Scholz optimistisch over Duitse economie ondanks energiecrisis
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz verwacht dat economie van zijn land, de grootste van Europa, de komende wintermaanden zal kunnen doorstaan, ondanks de uitdagingen op het gebied van de energievoorziening. Scholz verwelkomde ook een voorstel om burgers te helpen met de stijgende kosten van elektriciteits- en gasrekeningen deze winter.
Het voorstel van een speciale commissie voor een eenmalige betaling aan consumenten, gevolgd door een gasprijsplafond volgend jaar, is volgens de bondskanselier "een zeer, zeer goede basis" om verder te gaan. Na de aanbevelingen van de commissie is het nu aan de Duitse regering om te beslissen of ze deze opvolgt.
Als gevolg van de oorlog in Oekraïne zijn de gas- en elektriciteitsprijzen in Europa tot recordniveaus gestegen en zoeken regeringen naar manieren om mensen en bedrijven te helpen met de hoge energierekeningen. Scholz sprak dinsdag op een conferentie van werktuigbouwkundigen, die verklaarden dat ze bijzonder zwaar worden getroffen door de huidige economische omstandigheden.
"Wij werktuigbouwkundigen worden niet alleen rechtstreeks getroffen door hoge energieprijzen, maar ook door de risicovolle situatie voor onze leveranciers", zei Karl Haeusgen, voorzitter van de vereniging van werktuigbouwkundigen (VDMA). Scholz stelde zijn toehoorders gerust door te zeggen dat Duitsland, nu de gasopslagfaciliteiten bijna vol zitten en de bouw van nieuwe faciliteiten voor vloeibaar gemaakt aardgas is begonnen, de winter door moet kunnen komen. Ook blijven in Duitsland enkele kolencentrales draaien, evenals twee kerncentrales, voegde hij eraan toe.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
27 minuten geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
5 uur geleden