Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz verdedigt recht op asiel in Duitsland

Scholz verdedigt recht op asiel in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft het recht op asiel verdedigd in het parlement, vlak voor de behandeling van twee moties over migratie. De oppositie roept met die moties op tot een strenger migratiebeleid.

De moties komen van het christendemocratische blok CDU/CSU van Friedrich Merz, Scholz' potentiële opvolger na de verkiezingen van volgende maand. In die moties worden maatregelen voorgesteld zoals permanente grenscontroles en het weren van alle asielzoekers. Die zijn in strijd met zowel de grondwet als EU-wetgeving, stelt Scholz.

Merz zei de moties woensdag door het parlement te willen loodsen, indien nodig met steun van Alternative für Deutschland (AfD). Partijen in de Duitse politiek weigeren doorgaans samenwerking met de radicaal-rechtse partij. Scholz veroordeelde de mogelijke samenwerking met de AfD. Ook andere partijen zijn kritisch.

De moties zijn een reactie op een dodelijke steekpartij vorige week in Aschaffenburg. De verdachte is een 28-jarige Afghaan met een geschiedenis van psychische problemen. Hij arriveerde in 2022 in Duitsland en vroeg asiel aan, maar zei later van zijn aanvraag af te zien. De man keerde echter niet terug naar Afghanistan.

Meer uit Buitenland

Oekraïne biedt Finland excuses aan voor neergekomen drones

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft excuses aangeboden aan Finland nadat daar zondagochtend twee drones waren neergekomen. De drones waren bedoeld voor Rusland en in elk geval niet voor Finland.

27 minuten geleden
Brand bij Israëlische Bazan-raffinaderij na aanval

JERUZALEM (ANP) - Bij aanvallen op het noorden van Israël is schade aangericht bij de Bazan-raffinaderij nabij Haifa. Op beelden bij Israëlische media is te zien hoe rook en vlammen opstijgen uit de raffinaderij. Volgens het Israëlische Channel 13 zijn er vooralsnog geen gewonden gemeld, wel zou volgens onbevestigde bronnen een chemische substantie lekken.

1 uur geleden
Spanje sluit luchtruim voor vliegtuigen VS die Iran aanvallen

MADRID (ANP) - Spanje heeft het luchtruim gesloten voor alle Amerikaanse vliegtuigen die betrokken zijn bij de aanvallen op Iran, meldt de krant El País. De Spaanse regering weigerde eerder al om de Amerikanen gebruik te laten maken van Spaanse militaire bases, maar gaat nu nog een stap verder.

1 uur geleden
Rusland zet Britse diplomaat uit om spionageverwijt

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een Britse diplomaat moet Rusland verlaten omdat hij verdacht wordt van spionage. Dat melden Russische media op basis van veiligheidsdienst FSB. Hij krijgt twee weken om het land te verlaten. De Britse zaakgelastigde in Rusland is gesommeerd om uitleg te komen geven.

2 uur geleden
Russische tanker met olie aangekomen op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De Russische tanker Anatoli Kolodkin is aangekomen op Cuba, meldt het Russische persbureau Interfax op basis van het ministerie van Transport. Het schip levert voor zover bekend de eerste lading olie aan de eilandstaat sinds de Amerikanen in januari een blokkade instelden.

2 uur geleden
NYT: VS gebruikte ongeteste raketten bij aanval op Iraanse school

NEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.

6 uur geleden
HRW: Iran gebruikt onwettige clusterbommen bij aanvallen Israël

BEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.

7 uur geleden