Scholz vraagt officieel vertrouwensstemming in Bondsdag aan
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft officieel een vertrouwensstemming in de Bondsdag aangevraagd. Het is een formele stap die gezet moet worden voordat er verkiezingen kunnen worden gehouden op 23 februari.
De vertrouwensstemming wordt komende maandag gehouden, zoals Scholz al eerder had aangekondigd. Het is de verwachting dat het parlement de regering dan wegstemt en dus de weg vrijmaakt voor nieuwe verkiezingen.
De regering van Scholz viel een maand geleden uit elkaar toen de liberale FDP uit de coalitie stapte. De bondskanselier wilde aanvankelijk met een minderheidskabinet verder, maar ging later toch akkoord met een stembusgang in februari.
Scholz wil graag door als bondskanselier en wordt de kandidaat namens de sociaaldemocratische SPD. Maar in de peilingen staat Scholz ver achter op Friedrich Merz van de CDU. Ook het rechts-radicale Alternative für Deutschland lijkt momenteel op meer stemmen te kunnen rekenen.
Meer uit Buitenland
LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.
4 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.
4 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.
4 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
10 uur geleden