Scholz: snelheid cruciaal bij wapenleveringen aan Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz zei donderdag dat hij tevreden is met de eerste reacties van de andere EU-lidstaten op zijn voorstel voor meer wapenleveranties aan Oekraïne.
Scholz zei dat de discussie tijdens de EU-top in Brussel "zeer serieus was, precies zoals ik het wilde." Veel lidstaten zouden nu hun bijdragen overwegen. Hij benadrukte wel dat snelheid van cruciaal belang is.
Dit jaar is in de Duitse begroting meer dan 7 miljard euro gereserveerd voor wapenleveranties aan Kyiv. Duitsland is na de Verenigde Staten de grootste wapenleverancier aan Oekraïne.
Volgens Scholz zijn de andere EU-landen te voorzichtig in hun toezeggingen. Het gaat dan vooral om economisch sterke landen als Frankrijk, Italië en Spanje.
Een verhoging van de Europese militaire hulp aan Oekraïne zou ook een goed signaal naar de VS sturen, denkt de Duitse bondskanselier. Hij hoopt dat het daardoor voor de Amerikaanse president Joe Biden gemakkelijker wordt om in het Amerikaanse Congres te lobbyen voor verdere militaire hulp.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
1 uur geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
2 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
5 uur geledenTUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.
5 uur geledenMACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.
6 uur geleden