Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz rekent dag voor verkiezingen nog op comeback

Scholz rekent dag voor verkiezingen nog op comeback

POTSDAM (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft ondanks tegenvallende peilingen de verwachting uitgesproken dat hij de parlementsverkiezingen van zondag kan winnen. Hij rekent op de steun van kiezers die nog geen partij hebben gekozen.

Scholz zei tegenover persbureau dpa "niet in wonderen te geloven", maar er toch vertrouwen in te hebben dat hij verder kan als regeringschef. "Ik ben ervan overtuigd dat veel mensen deze keer pas in het stemhokje zullen beslissen."

In peilingen staat de SPD van Scholz momenteel op de derde plaats. Het samenwerkingsverband van de christendemocratische CDU en CSU voert de peilingen aan, gevolgd door de rechts-radicale AfD.

Ook aartsrivaal Friedrich Merz straalde kort voor de verkiezingen vertrouwen uit. De CDU-leider zei vrijdag tegen aanhangers dat de coalitie van Scholz spoedig tot het verleden zal behoren.

Meer uit Buitenland

Media: Berlijn desnoods zonder Parijs verder met nieuw vliegtuig

BERLIJN (ANP) - Duitsland overweegt zonder Frankrijk verder te werken aan een nieuw Europees gevechtsvliegtuig. Er is zoveel ruzie over de verdeling van het werk, dat Duitsland Frankrijk liever inruilt voor het VK of Zweden, zeggen ingewijden tegen Politico en andere media.

12 minuten geleden
Ook België rust fregatten uit met afleidingsmiddelen

BRUSSEL (ANP) - België koopt afleidings- en misleidingsmiddelen om de fregatten te beschermen die het samen met Nederland laat bouwen. De 'decoy-verdedigingssystemen' doen zich bijvoorbeeld voor als echte doelwitten en zetten de vijand zo op het verkeerde been. Nederland besloot al meteen om zijn nieuwe fregatten ermee uit te rusten.

56 minuten geleden
Franse president Macron heropent herstelde torens Notre-Dame

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft als eregast de herstelde torens van de beroemde Parijse kathedraal Notre-Dame de Paris heropend. De kathedraal, waarvan de bouw in de twaalfde eeuw begon, werd in april 2019 door een grote brand zwaar beschadigd. Vanaf zaterdag zijn de torens ook weer voor het publiek geopend.

1 uur geleden
Voor het eerst in jaren weer een kind in Antwerps vondelingenluik

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - In Antwerpen is een kind te vondeling gelegd in een vondelingenluik. Het is voor het eerst sinds 2021 dat dat is gebeurd. Het meisje bleek te vroeg geboren, maar verkeert nu in goede gezondheid.

1 uur geleden
Frankrijk tegen burgemeesters: hijsen Palestijnse vlag verboden

PARIJS (ANP/AFP) - Burgemeesters in Frankrijk mogen geen Palestijnse vlaggen hijsen op gemeentehuizen en andere openbare gebouwen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken deelt die boodschap in aanloop naar de Franse erkenning van de Palestijnse staat.

2 uur geleden
Franse vakbonden stellen regering ultimatum om bezuinigingen

MONTREUIL (ANP/BLOOMBERG) - De Franse vakbondskoepel CGT heeft de regering een ultimatum gesteld. Komt de recent aangetreden premier Sébastien Lecornu niet aan hun eisen tegemoet op uiterlijk 24 september, dan roepen zij opnieuw op tot grootschalige stakingen. Donderdag gingen ook al honderdduizenden Fransen de straat op uit onvrede met de voorgenomen miljardenbezuinigingen.

3 uur geleden
Zeker 75 doden in Soedan na droneaanval op moskee

EL-FASHER (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op een vluchtelingenkamp nabij de West-Soedanese stad el-Fasher zijn zeker 75 doden gevallen, melden hulpdiensten. De drone van rebellengroep Rapid Support Forces (RSF) raakte een moskee waar men bijeen was voor het ochtendgebed. De RSF heeft de aanval nog niet bevestigd. Communicatie met de buitenwereld is niet mogelijk vanuit de stad.

3 uur geleden