Scholz steunt nabestaanden na 'bruut geweld' in Hamburg
HAMBURG (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft op Twitter zijn steun en medeleven betuigd aan de nabestaanden van de schietpartij in Hamburg donderdagavond. Scholz, die tussen 2011 en 2018 burgemeester was van Hamburg, zegt dat meerdere leden van de Jehova's getuigen het slachtoffer zijn geworden van "bruut geweld". Het is nog onduidelijk hoeveel doden er precies zijn gevallen bij de aanslag.
Volgens Duitse media zijn zeven mensen omgekomen bij het incident. Zo'n acht mensen zouden gewond zijn geraakt, van wie een paar ernstig. De politie gaat ervan uit dat de dader alleen handelde en dat hij een van de aangetroffen doden is, maar er wordt nog verder onderzoek gedaan om andere scenario's uit te sluiten. Ook wordt nog gezocht naar een motief. De politie houdt om 12.00 uur een persconferentie.
De Duitse tak van de Jehova's getuigen heeft vrijdag in een verklaring gezegd "diep bedroefd" te zijn over de aanval op de leden. Ze spreken van een "verschrikkelijke aanval" na een religieuze dienst in Hamburg.
De Jehova's getuigen zijn een gesloten christelijke groep met een eigen interpretatie van de Bijbel. Aanhangers geloven dat het einde der tijden nabij is en dat zij zijn aangewezen om gered te worden. Wereldwijd zijn er zo'n 8 miljoen Jehova's getuigen, in Duitsland zijn het er ongeveer 200.000.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Voor de Poolse premier Donald Tusk staan de EU-regeringsleiders donderdag op de EU-top voor een simpele keuze over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Of geld vandaag, of bloed morgen." Hij doelt daarbij niet zozeer op de gevolgen voor Oekraïne dat veel geld nodig heeft voor wapens en munitie. "Ik heb het over Europa", zei Tusk bij binnenkomst in Brussel.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft een nieuwe reeks plakkaten gepresenteerd bij portretten van de presidenten. Op de bordjes wordt duidelijk de mening van de huidige president Donald Trump over zijn voorgangers uiteengezet, schrijft The New York Times.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Honderden en mogelijk duizenden boeren blokkeren met hun tractoren de straten van Brussel, waar donderdag een EU-top begint. Ze protesteren tegen het Europese landbouwbeleid en een mogelijk vrijhandelsakkoord tussen de EU en het Zuid-Amerikaanse handelsblok Mercosur.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Rob Reiner en zijn vrouw Michele Singer zijn overleden aan de gevolgen van "meerdere steekwonden". Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN, op basis van documenten die de lijkschouwer van Los Angeles heeft vrijgegeven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Verenigde Staten hebben een pakket wapenleveranties aan Taiwan ter waarde van maximaal 11,15 miljard dollar (zo'n 9,5 miljard euro) goedgekeurd. De stap leidt mogelijk tot een boze reactie uit China. Beijing beschouwt het autonoom bestuurde Taiwan als een afvallige provincie.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft 600 miljoen pond (ongeveer 680 miljoen euro) toegezegd aan de luchtverdediging van Oekraïne, om het land de winter door te helpen. Het gaat onder andere om geavanceerde systemen die Shahed-drones van Rusland kunnen neerhalen.
14 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft gezegd dat zijn land zich terugtrekt uit het project om tot een vrijhandelsakkoord met de Europese Unie te komen als het deze maand niet gereedkomt. De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zou eind deze week naar Brazilië gaan om het akkoord te tekenen. Frankrijk en Italië hebben verklaard niet achter het vrijhandelsakkoord te staan en hebben aangedrongen op uitstel.
14 uur geleden