Scholz: kerstmarkt zou meest vredige en vrolijke plek moeten zijn
MAAGDENBURG (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft in Maagdenburg zijn afschuw uitgesproken over de vermoedelijke aanslag van vrijdagavond op een kerstmarkt. "Er is geen vredigere en vrolijkere plek dan een kerstmarkt", zei Scholz. "Wat een verschrikkelijke daad om juist daar zoveel mensen te verwonden en te doden."
Zeker vijf mensen zijn omgekomen doordat een automobilist op de menigte inreed. Meer dan tweehonderd mensen raakten gewond en volgens Scholz zijn er "grote zorgen" over bijna veertig van hen.
Scholz sprak zijn medeleven uit met de slachtoffers en de betrokkenen. Hij zei dat hij naar Maagdenburg is gekomen om hen en de stad te laten zien dat zij kunnen rekenen op "de solidariteit van het hele land".
Motief dader
De bondskanselier sprak in Maagdenburg met hulpverleners en politieagenten die snel ter plekke waren na de aanrijding. Scholz noemde de gesprekken "ontroerend" en zei dat het indrukwekkend was hoe zij hadden gehandeld na de vermoedelijke aanslag.
Over het motief van de dader wilde hij nog weinig kwijt. "Het is nu belangrijk dat we met precisie en nauwkeurigheid vaststellen waarom hij dit gedaan heeft. Dan kunnen we daarna de straf bepalen."
Meer uit Buitenland
JEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Meer dan een miljoen mensen hebben de mis bijgewoond van paus Leo XIV in Madrid, meldt het Spaanse persbureau EFE. De mis vond plaats op het Plaza de Cibeles en wordt het hoogtepunt genoemd van zijn bezoek aan Spanje. Zaterdag werd de paus welkom geheten door de Spaanse koning Felipe en koningin Letizia, die de mis ook bijwoonden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, ook wel Pentagon genoemd, ziet een toenemende spionagedreiging vanuit Israël. Het heeft daarom het dreigingsniveau hiervoor opgeschroefd naar het hoogste niveau, schrijven meerdere Amerikaanse media. Israël zou onderhandelingen van de VS met Iran hebben geprobeerd af te luisteren.
5 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung heeft Han Seong-sook voorgedragen als nieuwe premier van het land, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Han is de huidige minister van het mkb en startups en zou de eerste vrouwelijke premier van Zuid-Korea in twintig jaar worden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
9 uur geleden