Scholz: kerstmarkt zou meest vredige en vrolijke plek moeten zijn
MAAGDENBURG (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft in Maagdenburg zijn afschuw uitgesproken over de vermoedelijke aanslag van vrijdagavond op een kerstmarkt. "Er is geen vredigere en vrolijkere plek dan een kerstmarkt", zei Scholz. "Wat een verschrikkelijke daad om juist daar zoveel mensen te verwonden en te doden."
Zeker vijf mensen zijn omgekomen doordat een automobilist op de menigte inreed. Meer dan tweehonderd mensen raakten gewond en volgens Scholz zijn er "grote zorgen" over bijna veertig van hen.
Scholz sprak zijn medeleven uit met de slachtoffers en de betrokkenen. Hij zei dat hij naar Maagdenburg is gekomen om hen en de stad te laten zien dat zij kunnen rekenen op "de solidariteit van het hele land".
Motief dader
De bondskanselier sprak in Maagdenburg met hulpverleners en politieagenten die snel ter plekke waren na de aanrijding. Scholz noemde de gesprekken "ontroerend" en zei dat het indrukwekkend was hoe zij hadden gehandeld na de vermoedelijke aanslag.
Over het motief van de dader wilde hij nog weinig kwijt. "Het is nu belangrijk dat we met precisie en nauwkeurigheid vaststellen waarom hij dit gedaan heeft. Dan kunnen we daarna de straf bepalen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
2 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.
3 uur geleden