Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz officieel gekozen als SPD-leider bij verkiezingen

Scholz officieel gekozen als SPD-leider bij verkiezingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz mag proberen om aan te blijven als leider van Duitsland. De sociaaldemocratische SPD heeft hem op het partijcongres met een grote meerderheid officieel gekozen als bondskanselierskandidaat voor de verkiezingen van 23 februari.

Dat was lang geen vanzelfsprekendheid. Scholz is momenteel weinig populair bij de Duitsers en zijn partij staat er niet goed voor in de peilingen. Het christendemocratische verbond CDU/CSU lijkt af te stevenen op een overwinning. De SPD is in de meeste peilingen de derde partij, achter de rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD).

Daardoor gingen binnen Scholz' partij stemmen op om de verkiezingen in te gaan met een andere kanselierskandidaat, zoals de populaire minister van Defensie Boris Pistorius. Maar na enkele weken van speculatie maakte Pistorius bekend dat hij zich niet kandidaat zou stellen en dat hij Scholz steunde. Daarmee kwam de discussie ten einde.

Strijdbaar

Ondanks de slechte peilingen toonde Scholz zich strijdbaar bij het partijcongres. Na zijn benoeming als kanselierskandidaat zei hij te willen verrassen. "We gaan winnen." Volgens de bondskanselier staat Duitsland op "een kruispunt" en is de uitkomst van de verkiezingen zeer belangrijk voor de toekomst van het land.

De verkiezingen zouden aanvankelijk pas in oktober plaatsvinden, maar zijn naar voren gehaald doordat Scholz' coalitie begin november uit elkaar viel. Na maandenlange ruzies over de begroting ontsloeg Scholz de liberale minister van Financiën Christian Lindner. Zijn partij trok zich terug, waardoor de regering geen meerderheid meer had. Nieuwe verkiezingen moeten de politieke impasse oplossen.

Meer uit Buitenland

Moskou meldt zeer grote aanval op doelen in Oekraïne

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend

6 minuten geleden
President: geen aanvallen op landen die Iran niet beschieten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.

1 uur geleden
Israëlisch leger meldt meer Iraanse raketaanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.

1 uur geleden
Spoedoverleg Arabische Liga over aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.

2 uur geleden
Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

3 uur geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

3 uur geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

3 uur geleden