Scholz verdedigt recht op asiel in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft het recht op asiel verdedigd in het parlement, vlak voor de behandeling van twee moties over migratie. De oppositie roept met die moties op tot een strenger migratiebeleid.
De moties komen van het christendemocratische blok CDU/CSU van Friedrich Merz, Scholz' potentiële opvolger na de verkiezingen van volgende maand. In die moties worden maatregelen voorgesteld zoals permanente grenscontroles en het weren van alle asielzoekers. Die zijn in strijd met zowel de grondwet als EU-wetgeving, stelt Scholz.
Merz zei de moties woensdag door het parlement te willen loodsen, indien nodig met steun van Alternative für Deutschland (AfD). Partijen in de Duitse politiek weigeren doorgaans samenwerking met de radicaal-rechtse partij. Scholz veroordeelde de mogelijke samenwerking met de AfD. Ook andere partijen zijn kritisch.
De moties zijn een reactie op een dodelijke steekpartij vorige week in Aschaffenburg. De verdachte is een 28-jarige Afghaan met een geschiedenis van psychische problemen. Hij arriveerde in 2022 in Duitsland en vroeg asiel aan, maar zei later van zijn aanvraag af te zien. De man keerde echter niet terug naar Afghanistan.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
20 minuten geledenWIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.
2 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.
5 uur geleden