Scholz: overheid zal taken vervullen ondanks begrotingscrisis
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz belooft dat de overheid haar taken zal blijven vervullen, ondanks de begrotingscrisis die zijn regering op haar kop heeft gezet. "De lopende uitgaven zullen niet worden beïnvloed", zei Scholz dinsdag in de Bondsdag, het Duitse parlement. "De staat zal zijn taken blijven vervullen."
De bondskanselier richtte zich specifiek tot burgers die ongerust waren geworden door berichten dat de begrotingscrisis gevolgen zou hebben voor steunmaatregelen aan de bevolking. "De uitspraak van het constitutioneel hof verandert niets aan je dagelijks leven hier en nu, ongeacht of je kinderbijslag of studiefinanciering ontvangt, een pensioen of huurtoeslag", verzekerde Scholz.
"Burgers kunnen erop vertrouwen dat de staat zijn beloften aan hen zal nakomen. We laten niemand alleen achter met de uitdagingen waarmee we momenteel worden geconfronteerd", benadrukte de bondskanselier.
De regeringscoalitie onder leiding van sociaaldemocraat Scholz kwam vorige week plots in grote begrotingsproblemen. Het grondwettelijk hof in Karlsruhe oordeelde namelijk dat de regering een bedrag van 60 miljard euro, dat voorheen bestemd was voor het coronabeleid, niet mocht overhevelen naar een speciaal klimaatfonds. Door het besluit kan de regering het gereserveerde geld niet meer gebruiken voor de bestrijding van klimaatproblemen en verduurzaming van de economie. De regering had daardoor opeens een flink gat in de begroting.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
37 minuten geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.
6 uur geleden