Scholz: snelheid cruciaal bij wapenleveringen aan Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz zei donderdag dat hij tevreden is met de eerste reacties van de andere EU-lidstaten op zijn voorstel voor meer wapenleveranties aan Oekraïne.
Scholz zei dat de discussie tijdens de EU-top in Brussel "zeer serieus was, precies zoals ik het wilde." Veel lidstaten zouden nu hun bijdragen overwegen. Hij benadrukte wel dat snelheid van cruciaal belang is.
Dit jaar is in de Duitse begroting meer dan 7 miljard euro gereserveerd voor wapenleveranties aan Kyiv. Duitsland is na de Verenigde Staten de grootste wapenleverancier aan Oekraïne.
Volgens Scholz zijn de andere EU-landen te voorzichtig in hun toezeggingen. Het gaat dan vooral om economisch sterke landen als Frankrijk, Italië en Spanje.
Een verhoging van de Europese militaire hulp aan Oekraïne zou ook een goed signaal naar de VS sturen, denkt de Duitse bondskanselier. Hij hoopt dat het daardoor voor de Amerikaanse president Joe Biden gemakkelijker wordt om in het Amerikaanse Congres te lobbyen voor verdere militaire hulp.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan zich niet voorstellen dat EU-landen een apart Europees leger oprichten. "Als we parallelle structuren creëren, zal dat het beeld alleen maar vertroebelen", zei ze bij aankomst in Brussel voor een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
4 uur geledenNIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
8 uur geleden