
Scholz steunt nabestaanden na 'bruut geweld' in Hamburg
HAMBURG (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft op Twitter zijn steun en medeleven betuigd aan de nabestaanden van de schietpartij in Hamburg donderdagavond. Scholz, die tussen 2011 en 2018 burgemeester was van Hamburg, zegt dat meerdere leden van de Jehova's getuigen het slachtoffer zijn geworden van "bruut geweld". Het is nog onduidelijk hoeveel doden er precies zijn gevallen bij de aanslag.
Volgens Duitse media zijn zeven mensen omgekomen bij het incident. Zo'n acht mensen zouden gewond zijn geraakt, van wie een paar ernstig. De politie gaat ervan uit dat de dader alleen handelde en dat hij een van de aangetroffen doden is, maar er wordt nog verder onderzoek gedaan om andere scenario's uit te sluiten. Ook wordt nog gezocht naar een motief. De politie houdt om 12.00 uur een persconferentie.
De Duitse tak van de Jehova's getuigen heeft vrijdag in een verklaring gezegd "diep bedroefd" te zijn over de aanval op de leden. Ze spreken van een "verschrikkelijke aanval" na een religieuze dienst in Hamburg.
De Jehova's getuigen zijn een gesloten christelijke groep met een eigen interpretatie van de Bijbel. Aanhangers geloven dat het einde der tijden nabij is en dat zij zijn aangewezen om gered te worden. Wereldwijd zijn er zo'n 8 miljoen Jehova's getuigen, in Duitsland zijn het er ongeveer 200.000.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het DNA dat is gevonden bij de plek waar Charlie Kirk vorige week werd gedood, komt overeen met DNA van verdachte Tyler Robinson. FBI-directeur Kash Patel heeft dat bekendgemaakt bij Fox News. Robinson wordt later deze week formeel aangeklaagd.
9 minuten geledenTBILISI (ANP/AFP) - De Israëlische oplichter Shimon Hayut is opgepakt in Georgië. Hayut, bekend van de Netflix-documentaire The Tinder Swindler, werd gearresteerd op het vliegveld van de stad Batumi. De arrestatie werd volgens functionarissen gedaan "op verzoek van Interpol".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël sluit niet uit dat het opnieuw Hamasleiders aanvalt, "waar zij zich ook bevinden". Dat zei premier Benjamin Netanyahu tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, die op bezoek is in Jeruzalem.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie schrikt niet van het dreigement van de Amerikaanse president Trump, dat de VS pas sancties tegen Rusland willen instellen als de NAVO-landen stoppen met de import van olie uit Rusland. De meeste EU-landen zijn ook lid van de NAVO. De Europese Unie is sinds het begin van de oorlog van Rusland in Oekraïne bezig met het "uitfaseren van Russische fossiele brandstoffen", zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Russische ambassadeur ontboden wegens de schendingen van het luchtruim van NAVO-landen Polen en Roemenië. De schendingen zijn "volledig onaanvaardbaar", staat in een verklaring van het ministerie.
2 uur geledenBELFAST (ANP/AFP/RTR) - In Noord-Ierland is de eerste rechtszaak begonnen over Bloody Sunday, het bloedbad dat Britse militairen in 1972 aanrichtten. Een voormalige militair staat in Belfast terecht op verdenking van twee moorden en vijf pogingen tot moord.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De NAVO moet onderzoeken of zij Russische drones en raketten al boven het oosten van Oekraïne kan neerschieten, vindt Polen. Dat maakt het gemakkelijker oostelijke NAVO-landen tegen Russische projectielen te beschermen, stelt buitenlandminister Radoslaw Sikorski.
4 uur geleden