Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz: kerstmarkt zou meest vredige en vrolijke plek moeten zijn

Scholz: kerstmarkt zou meest vredige en vrolijke plek moeten zijn

MAAGDENBURG (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft in Maagdenburg zijn afschuw uitgesproken over de vermoedelijke aanslag van vrijdagavond op een kerstmarkt. "Er is geen vredigere en vrolijkere plek dan een kerstmarkt", zei Scholz. "Wat een verschrikkelijke daad om juist daar zoveel mensen te verwonden en te doden."

Zeker vijf mensen zijn omgekomen doordat een automobilist op de menigte inreed. Meer dan tweehonderd mensen raakten gewond en volgens Scholz zijn er "grote zorgen" over bijna veertig van hen.

Scholz sprak zijn medeleven uit met de slachtoffers en de betrokkenen. Hij zei dat hij naar Maagdenburg is gekomen om hen en de stad te laten zien dat zij kunnen rekenen op "de solidariteit van het hele land".

Motief dader

De bondskanselier sprak in Maagdenburg met hulpverleners en politieagenten die snel ter plekke waren na de aanrijding. Scholz noemde de gesprekken "ontroerend" en zei dat het indrukwekkend was hoe zij hadden gehandeld na de vermoedelijke aanslag.

Over het motief van de dader wilde hij nog weinig kwijt. "Het is nu belangrijk dat we met precisie en nauwkeurigheid vaststellen waarom hij dit gedaan heeft. Dan kunnen we daarna de straf bepalen."

Meer uit Buitenland

Democraten hameren op koopkracht in reactie op State of the Union

WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.

1 uur geleden
Trump breekt record van langste State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.

2 uur geleden
Trump roemt economie tijdens State of the Union, ondanks onvrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.

2 uur geleden
Democraat uit zaal gezet tijdens Trumps State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.

3 uur geleden
Regering Trump klaagt UCLA aan voor antisemitisme

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.

3 uur geleden
Vermeende slachtoffers Epstein bezoeken State of the Union Trump

WASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.

6 uur geleden
Doorzoekingen rond voormalige woning ex-prins Andrew afgerond

LONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.

9 uur geleden