Scholz verdedigt recht op asiel in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft het recht op asiel verdedigd in het parlement, vlak voor de behandeling van twee moties over migratie. De oppositie roept met die moties op tot een strenger migratiebeleid.
De moties komen van het christendemocratische blok CDU/CSU van Friedrich Merz, Scholz' potentiële opvolger na de verkiezingen van volgende maand. In die moties worden maatregelen voorgesteld zoals permanente grenscontroles en het weren van alle asielzoekers. Die zijn in strijd met zowel de grondwet als EU-wetgeving, stelt Scholz.
Merz zei de moties woensdag door het parlement te willen loodsen, indien nodig met steun van Alternative für Deutschland (AfD). Partijen in de Duitse politiek weigeren doorgaans samenwerking met de radicaal-rechtse partij. Scholz veroordeelde de mogelijke samenwerking met de AfD. Ook andere partijen zijn kritisch.
De moties zijn een reactie op een dodelijke steekpartij vorige week in Aschaffenburg. De verdachte is een 28-jarige Afghaan met een geschiedenis van psychische problemen. Hij arriveerde in 2022 in Duitsland en vroeg asiel aan, maar zei later van zijn aanvraag af te zien. De man keerde echter niet terug naar Afghanistan.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/RTR/AFP) - Volgens de Amerikaanse gezant Steve Witkoff hebben de gesprekken om de oorlog in Oekraïne te beëindigen "veel vooruitgang geboekt". "Ik denk dat we het tot een punt hebben teruggebracht", zei hij in de marge van het World Economic Forum in Davos. Het is niet bekend over welk punt nog wordt gesproken.
4 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Ongeveer 3000 appartementencomplexen in de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten nog zonder stroom na de Russische aanvallen deze week, meldt burgemeester Vitali Klitsjko. De hoofdstad heeft al weken te kampen met warmte- en elektriciteitsproblemen door aanhoudende aanvallen. Begin januari riep de burgemeester op de stad te verlaten, dinsdag werd bekend dat ongeveer een half miljoen mensen dat hebben gedaan.
37 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.
5 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
9 uur geledenDAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
11 uur geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
11 uur geleden