Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz: snelheid cruciaal bij wapenleveringen aan Oekraïne

Scholz: snelheid cruciaal bij wapenleveringen aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz zei donderdag dat hij tevreden is met de eerste reacties van de andere EU-lidstaten op zijn voorstel voor meer wapenleveranties aan Oekraïne.

Scholz zei dat de discussie tijdens de EU-top in Brussel "zeer serieus was, precies zoals ik het wilde." Veel lidstaten zouden nu hun bijdragen overwegen. Hij benadrukte wel dat snelheid van cruciaal belang is.

Dit jaar is in de Duitse begroting meer dan 7 miljard euro gereserveerd voor wapenleveranties aan Kyiv. Duitsland is na de Verenigde Staten de grootste wapenleverancier aan Oekraïne.

Volgens Scholz zijn de andere EU-landen te voorzichtig in hun toezeggingen. Het gaat dan vooral om economisch sterke landen als Frankrijk, Italië en Spanje.

Een verhoging van de Europese militaire hulp aan Oekraïne zou ook een goed signaal naar de VS sturen, denkt de Duitse bondskanselier. Hij hoopt dat het daardoor voor de Amerikaanse president Joe Biden gemakkelijker wordt om in het Amerikaanse Congres te lobbyen voor verdere militaire hulp.

Meer uit Buitenland

José María Balcázar is de nieuwe interim-president van Peru

LIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.

15 minuten geleden
CBS/CNN: VS kunnen dit weekend al Iran aanvallen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.

3 uur geleden
Klimaatverbond begint zaak tegen VS om intrekken milieurichtlijn

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.

8 uur geleden
Poetin belooft Cuba 'altijd' te zullen steunen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.

9 uur geleden
Meerdere dode skiërs aangetroffen na lawine in Californië

CASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.

9 uur geleden
Zelensky is niet tevreden over gesprekken met Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."

9 uur geleden
VS dreigen weer met vertrek uit Internationaal Energieagentschap

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben opnieuw gedreigd uit het Internationaal Energieagentschap (IEA) te stappen, tenzij de organisatie minder aandacht besteedt aan klimaatverandering. Dit zei de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, woensdag bij een vergadering in Parijs. Vorig jaar dreigde de minister ook al met opstappen.

11 uur geleden