Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz optimistisch over Duitse economie ondanks energiecrisis

Scholz optimistisch over Duitse economie ondanks energiecrisis

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz verwacht dat economie van zijn land, de grootste van Europa, de komende wintermaanden zal kunnen doorstaan, ondanks de uitdagingen op het gebied van de energievoorziening. Scholz verwelkomde ook een voorstel om burgers te helpen met de stijgende kosten van elektriciteits- en gasrekeningen deze winter.

Het voorstel van een speciale commissie voor een eenmalige betaling aan consumenten, gevolgd door een gasprijsplafond volgend jaar, is volgens de bondskanselier "een zeer, zeer goede basis" om verder te gaan. Na de aanbevelingen van de commissie is het nu aan de Duitse regering om te beslissen of ze deze opvolgt.

Als gevolg van de oorlog in Oekraïne zijn de gas- en elektriciteitsprijzen in Europa tot recordniveaus gestegen en zoeken regeringen naar manieren om mensen en bedrijven te helpen met de hoge energierekeningen. Scholz sprak dinsdag op een conferentie van werktuigbouwkundigen, die verklaarden dat ze bijzonder zwaar worden getroffen door de huidige economische omstandigheden.

"Wij werktuigbouwkundigen worden niet alleen rechtstreeks getroffen door hoge energieprijzen, maar ook door de risicovolle situatie voor onze leveranciers", zei Karl Haeusgen, voorzitter van de vereniging van werktuigbouwkundigen (VDMA). Scholz stelde zijn toehoorders gerust door te zeggen dat Duitsland, nu de gasopslagfaciliteiten bijna vol zitten en de bouw van nieuwe faciliteiten voor vloeibaar gemaakt aardgas is begonnen, de winter door moet kunnen komen. Ook blijven in Duitsland enkele kolencentrales draaien, evenals twee kerncentrales, voegde hij eraan toe.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

5 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

6 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

7 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

10 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

11 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

12 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

13 uur geleden