
Scholz vraagt officieel vertrouwensstemming in Bondsdag aan
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft officieel een vertrouwensstemming in de Bondsdag aangevraagd. Het is een formele stap die gezet moet worden voordat er verkiezingen kunnen worden gehouden op 23 februari.
De vertrouwensstemming wordt komende maandag gehouden, zoals Scholz al eerder had aangekondigd. Het is de verwachting dat het parlement de regering dan wegstemt en dus de weg vrijmaakt voor nieuwe verkiezingen.
De regering van Scholz viel een maand geleden uit elkaar toen de liberale FDP uit de coalitie stapte. De bondskanselier wilde aanvankelijk met een minderheidskabinet verder, maar ging later toch akkoord met een stembusgang in februari.
Scholz wil graag door als bondskanselier en wordt de kandidaat namens de sociaaldemocratische SPD. Maar in de peilingen staat Scholz ver achter op Friedrich Merz van de CDU. Ook het rechts-radicale Alternative für Deutschland lijkt momenteel op meer stemmen te kunnen rekenen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Rusland stapt naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om het oordeel van de Raad van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO) over MH17 aan te vechten, meldt staatspersbureau TASS op basis van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De raad concludeerde in mei dat Rusland daar schuldig aan is.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opnieuw een oproep voor een wapenstilstand tegengehouden. Als de VS tegen zo'n resolutie stemmen, kan de raad die niet aannemen. Alle andere leden waren wel voor.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gesuggereerd dat zenders misschien hun uitzendlicentie moeten verliezen als ze te veel kritiek op hem hebben. Trump zei dat aan boord van het vliegtuig na zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
6 uur geledenPHOENIX (ANP/AFP) - De weduwe van Charlie Kirk neemt de leiding over van Turning Point USA, de organisatie die hij heeft opgericht. De organisatie meldt op sociale media dat Kirk had gezegd dat hij wilde dat Erika Kirk de leiding zou overnemen als hij er niet meer zou zijn.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is de EU-lidstaten niet gelukt om harde afspraken te maken hoeveel uitstoot ze precies gaan terugdringen per 2035, wat belangrijk is voor de aankomende VN-klimaattop in Brazilië. Wel hebben EU-landen een zogeheten intentieverklaring ondertekend, meldt de Deense minister Lars Aagaard na overleg van de EU-klimaatministers. Er is afgesproken dat de EU in 2035 tussen de 66,3 en 72,5 procent minder uitstoot, staat in de verklaring.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Ruim 500.000 demonstranten zijn in Frankrijk donderdag de straat opgegaan uit protest tegen de voorgenomen bezuinigingen, schatten de autoriteiten. In Parijs ging het om circa 55.000 mensen. Vakbond CGT spreekt zelfs van ruim 1 miljoen deelnemers. Door het hele land waren er opstootjes.
8 uur geledenAYLESBURY (ANP) - De doodgeschoten rechts-conservatieve activist Charlie Kirk had president van de Verenigde Staten kunnen worden, zegt president Donald Trump. Dat heeft hij Kirk naar eigen zeggen voorgehouden.
8 uur geleden