Scholz: kerstmarkt zou meest vredige en vrolijke plek moeten zijn
MAAGDENBURG (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft in Maagdenburg zijn afschuw uitgesproken over de vermoedelijke aanslag van vrijdagavond op een kerstmarkt. "Er is geen vredigere en vrolijkere plek dan een kerstmarkt", zei Scholz. "Wat een verschrikkelijke daad om juist daar zoveel mensen te verwonden en te doden."
Zeker vijf mensen zijn omgekomen doordat een automobilist op de menigte inreed. Meer dan tweehonderd mensen raakten gewond en volgens Scholz zijn er "grote zorgen" over bijna veertig van hen.
Scholz sprak zijn medeleven uit met de slachtoffers en de betrokkenen. Hij zei dat hij naar Maagdenburg is gekomen om hen en de stad te laten zien dat zij kunnen rekenen op "de solidariteit van het hele land".
Motief dader
De bondskanselier sprak in Maagdenburg met hulpverleners en politieagenten die snel ter plekke waren na de aanrijding. Scholz noemde de gesprekken "ontroerend" en zei dat het indrukwekkend was hoe zij hadden gehandeld na de vermoedelijke aanslag.
Over het motief van de dader wilde hij nog weinig kwijt. "Het is nu belangrijk dat we met precisie en nauwkeurigheid vaststellen waarom hij dit gedaan heeft. Dan kunnen we daarna de straf bepalen."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
40 minuten geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat heeft het hoofd van hun Liberale Partij bekendgemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
7 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.
7 uur geleden