Scholz verdedigt recht op asiel in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft het recht op asiel verdedigd in het parlement, vlak voor de behandeling van twee moties over migratie. De oppositie roept met die moties op tot een strenger migratiebeleid.
De moties komen van het christendemocratische blok CDU/CSU van Friedrich Merz, Scholz' potentiële opvolger na de verkiezingen van volgende maand. In die moties worden maatregelen voorgesteld zoals permanente grenscontroles en het weren van alle asielzoekers. Die zijn in strijd met zowel de grondwet als EU-wetgeving, stelt Scholz.
Merz zei de moties woensdag door het parlement te willen loodsen, indien nodig met steun van Alternative für Deutschland (AfD). Partijen in de Duitse politiek weigeren doorgaans samenwerking met de radicaal-rechtse partij. Scholz veroordeelde de mogelijke samenwerking met de AfD. Ook andere partijen zijn kritisch.
De moties zijn een reactie op een dodelijke steekpartij vorige week in Aschaffenburg. De verdachte is een 28-jarige Afghaan met een geschiedenis van psychische problemen. Hij arriveerde in 2022 in Duitsland en vroeg asiel aan, maar zei later van zijn aanvraag af te zien. De man keerde echter niet terug naar Afghanistan.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
2 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
5 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
11 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
13 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
13 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
14 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
14 uur geleden