordt vertegenwoordigd door regeringsleiders en staatshoofden, maar er zijn ook staten die ministers of andere vertegenwoordigers hebben gestuurd.

Meer uit Buitenland

Cuba getroffen door tweede landelijke stroomstoring in één week

HAVANA (ANP/AFP) - Een stroomstoring heeft zaterdag heel Cuba getroffen, meldt het Cubaanse ministerie van Energie. Het is de tweede keer in minder dan een week tijd dat het hele land zonder stroom zit. Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.

5 uur geleden
Trump dreigt Iran met aanval op energiecentrales

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gedreigd dat de VS Iraanse energiecentrales zullen aanvallen als Iran de Straat van Hormuz niet binnen 48 uur heropent. Iran heeft die strategisch gelegen doorvaarroute tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan vrijwel afgesloten na het begin van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. Dat leidt tot sterk gestegen mondiale gas- en olieprijzen.

5 uur geleden
Tientallen gewonden bij aanval op zuiden Israël

ARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.

7 uur geleden
Doden na Oekraïense aanval op Belgorod

BELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.

10 uur geleden
Grote demonstratie in Praag tegen Tsjechische regering

PRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.

11 uur geleden
VS zeggen al meer dan 8000 doelen in Iran te hebben aangevallen

TAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.

11 uur geleden
VK veroordeelt Iraanse poging basis Diego Garcia te raken

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.

16 uur geleden