Scholz noemt telefoongesprek met Poetin frustrerend
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz vond het telefoongesprek met de Russische president Vladimir Poetin van vorige maand "frustrerend". Maar hoewel het belletje geen resultaten had opgeleverd, is Scholz bereid om nog eens naar het Kremlin te bellen.
Scholz vertelde op televisie dat hij de Russische president heeft gevraagd om zijn troepen terug te trekken uit Oekraïne, maar dat Poetin niet te bewegen was. "Hij herhaalde simpelweg al zijn vaste uitspraken."
De bondskanselier kreeg veel kritiek uit Oekraïne en Oost-Europa op zijn telefoongesprek met Poetin, maar Scholz heeft zijn initiatief verdedigd. Volgens hem zou het slecht zijn als geen enkele Europese leider in contact staat met de Russische leider, terwijl de Amerikanen dat wellicht wel snel doen. Hij doelde daarmee op het aanstaande presidentschap van Donald Trump, die heeft aangegeven snel met Poetin te willen overleggen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
4 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
6 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
6 uur geleden