Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz steunt nabestaanden na 'bruut geweld' in Hamburg

Scholz steunt nabestaanden na 'bruut geweld' in Hamburg

HAMBURG (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft op Twitter zijn steun en medeleven betuigd aan de nabestaanden van de schietpartij in Hamburg donderdagavond. Scholz, die tussen 2011 en 2018 burgemeester was van Hamburg, zegt dat meerdere leden van de Jehova's getuigen het slachtoffer zijn geworden van "bruut geweld". Het is nog onduidelijk hoeveel doden er precies zijn gevallen bij de aanslag.

Volgens Duitse media zijn zeven mensen omgekomen bij het incident. Zo'n acht mensen zouden gewond zijn geraakt, van wie een paar ernstig. De politie gaat ervan uit dat de dader alleen handelde en dat hij een van de aangetroffen doden is, maar er wordt nog verder onderzoek gedaan om andere scenario's uit te sluiten. Ook wordt nog gezocht naar een motief. De politie houdt om 12.00 uur een persconferentie.

De Duitse tak van de Jehova's getuigen heeft vrijdag in een verklaring gezegd "diep bedroefd" te zijn over de aanval op de leden. Ze spreken van een "verschrikkelijke aanval" na een religieuze dienst in Hamburg.

De Jehova's getuigen zijn een gesloten christelijke groep met een eigen interpretatie van de Bijbel. Aanhangers geloven dat het einde der tijden nabij is en dat zij zijn aangewezen om gered te worden. Wereldwijd zijn er zo'n 8 miljoen Jehova's getuigen, in Duitsland zijn het er ongeveer 200.000.

Meer uit Buitenland

Landelijke stroomstoring Spanje begon in onderstation Granada

GRANADA (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring in Spanje en Portugal van twee weken geleden is ontstaan in een onderstation in de zuidelijke stad Granada, meldt de Spaanse minister van Energie Sara Aagesen. Het is nog altijd niet duidelijk wat de oorzaak was van de stroomuitval.

1 uur geleden
Trump vol lof over Syrische president al-Sharaa

DOHA (ANP) - Donald Trump is onder de indruk van de nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa, heeft hij kort na een ontmoeting gezegd tegen journalisten. Hij omschreef de voormalige guerrillaleider als een "jonge, aantrekkelijke man" met een hele sterke achtergrond. De ontmoeting was volgens hem "geweldig".

2 uur geleden
Merz wil dat Duitsland sterkste leger van Europa krijgt

BERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe Duitse regeringsleider Friedrich Merz wil dat zijn land het sterkste leger van Europa krijgt. Duitsland moet zijn verdediging zodanig opvoeren dat "we onszelf niet hoeven te verdedigen", zei de bondskanselier in zijn eerste regeringsverklaring in het parlement na zijn aantreden vorige week.

3 uur geleden
Netanyahu zegt dat Macron met zijn kritiek kant van Hamas kiest

TEL AVIV (ANP) - De Israƫlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de Franse president Emmanuel Macron de kant kiest van Hamas. Hij lijkt op X te reageren op de kritiek die Macron in een televisie-interview uitte op Israƫl. Hij noemde het dinsdag "schandelijk" dat een half miljoen mensen in Gaza dreigen te verhongeren.

3 uur geleden
Corruptiewaakhond: uitspraak sms'jes Von der Leyen is historisch

BRUSSEL (ANP) - Anti-corruptieorganisatie Transparency International (TI) noemt de rechterlijke uitspraak over de sms'jes van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen "een historische overwinning voor transparantie in de EU". Het Hof van Justitie van de Europese Unie besliste dat de Commissie een verzoek van The New York Times om inzage in de sms'jes tussen Von der Leyen en de directeur van farmaciegigant Pfizer niet mocht afwijzen.

4 uur geleden
Trump aangekomen in Qatar voor tweede deel buitenlandse reis

DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in Qatar aangekomen voor het tweede deel van zijn reis naar het Midden-Oosten. Zijn vliegtuig landde op een luchthaven in Doha.

4 uur geleden
Duitsland ziet steeds meer Russische agressie in Oostzee

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland waarschuwt voor steeds agressiever gedrag van de Russische marine in de Oostzee. Dit verhoogt het risico op escalatie, aldus viceadmiraal Jan Christian Kaack in Berlijn. Hij presenteerde plannen om de paraatheid van de Duitse zeestrijdkrachten te vergroten.

4 uur geleden